Yardım Evobt (Servis) Rezilliği Kandırmaya Çalışıyorlar

akayklc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Konular
1
Merhaba arkadaşlar cihazımızı severek kullanıyordum bir gün şarjı tam bitti şarja taktım 30 dakika sonra cihazı açmaya çalıştığımda cihaz açılıp bootlopa düşüyordu
sürekli recovery ekranı geliyordu fastaboot moduna aldığımda kablo ile cihaz arasında bilgisayarla bağlantı sağlayamıyordum 3 bilgisayarda denedim hepsinde bağlantı sorunu oluyordu
fastboot modunda cihaz sürekli reset atıp tekrar recovery moduna giriyordu bende açılan recovery modunda wipe yaptıktan sonra cihazın açılmasını bekledim ama bir türlü cihaz açılmadı yine aynı şekilde recoverye giriyordu sadece

Cihazda: Unlock, Root, Twrp yoktu

Cihaz garantili (2 aylık teknosadan alınma) olduğu için evobt servisine gönderdim cihazı göndermeden önce evobt'nin ne kadar kötü bir servis olduğunu dolandırıcı olduklarını sosyal medya ve forumlardan okuduktan sonra cihazın güzelce fotoğraflarını ve videosunu çektim bilgisayarıma yedekledim anlaşmalı olduklarını söyledikleri yurtiçi kargoya giderek cihazı sabah erken saatlerde gönderdim 10 gün aradan geçti evobt servisini aradığımda telefonda ki müşteri hizmetleri (bayan) cihazın sıvı temasına bağlı anakartının yandığı bu nedenle 1780tl masrafı olduğu ve ekranında değişmesi gerektiği bununda 780 lira masrafı olduğu toplamda 27xx küsür tl ödeme yapmam gerektiğini söyledi. (ses kaydı var) Bende evobtnin çok kötü bir servis olduğunu sosyal medyadan okuduğumu söyleyerek yalan söylediklerini böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını cihazı onlara göndermeden önce resim ve videolarını çektiğimi tüketici hakem heyetine gideceğimi ve cihazı bana geri göndermelerini söyleyerek telefonu kapadım.

Şimdi cihazı ben 20 gün önce ikinci el aldım faturalı kutulu vs ama fatura benim adıma değil. Tüketici hakem heyetine gittiğimde bir sorun olur mu arkadaşlar veya thh benim lehime karar verdiğinde fatura ücretini alabilirmiyim sonuçta bende cihaza 2000 küsür para vererek aldım.

Cihazı servise göndermeden önce çektiğim fotoğrafları konuya ekliyorum şimdi sıvı teması olan cihaz hiç açılırmı arkadaşlar? anakart yandı diyelim bunun ekranla ne ilgisi var ekranda tek bir çizik bile yok fotoğrafları kontrol edebilirsiniz exif bilgilerine de bakın çekildiği tarih ayrıntılarda var. o gecenin sabahıda zaten cihazı kargoya teslim ettim. Nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

Şikayetvar Linki:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

akayklc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Konular
1
cantara hocam bilgi için teşekkür ederim benim durumumda olan bir kaç örnek dava varmış firmalar fatura sahibine iade edebiliriz diyormuş ama 15 gün sonra icraya verince davayı kim açmış ise buna icra da dahil ödemeyi dava açana yapıyorlarmış yani anlayacağımız uğraştıracaklar ama hakkımı sonuna kadar arayacağım teşekkürler ilginiz için buradan dava ile ilgili gelişmeleri yazacağım örnek olması açısından

Örnek dava:

Örnek Dava2:

Örnek dava 2 de görüleceği üzere cihazı alan 3. kişi imiş yinede ücret iadesini ona yapmışlar bir kaç adım atıldıktan sonra

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Sıvı temasında cihaza görüntü gelmemesi ile alakası yoktur sıvının miktarına ve cihaza göre bu durum değişebilir kesin bişey söylenemez. Örnek verecek olursam galaxy note 4 su içinde kaldı ama bozulan sadece hoparlörüydü. Cihazın su teması olduğunu nasıl anlamışlar. Sağına soluna iyice bir bak bakalım sökülüp içine bakılmış mi yoksa para yolmak için film mi yapıyorlar anlaşılır ki evo başlı başına rezalet bir firma.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara hocam bilgi için teşekkür ederim benim durumumda olan bir kaç örnek dava varmış firmalar fatura sahibine iade edebiliriz diyormuş ama 15 gün sonra icraya verince davayı kim açmış ise buna icra da dahil ödemeyi dava açana yapıyorlarmış yani anlayacağımız uğraştıracaklar ama hakkımı sonuna kadar arayacağım teşekkürler ilginiz için buradan dava ile ilgili gelişmeleri yazacağım örnek olması açısından

Örnek dava:

Örnek Dava2:

Örnek dava 2 de görüleceği üzere cihazı alan 3. kişi imiş yinede ücret iadesini ona yapmışlar bir kaç adım atıldıktan sonra

Kolay gelsin o zaman hocam. Gelişmeler hakkında bizleri de bilgilendirirseniz çok seviniriz. Umarım veliazak hocamın da söylediği gibi bir durum yoktur.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Ülkemizde ikinci el satışı çok fazla.
Mutlaka ikinci el sahibinin dava konusu ettiği yargı sonuçları ya da tüketici hakem heyeti sonuçları vardır.
Benim tahminime göre elindeki telefonu kim servise teslim etmiş ise telefon konusunda maddi ve manevi sonuçlar teslim edene verilir.
Hırsızın mahkemeye gittiği nerede görülmüş.:)
Hem burası Türkiye bakarsın o da olur.

Oyla:

Syan40

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
20 Ocak 2018
Konular
22
Evobt bide xiaomi disbiritorlugu alip telefon satiyor 1.000 tl ustu kazik fiyatlarla.

Oyla:

akayklc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Konular
1
gelişmelerden haberdar edeceğim arkadaşlar, manuple hocam yazdıklarınız çok mantıklı =) hakkımızda hayırlısı olsun bu arada faturada cihazı alan arkadaşın telefon numarası var yarın görüşeceğim kendisiyle

Oyla:

akayklc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Mi5s
Meslek
IT Professional
Konular
1
Bugün Tüketici Hakem Heyetine gidip şikayet dilekçemi verdim cihazı 3 gün önce kargodan teslim alırken kargo görevlisinin yanında tutanak tutturdum
cihazın şarj soketinin sol tarafında resmen göçükler oluşmuş arka kapağı açmak için balta kullanıyorlar herhalde arka kapağın sağ tarafını tam oturtmamışlar
en önemlisi ekranda sararmalar var boydan boya dik dörtgen şeklinde ve dokunmatiği kendi kendine basıp duruyor bu şekilde hakem heyetine götürdüm cihazı servise göndermeden önce çektiğim fotoğraflarıda teslim ettim ve servisten geldikten sonrakileride hakem heyetinin kararını bekliyorum artık.

resimlerden görebilirsiniz cihazı ne duruma soktuklarını.

Oyla:

AzizKöpürcük

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Evofone'dan aldıysanız sonuçları böyle olur geçen bir arkadaşı ikna ettik iptal etti siparişini cepporttan aldı şu an mutlu mesut 8=)

Oyla:

Chef45

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi Mix 2S
Konular
8
Cihazı ne hale sokmuşlar hakkınızı alırsınız umarım

Oyla:

berkays07

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berkay
Cihazım
mi 8 lite
Konular
33
cihazımda yarım cm sarı leke var. az daha EvoBT ye yollayacaktım. AMAN TANRIM :^):^)

çok geçmiş olsun. hakkaniyetli insanlara denk gelirsiniz inşallah

Oyla:
Üst Alt