Yardım Facebook App Manager

serhatk55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui global 10.2.2.0
Telefon Modeli
Xiaomi Mi8
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar Xiaomi ve Android işletim sistemini yeni kullanmaya başladım aranızda yeniyim. Bugün başıma gelen ve beni tedirgin eden bir olaydan bahsedeceğim.
Sabah instagram üzerinden spam mesaj geldi. Mesaj isteğini kabul ettiğimde Facebook App Manager bildirimi geldi İnstagram güncellendi diyerek ve instagram yeniden başlatıldı. Normalde uygulamalar Google Play üzerinden güncellenmeli diye biliyorum. Fakat spam mesajın ardından böyle garip bir güncelleme yapılması beni endişelendirdi ve aklıma casus yazılım uygulamaları geldi. Sorum şu, Facebook App Manager rutin çalışması gereken ve Facebook,İnstagram gibi uygulamaları Google Play haricinde güncelleyebilen bir uygulama mı? Google Play'den baktığımda İnstagramın güncelleme tarihi 20 Şubat olarak görünüyor fakat Facebook App Manager bugün(24 Şubat) güncelleme yaptı. Şuan gerçekten android sistemin güvenliği konusunda endişelenmeye başladım tecrübesi olan bilgilendirme yapabilir mi? teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-02-24-13-25-44-137_com.miui.global.packageinstaller.png
    Screenshot_2019-02-24-13-25-44-137_com.miui.global.packageinstaller.png
    230,4 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_2019-02-24-14-28-20-865_com.android.vending.png
    Screenshot_2019-02-24-14-28-20-865_com.android.vending.png
    146,6 KB · Görüntüleme: 36

serhatk55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Konular
16
telefonu alalı henüz 7-10 gün oldu. root, bl kilidi açmadım. Google Play harici bir yerden uygulama yüklemedim. Facebook App Manager denilen şeyi araştıyorum doğru düzgün bilgi edinemedim. Güvenlik açığı mı var diye düşünmeye başladım. facebook app manager'a sızıp sosyal medya hesaplarımdan bilgi aktarılması gibi şeyler geliyor aklıma call~~haha--

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
telefonu alalı henüz 7-10 gün oldu. root, bl kilidi açmadım. Google Play harici bir yerden uygulama yüklemedim. Facebook App Manager denilen şeyi araştıyorum doğru düzgün bilgi edinemedim. Güvenlik açığı mı var diye düşünmeye başladım. facebook app manager'a sızıp sosyal medya hesaplarımdan bilgi aktarılması gibi şeyler geliyor aklıma call~~haha--

Son düzenleme:
Oyla:

serhatk55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Her şeye evet diyecek kadar düşüncesiz hareket etmiyorum. Kullanım istatiklerini google ile paylaşma gibi ıvır zıvır şeylere dikkat ederim. Telaş yapmaya gelince eğer bu bir sızma girişimiyse veya telefonuma birisi gerçekten sızdıysa bu beni rahatsız eder. Elbette bir çok uygulama her bilgimize ulaşıyor ancak bunu sizi tanıyan bir şahıs yapıyorsa bu sizi de tedirgin eder :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bugun bana da geldi ben önemsemedim
5 senedir IOS kullanıyordum. Androide geçeli 2 hafta olmadı. yani herkeste olan bişey mi bu durum onu merak ediyorum.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Her şeye evet diyecek kadar düşüncesiz hareket etmiyorum. Kullanım istatiklerini google ile paylaşma gibi ıvır zıvır şeylere dikkat ederim. Telaş yapmaya gelince eğer bu bir sızma girişimiyse veya telefonuma birisi gerçekten sızdıysa bu beni rahatsız eder. Elbette bir çok uygulama her bilgimize ulaşıyor ancak bunu sizi tanıyan bir şahıs yapıyorsa bu sizi de tedirgin eder :)

Son düzenleme:
Oyla:

serhatk55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Tedirgin olacak bir hayatım ve yaşam tarzım yok çok şükür... ;) Telefona kurduğun uygulamaların büyük çoğunluğuna "evet" demek durumundasın, yoksa kullanamıyorsun... ;)

*Tarayıcıdan ulaşılabilen; sosyal medya, alış veriş siteleri ile diğer uygulamaların Apk'sını telefonuma kurmam
*Telefonumda değerli, önemli bilgi belge, fotoğraf vs. saklamam
*Telefonumu temiz ve düzenli tutarım, rutin olarak taramadan geçiririm
*Benim için değerli kabul ettiğim fotoğrafları DSLR makinem ile çekerim.

Herkese de bu önlemleri tavsiye ederim.

Zaruri olanlara evet diyorum zaten. Hayat ve yaşam tarzına gelince utanılacak, tedirgin olacak bişeyim benim de yok olamaz. Alttan alta bi iğneleme mi bu? İnsanların özeli var özeli bunu da sanki ayıplanacak bişeymiş gibi söylüyorsunuz

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Zaruri olanlara evet diyorum zaten. Hayat ve yaşam tarzına gelince utanılacak, tedirgin olacak bişeyim benim de yok olamaz. Alttan alta bi iğneleme mi bu? İnsanların özeli var özeli bunu da sanki ayıplanacak bişeymiş gibi söylüyorsunuz
Pardon

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt