Haber @Ethnic hocamız'ın MIUI Gizli Ayarlar uygulaması

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hem Ethnic hocamı bir defa da buradan tebrik etmiş hem de bu göğsümüzü kabartan konuyu yukarı taşımış olayım. :)

Tekrar tebrikler Yunus hocam. Yakın zamanda tema uygulamasının da bu şekilde patlayacağını zannediyorum clap~~

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Güzide forumumuzun Sayın kurucu hocamız Ethnic tarafından geliştirimiş olan ve Google Play'de bulunan eseri MIUI Gizli Ayarlar, herkesçe bilinen ve milyonlarca takipçisi olan öncelikle XDA ve diğer bir çok teknik ve yazılım Platform'larda övgü'lere mazhar olmuştur...bizlerde tüm Yönetim ekibi olarak kendisi ile gurur duymaktayız ve başarılarının devamını dilemekteyiz.clap~~clap~~

Lütfen herkes buraya girip, beğeni butonunu yaksın, yapmayanların cihazları bootlopa düşsün...haha--

XDA da ki övgü makalesi burada

MIUI OFFICIAL FORUM KONUSU

GOOGLE PLAY STORE SÜRÜMÜ

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Hocam elimde meşale ile girdim beğeni butonunu yakacaktım ama tarayıcım hata veriyor başka yolu yokmu?

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Hem Ethnic hocamı bir defa da buradan tebrik etmiş hem de bu göğsümüzü kabartan konuyu yukarı taşımış olayım. :)

Tekrar tebrikler Yunus hocam. Yakın zamanda tema uygulamasının da bu şekilde patlayacağını zannediyorum clap~~

Çok teşekkürler hocam iyi dileklerin için. :) Aslında patlama beklediğim tema uygulamasıydı ama Xiaominin son dönemlerde uyguladığı 3. Parti tema politikası yüzünden sönük kaldı. Örneğin şimdiye kadar uygulamayı yükleyenlerin sayısı 65.000 iken uygulamayı silmeden telefonunda tutanların sayısı sadece 5.000 civarı. Haliyle uygulamayı yükleyenler temalardan faydalanamadığı için hemen silip 1 * yıldızı basıyorlar. :D
Hocam elimde meşale ile girdim beğeni butonunu yakacaktım ama tarayıcım hata veriyor başka yolu yokmu?

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hahah eyvallah hocam sağolun. :)

sahinsah52

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sah
Cihazım
Mi6
Konular
2
Hocam emeğinize sağlık. İnsanlar Türk geliştiricinin yaptığı... ifadesini görünce ister istemez Türkçe görmek istiyor uygulamayı.. Bundan daha doğal bir istek olamaz diye düşünüyorum.. Bırakın da İngilizce konuşulan ülkelerdekiler İngilizce istesin.. Bizler hep onlardan Türkçe istiyoruz. Neden kendi geliştiricimizden Türkçe istemek zorunda kalıyoruz?

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
elinize emeğinize sağlık Ethnic hocam nice güzel işlerde başarılar dilerim

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Hocam emeğinize sağlık. İnsanlar Türk geliştiricinin yaptığı... ifadesini görünce ister istemez Türkçe görmek istiyor uygulamayı.. Bundan daha doğal bir istek olamaz diye düşünüyorum.. Bırakın da İngilizce konuşulan ülkelerdekiler İngilizce istesin.. Bizler hep onlardan Türkçe istiyoruz. Neden kendi geliştiricimizden Türkçe istemek zorunda kalıyoruz?

Hocam sizi anlıyorum, ayrıntılara çok fazla girip insanları sıkmak istemedim ama bu defa biraz ayrıntılı bir şekilde anlatayım.

Uygulamada neden Türkçe yok?

Ben uygulamalarımı Python ile yazıyorum. Python aynı uygulamaya çoklu dil ekleme konusunda Java kadar esnek değil. Uygulamayı ancak bir dil ile sunabilirsiniz. Yada her dil için ayrı bir uygulama yapmak zorundasınız. Bu dışardan bakıldığında bir sorun olarak görünmeyebilir fakat bir geliştirici için sorundur. Bir uygulamada bir güncelleme için yapacağınız tüm değişiklikleri onlarca kod satırı arasında ne yaptığınızı unutmadan bir diğerine de eklemeniz gerekiyor, ayrı paketleme, imazalama, yükleme işlemleri vs.

Ben uygulamanın Türkçe olanını Tasker ile yaptım ve forumda paylaştım. Uygulamam teknoloji sitelerinde haber olmadan çok önce de marketteydi indirenlerin neredeyse tamamı yabancıydı ve neredeyse hiç şikayet yoktu.

Uygulama Türkçe olsa bile uygulama ile açılan gizli ayarlar üretici tarafından Türkçeye çevrilmediği için açılan ayarlardan kullanıcılar yine bir şey anlamayacak ve sistemin nasıl işlediğinden bi haber kişiler yine neden açılan ayarlar Türkçe değil diye şikayet edecekti.

O yüzden uygulamayı everensel dilde yayınlamayı uygun gördüm.

Fakat uygulamanın popüler olmasından sonra gelen eleştirileri göz ardı etmedim, hemen Türkçeye çevirdim, geriye sadece uygulamayı paketlemek kaldı ki bu Python ile sizin tahmin edeceğiniz kadar basit bir şey değil, şu an elimde olmayan nedenlerden dolayı bu paketleme işini yapamıyorum, bir kaç gün sonra paketleyip markete yükleyeceğim inşallah.

elinize emeğinize sağlık Ethnic hocam nice güzel işlerde başarılar dilerim

Teşekkürler hocam. :)

01halil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
15
Cok teşekkür ederim hocam, bu konuyu görünce o kadar mutlu oldum ki anlatamam. Herşeyden önemlisi bu forumun beni sizler gibi değerli insanlarla tanıştırmış olması, o yüzden iyi ki bu ailenin bir parçasıyım ve eğer bu ortamın oluşmasında en ufak bir katkım olduysa ne mutlu bana. Tekrar teşekkürler. :)

Teşekkürler hocam sağolun :)

Teşekkürler hocam inşallah. :)

Teşekkürler üstadım :)

Teşekkürler :)

Teşekkürler :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aslında play store'da bazı üzücü yorumları okuduktan sonra heyecanımı kaybettim diyebilirim. Bu uygulamayı ilk olarak burada Türkçe olarak yayınladım. Daha sonra Emre hocamın önerisiyle İngilizce versiyonunu miui.en sitesinde yayınladım. Ve sonrasında daha fazla kullanıcıya ulaşması için play store'a yükledim. Uygulama haber olmadan önce uygulamayı indirenlerin çoğu forumdan geliyordu ve Türkçe versiyonunun varlığından haberdadı. Uygulamada açılan her ayar cihazın diline göre açıldığı için ve 100'ü aşkın ülkede yayında olduğu için Türkçesini eklemeye gerek görmedim ama gel gör ki sırf uygulama İngilizce olduğu için sabahtan beri vatansız oldum, afedersiniz dilsiz pzv. oldum.. vs.. vs.. :(

işin ilginç tarafı elin fillandyalısıda uygulama Fince değil diye bana saydırıyor. :D

Gün boyunca çalışıyorum şimdi bu yorgunluğumla uygulamanın Türkçesini yapmaya çalışacağım. Yoksa afaroz edilecem :D
Hocam emeğinize sağlık forumda böyle bir uygulamadan bahsedilince türk yapımcı da olunca hemen yükledim emeğinize sağlık bendeki cihaz redmi note 4 yükledim yalnızca battary optimization kısımdan birçok uygulamayı optimize et şekilde değiştirdim normalde 9 saat civarı ekran sürem varken şimdi 6 saat zor gördüm bunun bir etkisi olur mu acaba şimdi tekrar tüm uygulamalar sistem uygulayamalari dahil optimize etme şekline getirdim iyice çorba oldu sanırım nasıl hareket etmem gerekiyor.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

altan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Meslek
Teknisyen
Konular
29
Başarılı bir uygulama olmuş emeğinize sağlık Ethnic hocam Google dan direk indirdim paylaşım da yaptım herkes yaysın bence gözden kaçmıştır.Başarılarınızın devamını dilerim.

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Hocam emeğinize sağlık forumda böyle bir uygulamadan bahsedilince türk yapımcı da olunca hemen yükledim emeğinize sağlık bendeki cihaz redmi note 4 yükledim yalnızca battary optimization kısımdan birçok uygulamayı optimize et şekilde değiştirdim normalde 9 saat civarı ekran sürem varken şimdi 6 saat zor gördüm bunun bir etkisi olur mu acaba şimdi tekrar tüm uygulamalar sistem uygulayamalari dahil optimize etme şekline getirdim iyice çorba oldu sanırım nasıl hareket etmem gerekiyor.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler. Hocam doğrusunu söylmek gerekirse kendi uygulamamda yer verdiğim bu ayarların çoğunu kurcalamadım bile, sadece ihtiyacı olan karıştırsın diye ekledim, o yüzden yaptığınız değişikliklerin ne denli faydalı veya zararlı olduğu konusunda çok fazla bir fikrim yok :)
Başarılı bir uygulama olmuş emeğinize sağlık Ethnic hocam Google dan direk indirdim paylaşım da yaptım herkes yaysın bence gözden kaçmıştır.Başarılarınızın devamını dilerim.

Teşekkürler hocam desteğiniz için :)

Üst Alt