Çözüldü fastboot modunda bilgisayar telefonumu görmüyor

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
3.0 usb den mi denediniz.

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
45
Konuda yer alan driverlari yükleyip pcyi yeniden başlatın, Intel işlemcili ve 64 bit PC kullanın.....

hocam attığınız rehberi uyguladım olmadı yine cihazım açıkken veya twrp iken bilgisayar görüyor dosya transferi yapabiliyorum fakat fastboot modunda iken bilgisayar tarafından gözükmüyor malesef nasıl bu duruma geldğinide şöyle izah edeyim
dün xda forumda bulduğum yeni çıkan android 11 tabanlı MSM Xtended romu cihazıma pitchblack recovery ile başarılı şekilde kurdum sonrasında ise rom da bir kaç sorundan dolayı mıuı roma geçmek istedim tekrardan şçyle birşey yaptım pitchblack recovery ekranında temiz kurulum ile mıuı roma geçmek için format data yaptım sonrasında ise advanced wipe içerisinden hepsini seçip formatladım cihazı yeniden başlattım sonrasında normal twrp kurmak istedim fakat bizim cihaz için olan twrp yüklerken cmd ekranında EVET dememiz gerikirdi e tuşuna basıyordum hiçbir tepki vermedi bende sonrasında fasboot rom kurmak istedim ama mi flash açtıgımda cihazımı bir türlü görmüyordu bende sonra cihazımı normal açtım önceden xda dan bulup yüklediğim rom ile açıldı bende twrp img dosyasını telefon açıkken bilgisayardan telefona attım ve pitchblack recovery gelip attığım twrp img dosyası ile twrp recovery döndüm sonra normal mıuı yükledim telefon çalışıyor ama hala fasboot modunda cihazı görmüyor

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
hocam attığınız rehberi uyguladım olmadı yine cihazım açıkken veya twrp iken bilgisayar görüyor dosya transferi yapabiliyorum fakat fastboot modunda iken bilgisayar tarafından gözükmüyor malesef nasıl bu duruma geldğinide şöyle izah edeyim
dün xda forumda bulduğum yeni çıkan android 11 tabanlı MSM Xtended romu cihazıma pitchblack recovery ile başarılı şekilde kurdum sonrasında ise rom da bir kaç sorundan dolayı mıuı roma geçmek istedim tekrardan şçyle birşey yaptım pitchblack recovery ekranında temiz kurulum ile mıuı roma geçmek için format data yaptım sonrasında ise advanced wipe içerisinden hepsini seçip formatladım cihazı yeniden başlattım sonrasında normal twrp kurmak istedim fakat bizim cihaz için olan twrp yüklerken cmd ekranında EVET dememiz gerikirdi e tuşuna basıyordum hiçbir tepki vermedi bende sonrasında fasboot rom kurmak istedim ama mi flash açtıgımda cihazımı bir türlü görmüyordu bende sonra cihazımı normal açtım önceden xda dan bulup yüklediğim rom ile açıldı bende twrp img dosyasını telefon açıkken bilgisayardan telefona attım ve pitchblack recovery gelip attığım twrp img dosyası ile twrp recovery döndüm sonra normal mıuı yükledim telefon çalışıyor ama hala fasboot modunda cihazı görmüyor

Rom ile alakalı değil çünkü fastboot modunda içindeki romun bir önemi yok.

Rehber konuda yer alan maddelerden bir tanesi çözüm olmalı...

Driver,usb port 2.0 , başka PC vs gibi...

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
45
Rom ile alakalı değil çünkü fastboot modunda içindeki romun bir önemi yok.

Rehber konuda yer alan maddelerden bir tanesi çözüm olmalı...

Driver,usb port 2.0 , başka PC vs gibi...
hocam driver konusu şöyle bu fastboot sorunu yaşamadan önce aynı bilgisayar fastboot dan görüyordu driver kaynaklı olamaz bu yüzden
başka pc konusuna gelirsek hem laptop hemde masaüstü bilgisayar ile denedim usb port 2.0 3.0 denedim
fastboot modunda iken aygıt yöneticisinde cihaz gözükmüyor bu arada

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
45
az önce mi 6 cihaz bağladım gördü cihazı direk ama benim cihazı görmüyor fastboot modda iken Stoya

asrtsr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serter
Cihazım
mi8
Konular
2
Yeni nesil Laptoplarda USB portları 2.0 desteklemediğinden böyle sorunla karşılaştığımda araya takarak olayı çözdüm.

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
45
Yeni nesil Laptoplarda USB portları 2.0 desteklemediğinden böyle sorunla karşılaştığımda araya takarak olayı çözdüm.
Hocam 2.0 3.0 portlar da demedim biri masaüstü biri laptop mi 6 cihaz var extra elimde onu taktım okudu

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular