Yardım Fastboot ta takılı kaldım

arcii.35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 8 se
Konular
1
Telefona rom yüklemeye çalıştım v10.2.3.0 ı ama fastboot ta kaldı sonra twrp yükleyip rom kurdum ama telefon yine açılmadı twrp menüsüne atmaya başladı farklı rom kurdum şimdi yine fastboot ta kaliyor ama bu sefer de twrp yüklerken bu hatayı veriyor

Ekli dosyalar

• IMG-20190330-WA0004.jpeg
    IMG-20190330-WA0004.jpeg
    851,5 KB · Görüntüleme: 28

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Flash tool olmadan bl kilidini kapatmak da marifet rom yüklerken , kendi konumda özellikle çin romu yüklemeyin yazdım sırf bu sebeple twrp çalışmıyor diye çin rom yüklüyorlar , sonuç gene aynı twrp gene yüklenmiyor birde bakmadan bl kilit kapatıyorlar , elde google olmayan çin telefonu ve 15 gün en az bekleme süresi ,

Oyla:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
silence37 biz bu cihaza twrp kurmaya çalıştık twrp den rom yüklerken BL kilidi kapatma seçeneği varsa biyerde işaretlendiyse bilmiyorum tabi. ben telefonla yardımcı oldum arkadaşlara..

Oyla:

Skylonely61

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Mİ 9 T PRO
Meslek
yazılım
Konular
9
BL kilitleydiyse o telefona test point yapılacak cin rom yüklenip BL açmak gerek 15 gün minimum ben bu yüzden yazdığımın arkasındayım her söyleneni yapmayın diye

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Twrp den rom kurarken bootloader kilidini kapatmak imkansıza yakın arkadaşlar. Bootloader kilidinin tutulduğu partisyon silinmedikçe (ki bu twrp den rom kurarken imkansız, ekstra bir uğraş gerekli) twrp den bootloader kilidi kapatılamaz.

Kilit durumunu sorgulamanın en kolay yolu "fastboot oem device-info" komutudur. Fastboot üzerinden komut satırı yoluyla cihazın bootloader kilidini sorgulamanızı sağlar. "unlocked: true" yazıyorsa bootloader kilidiniz açıktır.

Eğer ki bootloader kapandı, cihaz boot etmiyor ise testpoint ile rom flashlanması gerekli doğrudur. Fakat mi8se EDL protokolü şifreli/yetki gerektiren cihazlardandır. Mi yetkili hesaplar ile bu cihazlar ayağa kaldırılır.

Sizin cihazın bootloaderının kilitlendiğini düşünmüyorum, komutu verip kilit durumunu kontrol edebilirsiniz.

Kilitlendi ise öncelikle sizi tebrik ederim :) Twrp üzerinden bootloader kilitlenmeyi başaran sayılı insanlardansınız derim. Bu durumda da korkmanıza gerek yok. Bootloader kilitlendi ise bile yetkili hesabımla cihazınızı ayağa kaldırabilirim.

Öncelikle kontrolü yapmanızı, kilit açıksa çin romunu fastboot tan kurarak (mi flashın alt kısımdaki seçeneklere dikkat ediniz, lock seçeneği seçili olmasın yoksa bootloader kilitlenir) cihazı açılır duruma getirmenizi ardından twrp+eu rom işlemi yapmanızı öneririm. Kolaylıklar dilerim :)

Oyla:
Üst Alt