Çözüldü fastboot rom ataken "flash xbl error" hatası alıyorum

Mr Guardian

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Redmi note 8
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
yüklü rom yok
Telefon Modeli
redmi note 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
ROM YÜKLEMEKTE SIKINTI YAŞIYORUM
Telefona twrp ile corvus os adlı romu yüklemeye çalışırken twrp de dosyaların şifreli gözüktüğünü fark ettim bende "MIUI Hellas TWRP" recovery yükleyerek bu sorunu çözdüm.

Ardından yüklemek istediğim corvus os romun zip dosyasını twrp ile kurdum telefon yeniden başladı ve recovery mod tekrar açıldı ama bu sefer "miui hellas twrp" yüklü olmasına rağmen yinede dosyalar şifreliydi en son bu şifreli dosya sorununu çözemediğim için pc yardımıyla stock rom yüklemeye karar verdim

mi flash tool ile bulduğum bir stock romu kurarken daha işlem yarıdayken telefon yeniden başladı ve stock recovery açıldı

şuan recovery modda alta kırmızı yazıyla "this miui version cant be installed on this device" yazıyor
Flashboot ekranını açıp mi flash tool ile yüklemeye çalıştığımda "error: fastboot error: Camand Failed" hatası alıyorum
Cmd ile yüklemeye çalıştığımdaysa "Flash xbl error" hatası alıyorum
yani anlıyaçağın bi sıkıntıyı daha çözemeden başka bir sorun yaşıyırum en sonunda telefonu kırıp işin içinden çıkacağım

Ek Detaylar:
Telefon modeli:
Redmi note 8
Yaşadığım sorunun görselinide aşağıya koydum

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Untouchable48

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi10T
Konular
0
sanırım bootloader kilidini kapatmışsınız hocam

Oyla:

Nobita Nobi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doraemon
Cihazım
POCO X3
Konular
16
ROM YÜKLEMEKTE SIKINTI YAŞIYORUM
Telefona twrp ile corvus os adlı romu yüklemeye çalışırken twrp de dosyaların şifreli gözüktüğünü fark ettim bende "MIUI Hellas TWRP" recovery yükleyerek bu sorunu çözdüm.

Ardından yüklemek istediğim corvus os romun zip dosyasını twrp ile kurdum telefon yeniden başladı ve recovery mod tekrar açıldı ama bu sefer "miui hellas twrp" yüklü olmasına rağmen yinede dosyalar şifreliydi en son bu şifreli dosya sorununu çözemediğim için pc yardımıyla stock rom yüklemeye karar verdim

mi flash tool ile bulduğum bir stock romu kurarken daha işlem yarıdayken telefon yeniden başladı ve stock recovery açıldı

şuan recovery modda alta kırmızı yazıyla "this miui version cant be installed on this device" yazıyor
Flashboot ekranını açıp mi flash tool ile yüklemeye çalıştığımda "error: fastboot error: Camand Failed" hatası alıyorum
Cmd ile yüklemeye çalıştığımdaysa "Flash xbl error" hatası alıyorum
yani anlıyaçağın bi sıkıntıyı daha çözemeden başka bir sorun yaşıyırum en sonunda telefonu kırıp işin içinden çıkacağım

Ek Detaylar:
Telefon modeli:
Redmi note 8
Yaşadığım sorunun görselinide aşağıya koydum

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam yazılımı yanlış atıyorsunuz gibi bana nasıl atıyorsunuz bootloader kapanırsa telefon çökerse kilit açılmaz

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Flashing is not allowed in Lock State. Sanırım bootloader kilitlenmiş bu yüzden yüklemiyor. Mi unlock ile tekrar kilit açmayı deneyin olmazsa yetkili hesapla kilit açılıp rom yüklenmesi gerekir. Çin versiyon muydu telefonunuz? Çin versiyona global rom yükleyip kilitleyince oluyordu bu.

Oyla:

Mr Guardian

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Redmi note 8
Konular
4
Flashing is not allowed in Lock State. Sanırım bootloader kilitlenmiş bu yüzden yüklemiyor. Mi unlock ile tekrar kilit açmayı deneyin olmazsa yetkili hesapla kilit açılıp rom yüklenmesi gerekir. Çin versiyon muydu telefonunuz? Çin versiyona global rom yükleyip kilitleyince oluyordu bu.
yok global versiyon , mi unlock programını açıyorum telefona bilgisayara bağladığım anda mi unlock kapanıyor

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
yok global versiyon , mi unlock programını açıyorum telefona bilgisayara bağladığım anda mi unlock kapanıyor
Mi unlockun bugu o ya ben kaç kere oturum açtım sırf bl açabilmek için. Direkt son sürümü indirin buradan.

Oyla:

Mr Guardian

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Redmi note 8
Konular
4
Hocam yazılımı yanlış atıyorsunuz gibi bana nasıl atıyorsunuz bootloader kapanırsa telefon çökerse kilit açılmaz
adb yi çalıştırdıktan sonra flasboot ekranını açıp komutla flash-all.bat dosyasını çalıştırıyorum

Oyla:

Mr Guardian

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Redmi note 8
Konular
4
Mi unlockun bugu o ya ben kaç kere oturum açtım sırf bl açabilmek için. Direkt son sürümü indirin buradan.
Hocam bu sefer de "please add your account in miui settings>developer options>mi unlock status" diyo ama telefonu açamıyorum

Oyla:
Üst Alt