Yardım Evobt (Servis) Rezilliği Kandırmaya Çalışıyorlar

akayklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Merhaba arkadaşlar cihazımızı severek kullanıyordum bir gün şarjı tam bitti şarja taktım 30 dakika sonra cihazı açmaya çalıştığımda cihaz açılıp bootlopa düşüyordu
sürekli recovery ekranı geliyordu fastaboot moduna aldığımda kablo ile cihaz arasında bilgisayarla bağlantı sağlayamıyordum 3 bilgisayarda denedim hepsinde bağlantı sorunu oluyordu
fastboot modunda cihaz sürekli reset atıp tekrar recovery moduna giriyordu bende açılan recovery modunda wipe yaptıktan sonra cihazın açılmasını bekledim ama bir türlü cihaz açılmadı yine aynı şekilde recoverye giriyordu sadece

Cihazda: Unlock, Root, Twrp yoktu

Cihaz garantili (2 aylık teknosadan alınma) olduğu için evobt servisine gönderdim cihazı göndermeden önce evobt'nin ne kadar kötü bir servis olduğunu dolandırıcı olduklarını sosyal medya ve forumlardan okuduktan sonra cihazın güzelce fotoğraflarını ve videosunu çektim bilgisayarıma yedekledim anlaşmalı olduklarını söyledikleri yurtiçi kargoya giderek cihazı sabah erken saatlerde gönderdim 10 gün aradan geçti evobt servisini aradığımda telefonda ki müşteri hizmetleri (bayan) cihazın sıvı temasına bağlı anakartının yandığı bu nedenle 1780tl masrafı olduğu ve ekranında değişmesi gerektiği bununda 780 lira masrafı olduğu toplamda 27xx küsür tl ödeme yapmam gerektiğini söyledi. (ses kaydı var) Bende evobtnin çok kötü bir servis olduğunu sosyal medyadan okuduğumu söyleyerek yalan söylediklerini böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını cihazı onlara göndermeden önce resim ve videolarını çektiğimi tüketici hakem heyetine gideceğimi ve cihazı bana geri göndermelerini söyleyerek telefonu kapadım.

Şimdi cihazı ben 20 gün önce ikinci el aldım faturalı kutulu vs ama fatura benim adıma değil. Tüketici hakem heyetine gittiğimde bir sorun olur mu arkadaşlar veya thh benim lehime karar verdiğinde fatura ücretini alabilirmiyim sonuçta bende cihaza 2000 küsür para vererek aldım.

Cihazı servise göndermeden önce çektiğim fotoğrafları konuya ekliyorum şimdi sıvı teması olan cihaz hiç açılırmı arkadaşlar? anakart yandı diyelim bunun ekranla ne ilgisi var ekranda tek bir çizik bile yok fotoğrafları kontrol edebilirsiniz exif bilgilerine de bakın çekildiği tarih ayrıntılarda var. o gecenin sabahıda zaten cihazı kargoya teslim ettim. Nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

Şikayetvar Linki:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

IMG_20180905_022955.jpg IMG_20180905_023010.jpg IMG_20180905_023044.jpg

Onoresa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Onur
Cihazım
Henüz yok
Geçmiş olsun umarım sorununuz çözülür..

m35

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
mustafa
Cihazım
mi mix 2
Meslek
Kimya Muhendisi / iSG Uzmanı
thh ye basvurman icin fatura uzerine olmali fatura sahibini bul.o basvursun bende para iadesi alirken sorun yasadim.
moto z aldim 900 liraya ama sarji az gidiyordu dogaldir 2600mah batarya ve 2k ekran sarji somurur hizli sarjda 3.0 amper mahveder degisim.sart dedim yolladim para iadesi cikardilar alindigi yere basvurdum fatura sahibi istiyoruz dediler lenovoyu aradim onlarda mirin kirin etti ozaman cihaz verin ben nerden hulayim size fatura sahibini dedim baktim uzuyor surekli aradim bakin en sonunda mahkemeye vericem sizi ya parami ya yeni cihazimi verin dedim aradan 2 gun gecti en son o arada fatura sahibinide buldum bu yuzden gittim aradim telefonun alindigi yeri fatura sahibi musait degil. size kimlik fotokopisini getirsem olurmu yoksa 2hafta daha beklicem dedim fatura sahibine ulastim dedim. neyse bana verdikleri cevap ne biliyormusun bizde tam sizi aricaktik fatura sahibine gerek yok efendim faturayi ve iade belgesini getirin yeterli dediler. 2200 lira iadeyi aldim bu sekilde.ama insanj insanliktan cikartiyorlar.

sizde ilk fatura sahibine ulasmaya calisin derim.yoksa diger turlu mahkeme uzar.

akayklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Teşekkür ederim hocam bilgiler için fatura sahibine ulaşmam mümkün değil gibi görünüyor bir türlü çözeceğiz artık thh de bakalım hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

m35

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
mustafa
Cihazım
mi mix 2
Meslek
Teşekkür ederim hocam bilgiler için fatura sahibine ulaşmam mümkün değil gibi görünüyor bir türlü çözeceğiz artık thh de bakalım hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

hocam elinizde fatura varsa bi ihtimal faturanın üzerinde adres yada telefon no yazıyor oradan ulaşmaya çalışın ben bunları bulamamıştım vergi no kısmına baktım dikkatimi çekti telefon numarası gibi duruyordu facebook üzerinden aratayım dedim belki cep nuamrasını oraya yazmışlardır dedim bi arattım tamda düşündüğüm gibi çıktı adama telefondan ulaştım sonra ve adam yardımcı olurum tabiki ne demek dedi.

varsa elinizde ulaşılabilir bir bilgi deneyin derim az buz bi meblag değil sonuçta birde eskiden thh 1500 liranın üstüne bakmıyordu sanırım tüketici makemesine başvurun diyorlardı şimdi durum nedir onuda net bilmiyorum

akayklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
faturayı kontrol edeyim hocam hiç aklıma gelmemişti büyük ihtimalle üstünde vardır yoksa teknosaya başvurup alıcının telefon bilgilerine ulaşmaya çalışacağım tabi ki verirlerse =) inşAllah bunlara gerek kalmadan halederim

m35

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
mustafa
Cihazım
mi mix 2
Meslek
faturayı kontrol edeyim hocam hiç aklıma gelmemişti büyük ihtimalle üstünde vardır yoksa teknosaya başvurup alıcının telefon bilgilerine ulaşmaya çalışacağım tabi ki verirlerse =) inşAllah bunlara gerek kalmadan halederim
sen bi faturayı kontrol ette hocam sonrasına bakarsın :) rica minnet teknosadan da belki verirler insafa kalmıs tabi alıcı verdiyse nosunu

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Merhaba arkadaşlar cihazımızı severek kullanıyordum bir gün şarjı tam bitti şarja taktım 30 dakika sonra cihazı açmaya çalıştığımda cihaz açılıp bootlopa düşüyordu
sürekli recovery ekranı geliyordu fastaboot moduna aldığımda kablo ile cihaz arasında bilgisayarla bağlantı sağlayamıyordum 3 bilgisayarda denedim hepsinde bağlantı sorunu oluyordu
fastboot modunda cihaz sürekli reset atıp tekrar recovery moduna giriyordu bende açılan recovery modunda wipe yaptıktan sonra cihazın açılmasını bekledim ama bir türlü cihaz açılmadı yine aynı şekilde recoverye giriyordu sadece

Cihazda: Unlock, Root, Twrp yoktu

Cihaz garantili (2 aylık teknosadan alınma) olduğu için evobt servisine gönderdim cihazı göndermeden önce evobt'nin ne kadar kötü bir servis olduğunu dolandırıcı olduklarını sosyal medya ve forumlardan okuduktan sonra cihazın güzelce fotoğraflarını ve videosunu çektim bilgisayarıma yedekledim anlaşmalı olduklarını söyledikleri yurtiçi kargoya giderek cihazı sabah erken saatlerde gönderdim 10 gün aradan geçti evobt servisini aradığımda telefonda ki müşteri hizmetleri (bayan) cihazın sıvı temasına bağlı anakartının yandığı bu nedenle 1780tl masrafı olduğu ve ekranında değişmesi gerektiği bununda 780 lira masrafı olduğu toplamda 27xx küsür tl ödeme yapmam gerektiğini söyledi. (ses kaydı var) Bende evobtnin çok kötü bir servis olduğunu sosyal medyadan okuduğumu söyleyerek yalan söylediklerini böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını cihazı onlara göndermeden önce resim ve videolarını çektiğimi tüketici hakem heyetine gideceğimi ve cihazı bana geri göndermelerini söyleyerek telefonu kapadım.

Şimdi cihazı ben 20 gün önce ikinci el aldım faturalı kutulu vs ama fatura benim adıma değil. Tüketici hakem heyetine gittiğimde bir sorun olur mu arkadaşlar veya thh benim lehime karar verdiğinde fatura ücretini alabilirmiyim sonuçta bende cihaza 2000 küsür para vererek aldım.

Cihazı servise göndermeden önce çektiğim fotoğrafları konuya ekliyorum şimdi sıvı teması olan cihaz hiç açılırmı arkadaşlar? anakart yandı diyelim bunun ekranla ne ilgisi var ekranda tek bir çizik bile yok fotoğrafları kontrol edebilirsiniz exif bilgilerine de bakın çekildiği tarih ayrıntılarda var. o gecenin sabahıda zaten cihazı kargoya teslim ettim. Nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

Şikayetvar Linki:

Ekli dosyayı görüntüle 26403 Ekli dosyayı görüntüle 26404 Ekli dosyayı görüntüle 26405
Öncelikle belirteyim, ne seni tanırım ne de Evo ile işim oldu...

Arkadaşımın başına şöyle bir şey geldi... Telefonunu tuvalete düşürdü, hemen aldı kuruttu, pirinçte bekletti ve kullanmaya devam etti. 40-45 gün sonra telefon kafayı yedi ve garantiden dolayı arkadaşım telefonu servise gönderdi... Beklediği üzere, sıvı teması denilerek telefon garanti dışında bırakıldı.

* * *

Sen ikinci el olarak aldığını söylüyorsun, sende sıvı teması olmadığından eminsen aldığın kişide sıvı teması olmuş olabilir mi? Bu arkadaş; eğer sıvı temasından bir süre sonra telefonun cortlayacağını biliyorsa ve bu yüzden sana sattıysa daha da kötü bence. Telefonda sıvı teması varsa bu zaten tüketici hakem heyeti tarafından tayin edilecek bilirkişi tarafından tespit edilir, değilse de sonuç lehine gelişir...

Telefon faturası kimin üzerine ise, onun tüketici hakem heyetine başvurması gerekir diye biliyorum.

Geçmiş olsun, kolay gelsin.

akayklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
benim bildiğim sıvı teması olursa cihaza hiç görüntü gelmeyeceği, diyelim ki sıvı teması oldu dediğiniz gibi cihaz bir kaç gün sonra arıza vermeye başladı ekranda kılcal çizik bile yokken evobtnin ekranın da değiştirilmesi gerektiğini söylemesi art niyetli olduklarını gösterir.

ben örnek bir kaç dava okudum forumlardan fatura sahibi gerekmiyormuş thh'ne dava açmak için karar lehime sonuçlanırsa fatura sahibi gerekebiliyormuş bazı mağazalarda tabi hepsinde değil

akayklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
cantara hocam bilgi için teşekkür ederim benim durumumda olan bir kaç örnek dava varmış firmalar fatura sahibine iade edebiliriz diyormuş ama 15 gün sonra icraya verince davayı kim açmış ise buna icra da dahil ödemeyi dava açana yapıyorlarmış yani anlayacağımız uğraştıracaklar ama hakkımı sonuna kadar arayacağım teşekkürler ilginiz için buradan dava ile ilgili gelişmeleri yazacağım örnek olması açısından

Örnek dava:

Örnek Dava2:

Örnek dava 2 de görüleceği üzere cihazı alan 3. kişi imiş yinede ücret iadesini ona yapmışlar bir kaç adım atıldıktan sonra

shuj

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tanju
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
www.instagram.com/shuttersound_tr
Sıvı temasında cihaza görüntü gelmemesi ile alakası yoktur sıvının miktarına ve cihaza göre bu durum değişebilir kesin bişey söylenemez. Örnek verecek olursam galaxy note 4 su içinde kaldı ama bozulan sadece hoparlörüydü. Cihazın su teması olduğunu nasıl anlamışlar. Sağına soluna iyice bir bak bakalım sökülüp içine bakılmış mi yoksa para yolmak için film mi yapıyorlar anlaşılır ki evo başlı başına rezalet bir firma.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
cantara hocam bilgi için teşekkür ederim benim durumumda olan bir kaç örnek dava varmış firmalar fatura sahibine iade edebiliriz diyormuş ama 15 gün sonra icraya verince davayı kim açmış ise buna icra da dahil ödemeyi dava açana yapıyorlarmış yani anlayacağımız uğraştıracaklar ama hakkımı sonuna kadar arayacağım teşekkürler ilginiz için buradan dava ile ilgili gelişmeleri yazacağım örnek olması açısından

Örnek dava:

Örnek Dava2:

Örnek dava 2 de görüleceği üzere cihazı alan 3. kişi imiş yinede ücret iadesini ona yapmışlar bir kaç adım atıldıktan sonra
Kolay gelsin o zaman hocam. Gelişmeler hakkında bizleri de bilgilendirirseniz çok seviniriz. Umarım veliazak hocamın da söylediği gibi bir durum yoktur.

MANUPLE

WP App. And Computer Software Expert
Uzman Üye
MIUI Sever
__İF__
Cihazım
Mi Mix 2
Ülkemizde ikinci el satışı çok fazla.
Mutlaka ikinci el sahibinin dava konusu ettiği yargı sonuçları ya da tüketici hakem heyeti sonuçları vardır.
Benim tahminime göre elindeki telefonu kim servise teslim etmiş ise telefon konusunda maddi ve manevi sonuçlar teslim edene verilir.
Hırsızın mahkemeye gittiği nerede görülmüş.:)
Hem burası Türkiye bakarsın o da olur.

akayklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
gelişmelerden haberdar edeceğim arkadaşlar, manuple hocam yazdıklarınız çok mantıklı =) hakkımızda hayırlısı olsun bu arada faturada cihazı alan arkadaşın telefon numarası var yarın görüşeceğim kendisiyle

akayklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Bugün Tüketici Hakem Heyetine gidip şikayet dilekçemi verdim cihazı 3 gün önce kargodan teslim alırken kargo görevlisinin yanında tutanak tutturdum
cihazın şarj soketinin sol tarafında resmen göçükler oluşmuş arka kapağı açmak için balta kullanıyorlar herhalde arka kapağın sağ tarafını tam oturtmamışlar
en önemlisi ekranda sararmalar var boydan boya dik dörtgen şeklinde ve dokunmatiği kendi kendine basıp duruyor bu şekilde hakem heyetine götürdüm cihazı servise göndermeden önce çektiğim fotoğraflarıda teslim ettim ve servisten geldikten sonrakileride hakem heyetinin kararını bekliyorum artık.

resimlerden görebilirsiniz cihazı ne duruma soktuklarını.
IMG_20180919_100334.jpg IMG_20180921_114718.jpg IMG_20180921_114724.jpg

AzizKöpürcük

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Redmi Note 5
Evofone'dan aldıysanız sonuçları böyle olur geçen bir arkadaşı ikna ettik iptal etti siparişini cepporttan aldı şu an mutlu mesut 8=)

Chef45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ferzan
Cihazım
Mi Mix 2S
Cihazı ne hale sokmuşlar hakkınızı alırsınız umarım

berkays07

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
berkay
Cihazım
mi 8 lite
cihazımda yarım cm sarı leke var. az daha EvoBT ye yollayacaktım. AMAN TANRIM :^):^)

çok geçmiş olsun. hakkaniyetli insanlara denk gelirsiniz inşallah

m35

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
mustafa
Cihazım
mi mix 2
Meslek
benim bildiğim sıvı teması olursa cihaza hiç görüntü gelmeyeceği, diyelim ki sıvı teması oldu dediğiniz gibi cihaz bir kaç gün sonra arıza vermeye başladı ekranda kılcal çizik bile yokken evobtnin ekranın da değiştirilmesi gerektiğini söylemesi art niyetli olduklarını gösterir.

ben örnek bir kaç dava okudum forumlardan fatura sahibi gerekmiyormuş thh'ne dava açmak için karar lehime sonuçlanırsa fatura sahibi gerekebiliyormuş bazı mağazalarda tabi hepsinde değil

kardeş kendin yazıp kendin oynamışsın ne b,li,yorsun sıvı teması olunca ekrana görüntü gelmeyeceğini. herşey olabilir aklına gelebilecek hertürlü kombinasyon olabilir
ekrandaki entegreler sıvıdan dolayı paslanmıssa zarar görmüşse lcd de leke meydana geldiyse dogaldır ki ekranında değişmesi gerekir.

benim bildiğim öyle olur böyle olur diyerek senin bildiğinin doğru olduğu anlamına gelmez her bildiğin.
cihaz sıvı teması olursa bataryada bozulur bi bakmıssın sadece tuşlar bozulmus bi bakmışsın baska bişey olmus hersey ama hersey olabilir sıvı temasından sonra aylarcarca calısıp daha sonrada calısmayabilir sıvı teması oldu diye anında bozulucak degil cihaaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Örnek dava:

Örnek Dava2:

bu örnekleride emsal teşkil eder diyerek dava açarsan mahkemeye sunarsın eğer para iadesi çıkarsa...

bu arada resimleri şimdi inceledim ne yapmışlar öyle cihaza mahvetmişler resmen

akayklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
evobt nin müşteri temsilcisi ayrı fiyat veriyor (Ekran+Anakart) şikayet var coma yazan temsilcileri ayrı fiyat veriyor (Sadece anakart) yani tutarsızlık var aralarında ben cihazı göndermeden önce iyiki fotoğraf ve videolarını çektim göndermeden önce ekranda, şarj soketinin solunda ve arka kapakta hiç bir sorun yoktu ama geldikten sonraki halini gördünüz.
Artık kararı yargı verecek bilmiyorum belki de beni haksız bulacaklar hakkımızda hayırlısı olsun diyelim ama evo bt denince herkesin bir daha düşünmesi gerekiyor bunu acıda olsa anladık.

m35

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
mustafa
Cihazım
mi mix 2
Meslek
fiyat veriyor (Ekran+Anakart) şikayet var coma yazan temsilcileri ayrı fiyat veriyor (Sadece anakart) yani tutarsızlık var aralarında ben cihazı göndermeden önce iyiki fotoğraf ve videolarını çektim göndermeden önce ekranda, şarj soketinin solunda ve arka kapakta hiç bir sorun yoktu ama geldikten sonraki halini gördünüz.
Artık kararı yargı verecek bilmiyorum belki de beni haksız bulacaklar hakkımızda hayırlısı olsun diyelim a
evodan zaten uzak olacaksın dolandırıcı bir firma
inş. yargı konusunda tereddüt etmeyin adım atın.

akayklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Konuyu takip eden arkadaşlara istinaden tekrar merhabalar bugün, tüketici hakem heyeti kararı tarafıma ulaştı davayı kazandım. Artık ücreti tahsil etmek için diğer adımlara geçiyorum. Evofone veya başka bir servis tarafından haksızlığa uğradığını düşünen arkadaşlar varsa mutlaka hakem heyetine başvursunlar.

Üst Alt