fastboot modu twrp giriş yapamıyorum

koraygundogdu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KORAY
Cihazım
note pro
Konular
9
Bu arada telefonu bilgisayara bağlayınca aygıt yöneticisinde herhangi bir hareketlenme oluyor mu? Fastboot modda veya mi logosunda?
Logo aynı şekilde fakat aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt diye ünlemler çıkıyor. bir bildirim sesi mevcut kabloyu takınca fastbootdan da komut verdiğimde şöyle ki fastboot.boot recovery.img dediğimde altta bi baloncuk çıkıyor MTP USB aygıtı ( aygıt çıkarılmış) yazıyor

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Logo aynı şekilde fakat aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt diye ünlemler çıkıyor. bir bildirim sesi mevcut kabloyu takınca fastbootdan da komut verdiğimde şöyle ki fastboot.boot recovery.img dediğimde altta bi baloncuk çıkıyor MTP USB aygıtı ( aygıt çıkarılmış) yazıyor
Hocam note pro larda batarya çıkıyormu bir bilgim yok ama çıkıyorsa çıkarıp usb ile bilgisayara bağlama imkanınıx var mı?

koraygundogdu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KORAY
Cihazım
note pro
Konular
9
Hocam note pro larda batarya çıkıyormu bir bilgim yok ama çıkıyorsa çıkarıp usb ile bilgisayara bağlama imkanınıx var mı?
çıkmıyor malesef batarya. şarjı bittiğinde inşallah olur ya.

koraygundogdu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KORAY
Cihazım
note pro
Konular
9
Burdan yardımları için ve bana yaptıkları bu güzel iyilik için bir kaç arkadaşa teşekkür etmek istiyorum. öncelikle hiç bir çıkarı olmadan bana yardımcı olmaya çalışan bu değerli insanları buraya yazıyorum hatta bir arkadaşımın da ki çoğununuzun hakkını ödeyemem bana kendisi mesaj göndermiş olup yardım etmek istediğini belirtmiştir bu kişiler

RepairM@n değerli kardeşim 3 saat ilgilendi bana mısın demedi hakkını gerçekten ödeyemem.

ByKatre Ne zaman yazsam her zaman yardımıma koşmak için çalışmıştır.

haqanguven izmirde bulunan değerli kardeşim (Henüz buluşamasak da) her zaman yardımcı olmaya çalışmıştır.

Zenex Sağ olsun bugün tanıştım. iyi niyetli bir kardeşim daha. yardımcı olmak için her çabayı gösterdi.

ALLAH siz ve sizin gibi çoğu arkadaşımdan razı olsun. İyi niyetiniz ve yardımseverliğiniz çok yeterliydi benim için. Bu siteden çok iyi arkadaşlıklar çıkacağının bir göstergesi bu. umarım bir gün bu güzel insanlar farklı illerde bir plan yapıp buluşur ve tanışırız.
ALLAH herkesiz gönlüne göre versin Sağ olun var olun teşekkür ederim tekrardan kardeşlerim.

Cihazdaki sorundan bahsetmek gerekirse bundan sonraki arkadaşlara da yardımcı olacağını düşünüyorum.
burda iki sorunun çözümü var. 1.si MTP usb hata ayıklama modu cihazın ayarlarında kapalı ise ve sizde yanlış bir şey flashladınız cihaz tepki vermiyor
2.si cihaz Mİ logosundaysa fastboot da yanıt vermiyorsa yapılanlar ikisinin de anlatımı aşağıda

cihazım note pro içine bir ses dosyası flashlamak istedim fakat uyumsuzmuş ve Mİ logosu öylece kalakalmıştı. cihaz fastboot moduna giriyor komutları yerine getiriyor fakat hiç bir şekilde twrp moduna girmiyordu. fastboot da boot.img yaptığımda windows MTP aygıtı bulamadı diyip aygıt çıkarılmış yazıyordu. benim bir hatam da yeni romdan sonra USB hata ayıklamanın kapalı olmasıydı.bu sorunun bana göre diğer bir adı MTP eğer cihaz mi logosunda kalır ve bu aygıt bulunamadı yazar ise tek çözümünüz. miflashtool ile miui.comdaki developer 6.1.7 bootloader kilitsiz romu kurmak ve sonrasında istediğiniz romu kurmak olacak. benden size bir tavsiye ben önceki romun yedeğini almıştım sistem herşey dahil sizde nolur olmaz bir yedek alın derim. miu 6.1.7 romunu kurduktan sonra teli fastboot modunda twrp ile açıp hafıza kartına attığım yedeği restore etmek kaldı. =)

Son düzenleme:

arif.kysgllr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
0
Burdan yardımları için ve bana yaptıkları bu güzel iyilik için bir kaç arkadaşa teşekkür etmek istiyorum. öncelikle hiç bir çıkarı olmadan bana yardımcı olmaya çalışan bu değerli insanları buraya yazıyorum hatta bir arkadaşımın da ki çoğununuzun hakkını ödeyemem bana kendisi mesaj göndermiş olup yardım etmek istediğini belirtmiştir bu kişiler

RepairM@n değerli kardeşim 3 saat ilgilendi bana mısın demedi hakkını gerçekten ödeyemem.

ByKatre Ne zaman yazsam her zaman yardımıma koşmak için çalışmıştır.

haqanguven izmirde bulunan değerli kardeşim (Henüz buluşamasak da) her zaman yardımcı olmaya çalışmıştır.

Zenex Sağ olsun bugün tanıştım. iyi niyetli bir kardeşim daha. yardımcı olmak için her çabayı gösterdi.

ALLAH siz ve sizin gibi çoğu arkadaşımdan razı olsun. İyi niyetiniz ve yardımseverliğiniz çok yeterliydi benim için. Bu siteden çok iyi arkadaşlıklar çıkacağının bir göstergesi bu. umarım bir gün bu güzel insanlar farklı illerde bir plan yapıp buluşur ve tanışırız.
ALLAH herkesiz gönlüne göre versin Sağ olun var olun teşekkür ederim tekrardan kardeşlerim.

Cihazdaki sorundan bahsetmek gerekirse bundan sonraki arkadaşlara da yardımcı olacağını düşünüyorum.
burda iki sorunun çözümü var. 1.si MTP usb hata ayıklama modu cihazın ayarlarında kapalı ise ve sizde yanlış bir şey flashladınız cihaz tepki vermiyor
2.si cihaz Mİ logosundaysa fastboot da yanıt vermiyorsa yapılanlar ikisinin de anlatımı aşağıda

cihazım note pro içine bir ses dosyası flashlamak istedim fakat uyumsuzmuş ve Mİ logosu öylece kalakalmıştı. cihaz fastboot moduna giriyor komutları yerine getiriyor fakat hiç bir şekilde twrp moduna girmiyordu. fastboot da boot.img yaptığımda windows MTP aygıtı bulamadı diyip aygıt çıkarılmış yazıyordu. benim bir hatam da yeni romdan sonra USB hata ayıklamanın kapalı olmasıydı.bu sorunun bana göre diğer bir adı MTP eğer cihaz mi logosunda kalır ve bu aygıt bulunamadı yazar ise tek çözümünüz. miflashtool ile miui.comdaki stable 6.1.7 bootloader kilitsiz romu kurmak ve sonrasında istediğiniz romu kurmak olacak. benden size bir tavsiye ben önceki romun yedeğini almıştım sistem herşey dahil sizde nolur olmaz bir yedek alın derim. miu 6.1.7 romunu kurduktan sonra teli fastboot modunda twrp ile açıp hafıza kartına attığım yedeği restore etmek kaldı. =)
Merhabalar;

Bahsettiğiniz 6.1.7 stable rom'u nereden temin edebilirim?

arif.kysgllr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
0
6.1.7 stabil değil developer (geliştirici) romdur hocam.

Bu konu üzerinden anlatımları uygulayarak yükleyebilirsiniz.
Merhabalar;

Cevap için çok teşekkürler, 6.1.7 romunu yükledim ancak twrp'yi flashlıyorum flashlıyorum hala mi recovery açılıyor, eu rom yükleyemiyorum :(

Şu anda 6.1.7'de olduğuma ve bootloader kilidi olmadığına, cihazımın root'lu olduğuna eminim, eu rom yüklemek istiyorum,

xiaomi.eu_multi_leo_6.3.31_v7-5.1.zip dosyası elimde twrp.img dosyası da elimde ancak yükleyemiyorum :(

Sadece Google Play Store ve Google uygulamaları olan bir rom istiyorum çok mu şey istiyorum?

MiFlash uygulamam var, Minimal ADB and Fastboot uygulamam var, cihazda SuperSu vs. yüklü, Flashify yüklü

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Merhabalar;

Cevap için çok teşekkürler, 6.1.7 romunu yükledim ancak twrp'yi flashlıyorum flashlıyorum hala mi recovery açılıyor, eu rom yükleyemiyorum :(

Şu anda 6.1.7'de olduğuma ve bootloader kilidi olmadığına, cihazımın root'lu olduğuna eminim, eu rom yüklemek istiyorum,

xiaomi.eu_multi_leo_6.3.31_v7-5.1.zip dosyası elimde twrp.img dosyası da elimde ancak yükleyemiyorum :(

Sadece Google Play Store ve Google uygulamaları olan bir rom istiyorum çok mu şey istiyorum?

MiFlash uygulamam var, Minimal ADB and Fastboot uygulamam var, cihazda SuperSu vs. yüklü, Flashify yüklü
Hocam fastboot boot recovery.img komutunu kullanın direk recovery açılır.

arif.kysgllr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
0
Hocam fastboot boot recovery.img komutunu kullanın direk recovery açılır.
Cihazı fastboot modunda açtım, ekranda mavi fastboot yazısı var,
Minimal ADB and Fastboot programını yönetici modunda çalıştırdım
Fastboot devices yazdım, 1a8540** fastboot yazdı
fastboot boot recovery.img yazdım;

downloading 'boot.img'...
OKAY [ 1.640s]
booting...
OKAY [0.401s]
finished. total time: 2.043s

yazdı ve ilginçtir twrp AÇILDI :)

Zenex ilginize çok teşekkür ederim

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cihazı fastboot modunda açtım, ekranda mavi fastboot yazısı var,
Minimal ADB and Fastboot programını yönetici modunda çalıştırdım
Fastboot devices yazdım, 1a8540** fastboot yazdı
fastboot boot recovery.img yazdım;

downloading 'boot.img'...
OKAY [ 1.640s]
booting...
OKAY [0.401s]
finished. total time: 2.043s

yazdı ve ilginçtir twrp AÇILDI :)

Zenex ilginize çok teşekkür ederim
Önemli değil hocam. Forum bilgi paylaşma yeridir. Bilgiler paylaşıldıkça çoğalır :)

Üst Alt