Yardım Evobt (Servis) Rezilliği Kandırmaya Çalışıyorlar

akayklc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Konular
1
Merhaba arkadaşlar cihazımızı severek kullanıyordum bir gün şarjı tam bitti şarja taktım 30 dakika sonra cihazı açmaya çalıştığımda cihaz açılıp bootlopa düşüyordu
sürekli recovery ekranı geliyordu fastaboot moduna aldığımda kablo ile cihaz arasında bilgisayarla bağlantı sağlayamıyordum 3 bilgisayarda denedim hepsinde bağlantı sorunu oluyordu
fastboot modunda cihaz sürekli reset atıp tekrar recovery moduna giriyordu bende açılan recovery modunda wipe yaptıktan sonra cihazın açılmasını bekledim ama bir türlü cihaz açılmadı yine aynı şekilde recoverye giriyordu sadece

Cihazda: Unlock, Root, Twrp yoktu

Cihaz garantili (2 aylık teknosadan alınma) olduğu için evobt servisine gönderdim cihazı göndermeden önce evobt'nin ne kadar kötü bir servis olduğunu dolandırıcı olduklarını sosyal medya ve forumlardan okuduktan sonra cihazın güzelce fotoğraflarını ve videosunu çektim bilgisayarıma yedekledim anlaşmalı olduklarını söyledikleri yurtiçi kargoya giderek cihazı sabah erken saatlerde gönderdim 10 gün aradan geçti evobt servisini aradığımda telefonda ki müşteri hizmetleri (bayan) cihazın sıvı temasına bağlı anakartının yandığı bu nedenle 1780tl masrafı olduğu ve ekranında değişmesi gerektiği bununda 780 lira masrafı olduğu toplamda 27xx küsür tl ödeme yapmam gerektiğini söyledi. (ses kaydı var) Bende evobtnin çok kötü bir servis olduğunu sosyal medyadan okuduğumu söyleyerek yalan söylediklerini böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını cihazı onlara göndermeden önce resim ve videolarını çektiğimi tüketici hakem heyetine gideceğimi ve cihazı bana geri göndermelerini söyleyerek telefonu kapadım.

Şimdi cihazı ben 20 gün önce ikinci el aldım faturalı kutulu vs ama fatura benim adıma değil. Tüketici hakem heyetine gittiğimde bir sorun olur mu arkadaşlar veya thh benim lehime karar verdiğinde fatura ücretini alabilirmiyim sonuçta bende cihaza 2000 küsür para vererek aldım.

Cihazı servise göndermeden önce çektiğim fotoğrafları konuya ekliyorum şimdi sıvı teması olan cihaz hiç açılırmı arkadaşlar? anakart yandı diyelim bunun ekranla ne ilgisi var ekranda tek bir çizik bile yok fotoğrafları kontrol edebilirsiniz exif bilgilerine de bakın çekildiği tarih ayrıntılarda var. o gecenin sabahıda zaten cihazı kargoya teslim ettim. Nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

Şikayetvar Linki:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
benim bildiğim sıvı teması olursa cihaza hiç görüntü gelmeyeceği, diyelim ki sıvı teması oldu dediğiniz gibi cihaz bir kaç gün sonra arıza vermeye başladı ekranda kılcal çizik bile yokken evobtnin ekranın da değiştirilmesi gerektiğini söylemesi art niyetli olduklarını gösterir.

ben örnek bir kaç dava okudum forumlardan fatura sahibi gerekmiyormuş thh'ne dava açmak için karar lehime sonuçlanırsa fatura sahibi gerekebiliyormuş bazı mağazalarda tabi hepsinde değil

kardeş kendin yazıp kendin oynamışsın ne b,li,yorsun sıvı teması olunca ekrana görüntü gelmeyeceğini. herşey olabilir aklına gelebilecek hertürlü kombinasyon olabilir
ekrandaki entegreler sıvıdan dolayı paslanmıssa zarar görmüşse lcd de leke meydana geldiyse dogaldır ki ekranında değişmesi gerekir.

benim bildiğim öyle olur böyle olur diyerek senin bildiğinin doğru olduğu anlamına gelmez her bildiğin.
cihaz sıvı teması olursa bataryada bozulur bi bakmıssın sadece tuşlar bozulmus bi bakmışsın baska bişey olmus hersey ama hersey olabilir sıvı temasından sonra aylarcarca calısıp daha sonrada calısmayabilir sıvı teması oldu diye anında bozulucak degil cihaaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cantara hocam bilgi için teşekkür ederim benim durumumda olan bir kaç örnek dava varmış firmalar fatura sahibine iade edebiliriz diyormuş ama 15 gün sonra icraya verince davayı kim açmış ise buna icra da dahil ödemeyi dava açana yapıyorlarmış yani anlayacağımız uğraştıracaklar ama hakkımı sonuna kadar arayacağım teşekkürler ilginiz için buradan dava ile ilgili gelişmeleri yazacağım örnek olması açısından

Örnek dava:

Örnek Dava2:

Örnek dava 2 de görüleceği üzere cihazı alan 3. kişi imiş yinede ücret iadesini ona yapmışlar bir kaç adım atıldıktan sonra

bu örnekleride emsal teşkil eder diyerek dava açarsan mahkemeye sunarsın eğer para iadesi çıkarsa...

bu arada resimleri şimdi inceledim ne yapmışlar öyle cihaza mahvetmişler resmen

Oyla:

akayklc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Konular
1
evobt nin müşteri temsilcisi ayrı fiyat veriyor (Ekran+Anakart) şikayet var coma yazan temsilcileri ayrı fiyat veriyor (Sadece anakart) yani tutarsızlık var aralarında ben cihazı göndermeden önce iyiki fotoğraf ve videolarını çektim göndermeden önce ekranda, şarj soketinin solunda ve arka kapakta hiç bir sorun yoktu ama geldikten sonraki halini gördünüz.
Artık kararı yargı verecek bilmiyorum belki de beni haksız bulacaklar hakkımızda hayırlısı olsun diyelim ama evo bt denince herkesin bir daha düşünmesi gerekiyor bunu acıda olsa anladık.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
fiyat veriyor (Ekran+Anakart) şikayet var coma yazan temsilcileri ayrı fiyat veriyor (Sadece anakart) yani tutarsızlık var aralarında ben cihazı göndermeden önce iyiki fotoğraf ve videolarını çektim göndermeden önce ekranda, şarj soketinin solunda ve arka kapakta hiç bir sorun yoktu ama geldikten sonraki halini gördünüz.
Artık kararı yargı verecek bilmiyorum belki de beni haksız bulacaklar hakkımızda hayırlısı olsun diyelim a

evodan zaten uzak olacaksın dolandırıcı bir firma
inş. yargı konusunda tereddüt etmeyin adım atın.

Oyla:

akayklc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Konular
1
evodan zaten uzak olacaksın dolandırıcı bir firma
inş. yargı konusunda tereddüt etmeyin adım atın.

gereken adımları attım hocam bugün sonuçlarını bekliyorum artık

• Beğen
Tepkiler: m35
Oyla:

akayklc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Konular
1
Konuyu takip eden arkadaşlara istinaden tekrar merhabalar bugün, tüketici hakem heyeti kararı tarafıma ulaştı davayı kazandım. Artık ücreti tahsil etmek için diğer adımlara geçiyorum. Evofone veya başka bir servis tarafından haksızlığa uğradığını düşünen arkadaşlar varsa mutlaka hakem heyetine başvursunlar.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
hadi geçmiş olsun. thh belgesi ile şimdi cihazın alındığı teknosa mağazasına gidiceksin allah kolaylık versin şimdiden teknosa sıkıntıda bi firma.

Oyla:

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Konuyu takip eden arkadaşlara istinaden tekrar merhabalar bugün, tüketici hakem heyeti kararı tarafıma ulaştı davayı kazandım. Artık ücreti tahsil etmek için diğer adımlara geçiyorum. Evofone veya başka bir servis tarafından haksızlığa uğradığını düşünen arkadaşlar varsa mutlaka hakem heyetine başvursunlar.
hayırlı olsun
adınıza sevindim
inşallah işimiz olmaz ama
örnek bir karar olacak bizim için de

Oyla:

Kadyr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
mi6
Konular
2
geçmiş olsun. orada çalışan teknisyene ne diyim ben. bizde zamanında telefonculuk yaptık ama böyle kasap sökme takma olamaz yani. eski resimler büyük delil. thh ile %99 kazanırsınız. bilir kişi telefonunuzu inceler gerçekten sıvı vs yoksa kazanırsınız.

Oyla:

mi5sumut55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
12
Aynı sorun bende de var şuan. Konu açmıştım geçenlerde. Mi5s Hepsiburada.com dan almıştım cihazı. Geçende kendi kendine kapandı ve mi yazısında dönüp duruyor. Hepsiburada ile iletişime geçtim ve cihazı yolladım. Bu arada garanti firması tabi ki ve ne yazık ki EVO BT. Geçenlerde aradılar ve sıvı teması nedeniyle garanti dışı bıraktılar. Şimdi cihaz bana geri geliyor. Tekrar Hepsiburada ya gönderip garantiye girmesini mi isteyeyim yoksa direk tüketici haklarına mı gideyim tam karar veremedim. Bu arada cihaz yolladığım gibi geri gelecek mi buda koca bir soru işareti. İnşallah bende sizin gibi sonunda şanslı olurum. Ya cihaza sağ salim kavuşayım onarılmış bir şekilde. Yada tüketici haklarında haklı çıkarım. Bakalım hakkımızda hayırlısı inşallah.

Oyla:
Üst Alt