Çözüldü EU stabil rom bildirim sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Ben koskocaman bir ÖZÜR bekliyorum kendisinden

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Sayın hocam, siz şahsınıza karşı yapılmış ve terbiye sınırlarını aşan bir yaklaşım karşısında özür beklemekte yerden göğe haklısınız. Fakat korkarım mesele bununla bitmiyor. braymm arkadaşın bildirim konusunda açmış olduğu konularda, kendisine yardımcı olmak isteyen iyiniyetli bir çok arkadaşımıza karşı da aynı saygısız üslübu görüyoruz. Niyetim kimseyi yargılamak yada suçlamak değil. Beceriksizlik demiyeceğim ama tamamen kendi tasarrufunda yapmış veya yapamamış olduğu düzenlemelerin neticesinde yaşadığı sıkıntı yüzünden insanların vaktini almasına mı sitem etmek lazım, yoksa basit bir işlem yüzünden günlerdir lüzumsuz yere yer işgal etmesine mi?
Başkaları ne düşünür bilemem ama tasvip etmediğim bu durum her ne kadar şevkimi kırsa da ihtiyacı olana yardım etme kararlılığımı etkilemeyecektir.
Bence konuya dahil olan herkes bir özürü hakediyor.
Hayırlı iftarlar dilerim.

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Skorpi onununcuköy taha.blt ozgrcvdr

Beyler tamam başka modeme başlanınca sorun çözülüyor ama G3 var onda hiç bir problem yok yani herhangi bir kısıtlama olsa o cihaza da bildirim gelmez üşenmedim defalarca test ettim bana gelmezken G3 e bildirimler anında düşüyor. Ayrıca daha önce de turknet online işlemlere girip aile koruması yada güvenli internet açık mı diye kontrol ettim. Zaten ISS kaynaklı bir sorun olsa cihaza hiç bildirim gelmez. Sorunun net kaynağı ne bilemiyorum ama bildiğim ve emin olduğum tek şey cihaz ortalama 15-20dk hiç ellenmediği an bu sorun oluşuyor atıyorum kendi modemime bağlıyım tuş kilidini kapatalı 5dk olmuş bildirimler geliyor ne hikmetse 15-20dk geçince gelmiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sayın hocam, siz şahsınıza karşı yapılmış ve terbiye sınırlarını aşan bir yaklaşım karşısında özür beklemekte yerden göğe haklısınız. Fakat korkarım mesele bununla bitmiyor. braymm arkadaşın bildirim konusunda açmış olduğu konularda, kendisine yardımcı olmak isteyen iyiniyetli bir çok arkadaşımıza karşı da aynı saygısız üslübu görüyoruz. Niyetim kimseyi yargılamak yada suçlamak değil. Beceriksizlik demiyeceğim ama tamamen kendi tasarrufunda yapmış veya yapamamış olduğu düzenlemelerin neticesinde yaşadığı sıkıntı yüzünden insanların vaktini almasına mı sitem etmek lazım, yoksa basit bir işlem yüzünden günlerdir lüzumsuz yere yer işgal etmesine mi?
Başkaları ne düşünür bilemem ama tasvip etmediğim bu durum her ne kadar şevkimi kırsa da ihtiyacı olana yardım etme kararlılığımı etkilemeyecektir.
Bence konuya dahil olan herkes bir özürü hakediyor.
Hayırlı iftarlar dilerim.
Dostum evde Redmi note 7, Mi4 ve G3 var aynı modeme bağlıyız ve bildirim alan tek cihaz G3. İki xiaomi cihaz da 15-20dk tuş kilidi kapalı kalınca bildirim almıyor. G3 de almasa kesinlikle internet kaynaklı diyecem ama o nasıl alıyor?

Son düzenleme:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36

Beyler tamam başka modeme başlanınca sorun çözülüyor ama G3 var onda hiç bir problem yok yani herhangi bir kısıtlama olsa o cihaza da bildirim gelmez üşenmedim defalarca test ettim bana gelmezken G3 e bildirimler anında düşüyor. Ayrıca daha önce de turknet online işlemlere girip aile koruması yada güvenli internet açık mı diye kontrol ettim. Zaten ISS kaynaklı bir sorun olsa cihaza hiç bildirim gelmez. Sorunun net kaynağı ne bilemiyorum ama bildiğim ve emin olduğum tek şey cihaz ortalama 15-20dk hiç ellenmediği an bu sorun oluşuyor atıyorum kendi modemime bağlıyım tuş kilidini kapatalı 5dk olmuş bildirimler geliyor ne hikmetse 15-20dk geçince gelmiyor.

Dostum evde Redmi note 7, Mi4 ve G3 var aynı modeme bağlıyız ve bildirim alan tek cihaz G3. İki xiaomi cihaz da 15-20dk tuş kilidi kapalı kalınca bildirim almıyor. G3 de almasa kesinlikle internet kaynaklı diyecem ama o nasıl alıyor?
Skorpi hocamın dediği gibi dandik Çin malı neticede. Güncellemesi bir dert, bildirimlerin gelmemesi ayrı bir dert. Siz iyisi mi cihazınızı bir an önce elden çıkarıp kendinize düzgün bir telefon alın. Siz de kurtulun, biz de....

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Ayarlar -pil performans- uygulamaları seç- bildirim istediğiniz uygulamalara girip kısıtlama yok seçin birde böyle deneyin. Genelde pil tasarrufu seçili olarak geliyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-03-21-41-51-388_com.miui.powerkeeper.png
    Screenshot_2019-06-03-21-41-51-388_com.miui.powerkeeper.png
    95,9 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2019-06-03-21-41-57-447_com.miui.powerkeeper.png
    Screenshot_2019-06-03-21-41-57-447_com.miui.powerkeeper.png
    76,5 KB · Görüntüleme: 12

WarLox

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mİ6
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı - Developer
Konular
1
Uykudayken wifiyi kesiyordur.Mobil veriyi açıp tekrar deneyip

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Skorpi hocamın dediği gibi dandik Çin malı neticede. Güncellemesi bir dert, bildirimlerin gelmemesi ayrı bir dert. Siz iyisi mi cihazınızı bir an önce elden çıkarıp kendinize düzgün bir telefon alın. Siz de kurtulun, biz de....
Uykudayken wifiyi kesiyordur.Mobil veriyi açıp tekrar deneyip
mobilde sorun yok zaten. Daha doğrusu bu sorunu yaşayan hiç kimsede mobil de sorun yok tek sıkıntı wifi de.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Sorun modemde...g3 ün mimarisi modeminize uygun, xiaominin mimarisi ise modeminize uygun değil.....bunları sizin anlayabileceğiniz basit hale indirgeyerek yazdım...alın evdeki cihazları ve çıkın yukarıya, hepsine gelecek bildirimler....o zaman Xiaomiye söylediğiniz bütün her şey için özür dileyin....benden özür dilemenize gerek yok...sizin gibileri hem bu forumda, hem diğer bir çok forumlarda, yabancılar da dahil, gördüm ve görmeye devam edeceğim maalesef....o nedenle alışığım

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Sorun modemde...g3 ün mimarisi modeminize uygun, xiaominin mimarisi ise modeminize uygun değil.....bunları sizin anlayabileceğiniz basit hale indirgeyerek yazdım...alın evdeki cihazları ve çıkın yukarıya, hepsine gelecek bildirimler....o zaman Xiaomiye söylediğiniz bütün her şey için özür dileyin....benden özür dilemenize gerek yok...sizin gibileri hem bu forumda, hem diğer bir çok forumlarda, yabancılar da dahil, gördüm ve görmeye devam edeceğim maalesef....o nedenle alışığım

5 senelik G3 desteklerken 2019 da cikan redmi note 7 benim vdsl modemimi desteklemicek ve ben xiaomi den ozur dilicem? Kusura bakmayin cok fanboy gordum, cok marka fanatigi gordum de sizin gibisine ilk defa denk geliyorum.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
5 senelik G3 desteklerken 2019 da cikan redmi note 7 benim vdsl modemimi desteklemicek ve ben xiaomi den ozur dilicem? Kusura bakmayin cok fanboy gordum, cok marka fanatigi gordum de sizin gibisine ilk defa denk geliyorum.
Hocam lg'nin pazarlama stratejisi belli. Telefon sattığı ülkelere yazılım desteği verıyor. Bende LG g2 kullandım. TÜRKİYE ROMU var. Ama xiaomide türkiye romu yok. Global rom kullanıp Türkçe dilini seçiyorsunuz ki Türkçe olsun. Anatabildim mi? Türkiye'ye ait rom yapınca noluyor Türkiye'de kullanılan ürünlere ait belli yazılım desteklerini sağlıyorlar.

Bu telefonların servisinin kötü olduğunu yazılım desteğinin iyi olmadığını almadan önce ufak bir araştırma ile öğrenebilirsiniz benim gibi. Peki neden tercih ediyoruz rakiplerine göre ucuz olduğu için. Aynı özellikte ki telefona 1500 değil de 2500 verseydik ağlama şansımız vardı ama, bizler bile bile lades yapiyoruz. Bu yüzden aglamamalisin. Ki sorunun da çözülemeyen bir sorun değil ve yuzde 90 xiaomide yaşanmayan bir sorun

Son düzenleme:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Yaklaşık 3 yıl önce Xperia Z telefonumda bildirim sorunu yaşıyordum. Sadece wifi'ye bağlı iken sorun yaşadığımı fark ettim. Aynı modeme bağlı iphone 5 ve s4 de sorun yoktu sadece xperiada vardı. Ama yinede sadece wifide sorun yaşadığımı fark edince ttnet ayarlarını kurcaladım ve tüm korumaları kaldırarak denedim ve sonuç bildirimler gelmeye başladı. Yani bazı şeyleri deneyimleyerek çözersiniz. Sadece tek noktaya odaklanmamalısınız. Telefon bozuk dandik mantığı ile gidince bir sorunu aşsanız başka sorun çıkacaktır. Çünkü kusur aramaya odaklanmışsınızdır. Gerçekten kusur var ise bir çok kullanıcıda olması gerekir. Ama sadece sorun sizde ise sorun sizin cihazınızın ayarları veya başka bir sebeptendir.
Yani uzun lafın kısası beğenmeyen satsın ve rahatlasın. drunk~~

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt