Rom EU Rom atmak istiyorum. Lütfen yardım edin.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam driverları yükledim fastboot ile bilgisayara bağladım telefonu her şey okay. Fastboot devices yazınca da cihazım çıkıyor sanırım bilgisayar tanıdı telefonu. Fakat şöyle bir şey var cmd yi açtığımda benim cihazımın sweetin olduğunu ve uyumlu olduğu cihazın sweet olduğu yazıyor. Y/N çıkmıyor yani.
hocam sizin cihaz redmi note 10 pro hindistan versiyonu. cihazlar yerel versiyonlara da ayrılabiliyor. redmi note 10 pro için hem çin hem hindistan hemde global versiyon var ve sizin brick sorununuzun nedeni de anlaşıldı. custom romlar genel olarak rn10 pro global için oluyor bunu india olanına kurarsanız brick olur ve maalesef eu rom için de yalnızca rn10 pro global için versiyon var custom romlarda öyle bu cihaz için custom rom bulmak zor ama sizin için araştıracağım.

Alpertrophy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Şöyle bir video buldum:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Arkadaş cmd dosyasını notepad++ ile açıyor ve sweet yazan kısımları sweetin olarak değiştiriyor ve kaydedip öyle açıyor. Ardından Y/N çıkmış oluyor. Ne dersiniz bu şekilde yapayım mı? Bir göz atar mısınız videoya rica etsem?

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam driverları yükledim fastboot ile bilgisayara bağladım telefonu her şey okay. Fastboot devices yazınca da cihazım çıkıyor sanırım bilgisayar tanıdı telefonu. Fakat şöyle bir şey var cmd yi açtığımda benim cihazımın sweetin olduğunu ve uyumlu olduğu cihazın sweet olduğu yazıyor. Y/N çıkmıyor yani.
hocam açıkçası bazı forumlarda india ve çin olana global rom kurulabiliyor demişler rn10 pro için ama nfc gibi özelliklerin çalışmama ihtimali varmış ve riskli bir işlemmiş. nasıl yapıldığını da şöyle anlatayım yüklemek için açtığımız cmd dosyasına sağ tıklayıp düzenle diyoruz not defterini açıyoruz orada yukarıda gerekli model kodu sweet olarak yazar tırnak içerisinde onu sweetin olarak değiştirip yukarıdaki seçeneklerden dosya kısmına basıp kaydet diyoruz ve cmdden çıkıyoruz. bu şekilde yükleme yapılabiliyormuş çalıştı teşekkürler gibi yorumlar çok gördüm ama elimde bu cihazdan elimde olmadığı için tam bir cevap veremiyorum size ama yorumlarda çok fazla teşekkürler yorumları vardı. deneyip denememek size kalmış riskli bir şey ama ikisi de özellikleri dahil aynı olduğu için mantık yürütürsek çalışır gibi geliyor ama riski göze almak sizin kararınız tekrar brick olur mu bilmiyorum. bu izlenimi de şuna dayanarak söylüyorum. eski cihazlardan biri olan casper via g3 cihaza onunla aynı işlemciye sahip redmi 6 miui 11 romu kurduğumu (sp flash tool ile) ve cihazın açıldığını tecrübe etmiştim tabi ikisi farklı markanın cihazları olduğu için dokunmatik çalışmıyordu orası başka konu. ama deneyip denememek sizin kararınız tamamen brick olma ihtimali var yani onu belirtiyim. tekrar telefoncuya götürürüm diyorsanız deneyebilirsiniz. size kalmış ama mantık yürütürsek bu cihazdan çok var global romun onada yüklenebilir olması gerek
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şöyle bir video buldum:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Arkadaş cmd dosyasını notepad++ ile açıyor ve sweet yazan kısımları sweetin olarak değiştiriyor ve kaydedip öyle açıyor. Ardından Y/N çıkmış oluyor. Ne dersiniz bu şekilde yapayım mı? Bir göz atar mısınız videoya rica etsem?
aynısını bir paragrafla anlatmışken bunu görmek biraz tuhaf geldi😂

Alpertrophy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Hahahaha o zaman ben bunu en iyisi deneyeyim. Eğer telefon soft brick olursa tekrar buraya yazarım MiFlash ile clean all metoduyla custom rom kurma konusunda yardımcı olursunuz. Uyar mı?

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hahahaha o zaman ben bunu en iyisi deneyeyim. Eğer telefon soft brick olursa tekrar buraya yazarım MiFlash ile clean all metoduyla custom rom kurma konusunda yardımcı olursunuz. Uyar mı?
mi flash ile rom kurmakta sorun yok elimden geldiğince yardımcı olurum ama ben bu yol ile yüklenceğini düşünüyorum. meslea ben rn11 kullanıcısıyım rn11in hem global hem çin versiyonu var globalde snapdragon çinde mediatek dimensity var işlemci farkından ben global romun çin versiyonuna yüklenebilceğini düşünmüyorum ama rn10 pro global ve rn10 pro indianın işlemcileri aynı

yalnız bir düzeltme mi flash ile yalnızca stock rom kuruluyor. soft brick olursa stock romu kurup tekrar custom rom deneyebilirsiniz

Alpertrophy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Rom yükledim fakat MIUI 14 sihirbaz ekranı geldikten hemen 1 saniye sonra recovery ekranına atıyor ve NV data is corrupted hatası veriyor. Bunun çözümü nedir?

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Rom yükledim fakat MIUI 14 sihirbaz ekranı geldikten hemen 1 saniye sonra recovery ekranına atıyor ve NV data is corrupted hatası veriyor. Bunun çözümü nedir?
hocam modem dosyasından galiba. modemi flashladınız mı

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
modem yedeğini aldım demiştiniz. minimal adb and fastboot kurup.fastboota girip fastboot flash modem "modem dosyasının konumu" yapın daha sonra fastboot reboot yapın düzelmesi gerek

Alpertrophy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alper
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Ben geçen günlerde EFS ve modem yedeği almıştım. Bunlar ile sorunu çözebilir miyiz?

modem yedeğini aldım demiştiniz. minimal adb and fastboot kurup.fastboota girip fastboot flash modem "modem dosyasının konumu" yapın daha sonra fastboot reboot yapın düzelmesi gerek
deniyorum hemen

Üst Alt