Rehber Eu rom kurma basitleştirilmiş anlatım

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
Kapsamlı olmayan sadece sıfırdan rom kuracak olan veya rom değiştirecek olan arkadaşlar için basit anlatım /

Fastboot ile uğraşmadan eu rom kurma joyuse :
Cihaza (Twrp :
) kurduktan sonra
" IMEI repair yapılan cihazlar burası önemli BACKUP kısmına girin ve sadece EFS yazan kısmı yedekleyin hafıza kartınıza " daha sonra
format data yapıp install'den ( ) root dosyasını kuracaksınız

Var olan Twrp üzerinden linkten indireceğiniz pbrpyi kuracaksınız

sonra cihazı yeniden başlatacaksınız recovery modda bu sefer twrp yerine pbrp açılacak

Bilgisayara indirdiğiniz eu rom dosyası olmalı
MIUI 11 eu :

MIUI 12 Eu :

Üst Linkteki MIUI 11 veya MIUI 12 rom dosyasını , cihazı pbrp de iken bilgisayara bağlayıp dahili hafızaya atın.

[ PC'den ana dizine atabilirsiniz veya sd cardda ise ordan kurulum yapabilirsiniz ]

Daha sonra pbrp den mount kısmına girip sd card ve data hariç hepsinin tikini kaldırıyoruz.
İnstall'e girip romu kuruyoruz işlem tamam ekran gelecek wipe dalvik cahche diye onu yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatın.

İşlem tamamlanmıştır cihazınızı güle güle kullanın

İlk kurulan twrp ye dönmek isteyenler PBRP üzerinden install ( yükle ) kısmından twrp dosyasini seçip kurulum yaparak dönebilir ve oradan magisk modülü tekrar kurup root atabilir

Note : Kapsamlı konuda çok fazla detay ve yazı olduğu için en basitleştirilmiş biçimde anlatmaya çalıştım çünkü cihazını brick eden arkadaşlar var tek tek uğraşmak zor oluyor. Riski en aza indirmek için böyle bir girişimde bulundum aslan568 arkadaşımızın detaylı konusundan da kurabilirsiniz

Son düzenleme:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Kapsamlı olmayan sadece sıfırdan rom kuracak olan veya rom değiştirecek olan arkadaşlar için basit anlatım /

Fastboot ile uğraşmadan eu rom kurma joyuse :
Cihaza (Twrp :
) kurduktan sonra format data yapıp install'den ( ) root dosyasını kuracaksınız

Var olan Twrp üzerinden linkten indireceğiniz pbrpyi kuracaksınız

sonra cihazı yeniden başlatacaksınız recovery modda bu sefer twrp yerine pbrp açılacak

Bilgisayara indirdiğiniz eu rom dosyası olmalı

Üst Linkteki rom dosyasını , cihazı pbrp de iken bilgisayara bağlayıp dahili hafızaya atın.

[ PC'den ana dizine atabilirsiniz veya sd cardda ise ordan kurulum yapabilirsiniz ]

Daha sonra pbrp den mount kısmına girip sd card ve data hariç hepsinin tikini kaldırıyoruz.
İnstall'e girip romu kuruyoruz işlem tamam ekran gelecek wipe dalvik cahche diye onu yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatın.

İşlem tamamlanmıştır cihazınızı güle güle kullanın

Note : Kapsamlı konuda çok fazla detay ve yazı olduğu için en basitleştirilmiş biçimde anlatmaya çalıştım çünkü cihazını brick eden arkadaşlar var tek tek uğraşmak zor oluyor. Riski en aza indirmek için böyle bir girişimde bulundum aslan568 arkadaşımızın detaylı konusundan da kurabilirsiniz
Eywallah kardeşim eline emeğine sağlık

Üst Alt