Çözüldü fastboot rom ataken "flash xbl error" hatası alıyorum

Mr Guardian

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Redmi note 8
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
yüklü rom yok
Telefon Modeli
redmi note 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
ROM YÜKLEMEKTE SIKINTI YAŞIYORUM
Telefona twrp ile corvus os adlı romu yüklemeye çalışırken twrp de dosyaların şifreli gözüktüğünü fark ettim bende "MIUI Hellas TWRP" recovery yükleyerek bu sorunu çözdüm.

Ardından yüklemek istediğim corvus os romun zip dosyasını twrp ile kurdum telefon yeniden başladı ve recovery mod tekrar açıldı ama bu sefer "miui hellas twrp" yüklü olmasına rağmen yinede dosyalar şifreliydi en son bu şifreli dosya sorununu çözemediğim için pc yardımıyla stock rom yüklemeye karar verdim

mi flash tool ile bulduğum bir stock romu kurarken daha işlem yarıdayken telefon yeniden başladı ve stock recovery açıldı

şuan recovery modda alta kırmızı yazıyla "this miui version cant be installed on this device" yazıyor
Flashboot ekranını açıp mi flash tool ile yüklemeye çalıştığımda "error: fastboot error: Camand Failed" hatası alıyorum
Cmd ile yüklemeye çalıştığımdaysa "Flash xbl error" hatası alıyorum
yani anlıyaçağın bi sıkıntıyı daha çözemeden başka bir sorun yaşıyırum en sonunda telefonu kırıp işin içinden çıkacağım

Ek Detaylar:
Telefon modeli:
Redmi note 8
Yaşadığım sorunun görselinide aşağıya koydum

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Geçmiş olsun Cihazın Daha önce BL kilidini siz açmadığınız için cihazı açmadan tekrar Kilidi açamazsınız. Unbrick yöntemini inceleyip deneyin

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Hocam bu sefer de "please add your account in miui settings>developer options>mi unlock status" diyo ama telefonu açamıyorum
Bootloader kilitlenmiş rom kurulmaz kilit de açılmaz. (Bildiğim kadarıyla) Yetkili hesap olmadan da açılıyor bazı cihazlar ama sizinkinde var mı bilmiyorum. ***Varmış :) Eğer bu işlerden anlamıyorsanız tavsiyem ücretli onarımlar konusuna gidip teknisyenlerden yardım talep etmeniz.

Son düzenleme:
Oyla:

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
adb yi çalıştırdıktan sonra flasboot ekranını açıp komutla flash-all.bat dosyasını çalıştırıyorum
Hocam XiaoMiTool V2 uygulamasını kullanarak deneyin
Ben şahsen bu uygulamayı acayip severim ve çok kullandım elimde olsa bağış atarım o kadar yani
Her alanda işinize yarayan bir araç

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Merdanov hocanın verdiği linkteki anlatımla deneyin sonuç alamazsanız Ücretli Onarımlar bu linkten ulaşın uzak bağlantı ile tamiri gerçekleştirilir..

Oyla:

Mr Guardian

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Redmi note 8
Konular
4
sorunu telefonu edl moda aldıktan sonra QFIL adlı yazılım üzerinden rom yüklüyerek çözdüm

Oyla: Çözüm
Üst Alt