Rom En özelleştirilebilir Android rom hangisi?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli arkadaşlar, başlıktanda anlaşılacağı üzere, en özelleştirilebilir romu arıyorum.
Eskiden olsa, tereddütsüz RR rom derdim, esasında aradığım da, RR ye benzer bir rom.
Kimisi Ancient, kimisi CrDroid, Arcana, Nusantara vs diyor.
Bugüne kadar kullandığınız en özelleştirilebilir rom hangisi, eğer hala kullandığınız rom'un SS lerini de atarsanız , sevinirim...teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Her adımını kendi zevkinize göre özelleştirebileceğiniz tek rom 'dur verdiğim bağlantıda detaylı inceleme yaparsanız karar vermeniz için net bir fikir oluşur diye düşünüyorum

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Her adımını kendi zevkinize göre özelleştirebileceğiniz tek rom 'dur verdiğim bağlantıda detaylı inceleme yaparsanız karar vermeniz için net bir fikir oluşur diye düşünüyorum
Teşekkürler hocam, kendiniz bizzat kullandınız mı hiç

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Siz ve aosp/los tabanlı custom romlar? Şaşırtıyorsunuz beni sevgili hocam. drunk~~ Sayfalarca tartışırdık bu konu hakkında. :D

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Siz ve aosp/los tabanlı custom romlar? Şaşırtıyorsunuz beni sevgili hocam. drunk~~ Sayfalarca tartışırdık bu konu hakkında. :D
Dün dünde kaldı değerli hocamdrunk~~:D
Şaka bir yana, MIUI ve yeni herhangi bir rom olmamasından dolayı sıkıldım ve acaip kaşınıyorum, Sevgili Ironsides hocam bana Ancient OS'u tavsiye etti, yükledim ve gerçekten de çok beğendim ve neden geri döndüğümü hatırlamıyorum.

Bu sefer kesin bir MIUI harici rom yükleyeceğim, büyük ihtimalle de Ancient olacak tekrar ama forumdaşlarımın da fikirlerini ve önerilerini almak istedim.

Fakat ne yazıkki, forumda neredeyse herkes MIUI den şikayetçi ve bir çok kişi AOSP ve benzeri CR kullanıyorum demelerine rağmen, şu ana kadar bana hangi romu kullandıklarını, ne gibi özellikleri vs olduğunu yazmaktan imtina ediyorlar...belki de bugün pazar ve havanın iyi olmasından dolayı henüz çok kişi bu konuyu görmedi diye düşünüyorum, o nedenle bir kaç gün daha bekleyeceğim, nasılsa acelem yok.

Belki de yüklediğim romun konusunu açar ve eskiden olduğu gibi, örneğin Miui.Am , Miui.Globe vs romlar gibi, çok kişiye ulaşmış olurum, ne dersiniz?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Yeni şeyleri deneme fikri her zaman cazip gelmiştir hocam. O yüzden siz de aklınıza yatan yeni romları hevesiniz ve vaktiniz varken deneyebilirsiniz. Beni biliyorsunuz, çok nadir zamanlar dışında hep aosp/los tabanlı romlar kullanma taraftarıyım çünkü cihazın verimini en iyi bu şekilde alabiliyoruz. Size gelebilecek herhangi bir rom önerisi kullandığınız cihaz için geliştirilmiyor olabilir ancak benim tavsiyem "Havoc Os" sizin için varsa bir göz atmanız olacaktır. Neredeyse romun her yerine müdahale edebileceğiniz özelleştirmelere sahiptir kendisi.
Eskiden özelleştirmesi bol olan romları kullanma taraftarıydım ancak uzun bir süredir saf şekilde Lineage OS kullanıyorum. Her perşembe güncellememi alıp önüme bakıyorum. Şişme, donma, kasmadan eser yok.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yeni şeyleri deneme fikri her zaman cazip gelmiştir hocam. O yüzden siz de aklınıza yatan yeni romları hevesiniz ve vaktiniz varken deneyebilirsiniz. Beni biliyorsunuz, çok nadir zamanlar dışında hep aosp/los tabanlı romlar kullanma taraftarıyım çünkü cihazın verimini en iyi bu şekilde alabiliyoruz. Size gelebilecek herhangi bir rom önerisi kullandığınız cihaz için geliştirilmiyor olabilir ancak benim tavsiyem "Havoc Os" sizin için varsa bir göz atmanız olacaktır. Neredeyse romun her yerine müdahale edebileceğiniz özelleştirmelere sahiptir kendisi.
Eskiden özelleştirmesi bol olan romları kullanma taraftarıydım ancak uzun bir süredir saf şekilde Lineage OS kullanıyorum. Her perşembe güncellememi alıp önüme bakıyorum. Şişme, donma, kasmadan eser yok.
Sevgili hocam, teşekkür ederim...Havoc var cihazım için, inceleyeceğim...LOS un her hafta güncelleme alması gayet güzel ancak benim cihaz için bir geliştirici var yapan...ayrıca bana çok yavan geliyor.....bundan yıllar önce Samsung Galaxy S3 için NİGTHLY kullanıyordum (o zamanlar Cyanogen Mod'du), oldukça heyecanlı oluyordu

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
14
Telefon modeliniz nedir hocam?
Çoğu AOSP romda bolca özelleştirme var ama çoğunu kullanmıyoruz :) CherishOS, Ancient, Crdroid gibi romlar yeterli özelleştirmeyi sağlıyor.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Telefon modeliniz nedir hocam?
Çoğu AOSP romda bolca özelleştirme var ama çoğunu kullanmıyoruz :) CherishOS, Ancient, Crdroid gibi romlar yeterli özelleştirmeyi sağlıyor.
Mi Max3

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Sevgili hocam, teşekkür ederim...Havoc var cihazım için, inceleyeceğim...LOS un her hafta güncelleme alması gayet güzel ancak benim cihaz için bir geliştirici var yapan...ayrıca bana çok yavan geliyor.....bundan yıllar önce Samsung Galaxy S3 için NİGTHLY kullanıyordum (o zamanlar Cyanogen Mod'du), oldukça heyecanlı oluyordu

Kesinlikle hocam, özelleştirme sevenler için fazlasıyla yavan gelebilir. Ancak cihazı kurcalamayı çok sevmeyenler ve sade olsuncular için bence tek alternatif. :) Dediğiniz gibi Cyanogen'in ilk zamanlarından beri çizgisini bozmadı zaten. Hala nightly sürümü olarak her hafta update veriyor cihazlara ota üzerinden. Havoc konusunda benim bile aklım çelinmiyor değil son zamanlarda. Boş vaktinizde kesinlikle inceleyin hocam.

Üst Alt