Soru fikirleriniz değerli

ibrahimibo2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
e7-max 2
Konular
24
arkadaslar 4 5 aydır miroomdayım alısmıs kudurmustan beter diye bi laf vardır telefonda sapıtmalar basladı banada bahane oldu suan yedekleri alıyorum foruma yeni cok güzel romlar gelmis yorumlara felan baktımda biraz karısık ortalık özellikle miui 12 olan cok dikkatimi cekti suan hangi romu kullanıyorsunuz hangisini tavsiye edersiniz yüklediğim zaman en az 4 5 ay daha kullanıyım

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Revos 9.21-eu 9.8.29 yani ikisinde de final sürümleri çok iyi olmuş. Greeshan ve miroom önermiyorum ikisi de final sürümlerine yakın kötü performanslı romlar sürdüler. Ama miui 11 kuracaksan eğer greeshan olsun. Özellikle kinci şarj döngüsünden itibaren verimli olmaya başlıyor

Oyla:

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Selamun aleykum cümleten.
3 seneyi aşkın süredir mi max 2 kullanıyorum. Ekran sürem, parlaklık kısıkta, genelde karanlıkta, sosyal medya kullanmak olduğuna ve wireless'tan bağlandığıma, genelde 15-20 saat olur. Ama nedense büyük güncellemelerden sonra bir bocalama süreci oluyor. Bu hafta büyük bir güncelleme geldi ve yine ekran sürem 11-12 saate düştü aynı şartlarda, yarıya düştü gibi yani. Sonradan yüklenen uygulamaların silinmesi, minik ayarlar vs performansı arttırıyor ama cidden bunalttı bu durum. Telefonumda rom yok ama rom yüklesem de bu tip sıkıntılarla karşılaşır mıyım?
Ekran sürem genelde 15+ saatlerde kullanan biriyim, telefonu alma amacım da oydu zaten. Ama dediğim gibi güncellemelerden sonra nedense pili kullanan öğeler ekrandan sonra hücre bekleme, telefon bekleme falan var, ama onların yüzdesi çok fazla. Mesela hücre bekleme 15-20 gibi görünüyor, telefon bekleme 10 civarı.
Ne önerirsiniz?
Daha evvel hiç rom kurmadım, anlamam da, ama şu staillikteki telefonla performansın hala alınabileceğini düşünüyorum ve sizlere sormak istedim.

Oyla:
Üst Alt