İnceleme En İyi ve İstikrarlı Custom romlar

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
Selam değerli forum üyeleri,bu konuda tüm forum üyelerinin bilgilenmesi için burda en iyi ve istikarlı custom romları sıralıyorum.Bu konu aynı zamanda en iyi custom romları arayanlara birnevi bir rehber sayılabiir

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

LinegaeOS
Özelleştirme üretkenlik için çok önemlidir.
Bu nedenle LineageOS, kullanıcı kişiselleştirmesi ve tercihi için zorlama sözü veriyor.

Güvenlik

Sizin verileriniz, sizin kurallarınız. Desteklenen her cihaza yönelik aylık güvenlik güncellemelerinin yanı sıra, işletim sistemindeki mevcut gizlilik temas noktalarını geliştiriyor ve sistemin verilerinizi nasıl paylaştığı konusunda sizi bilgilendiriyoruz.

Uzun Ömür
LineageOS, dünyanın her yerinden katkıda bulunanlardan oluşan açık kaynak topluluğumuz sayesinde 20'den fazla farklı üreticinin mobil cihazlarının işlevselliğini ve kullanım ömrünü uzatıyor.

LineageOS açık kaynaklı bir proje olup aynı zamanda güvenlik özellikleri ile üste çıkıyor.LineageOS u indiren herkes uzun ömürlülük,batarya ve pil performansı,stabilitelik ve performanslı olduğu için çok beğeniliyor ve tercih ediliyor.
Stabil ve her konuda iyi olduğu için de nerdeyse tüm custom rom üreticileri LineageOS u temel alıyor.

Crdroid

Özellikler

crDroid ile performans veya güvenlikten ödün vermeyen çok sayıda özelleştirme seçeneğine sahip olursunuz.

Durum Çubuğu ve Hızlı Ayarlar​

QS satırlarının ve sütunlarının etkilerinin ve sayısının yanı sıra hangi simgeleri göreceğinizi özelleştirin

Kilit ekranı​

Kilit ekranınız, arkadaşlarınızın ilk göreceği şeydir, bu yüzden onları en baştan etkileyin

Gezinme ve düğmeler​

Hareketle gezinme veya eski okul gezinme düğmeleri arasından seçim yapın ve donanım düğmelerinizin ne yapacağını özelleştirin

Kullanıcı arayüzü​

Sizin telefonunuz, sizin tarzınız... Koyu modu açın veya kapatın ve renklerinizi seçin

Bildirimler ve sesler​

Bildirimlerin nasıl davranacağını ve kullanıcı arayüzünün farklı bölümlerinin seslerinize nasıl tepki vereceğini ayarlayın

Çeşitli​

Oyun modu, akıllı şarj, cep algılama, evet bunu da özelleştirebilirsiniz

Her zaman güncel
Güncel olmak bizim için çok şey ifade ediyor

Güvenlik her zaman bir önceliktir
Ayda en az bir kez güvenlik güncellemeleri kaynağa gönderilir
Kullanıcılarımızın gizliliğine değer veriyor ve değer veriyoruz

Pixel Experience
PixelExperience, Google uygulamalarının ve tüm Pixel özelliklerinin (başlatıcı, duvar kağıtları, simgeler, yazı tipleri, önyükleme animasyonu) dahil olduğu AOSP tabanlı bir ROM'dur.

Misyonumuz, cihazın düzgün çalışması için temel ve kullanışlı özelliklerin yanı sıra mümkün olan maksimum kararlılık ve güvenliği sunmaktır.

CherishOS
CherishOS 3.x, Google Pixel'den ilham alan AOSP tabanlıdır

Hung Phan imzalı bir Pixel UI eriştesine sahiptir. Muhtemelen hiçbir ROM'da bulamayacağınız pek çok özellik. Hayal edebileceğiniz ve ihtiyaç duyacağınız her şey. Sadece flashlayın ve keyfini çıkarın...

Özellikler

Güncel
En son aylık Güvenlik Düzeltme Eki ile güncellemeler

Özelleştirmeler
Sağlanan özelliklerle özel bir deneyimin keyfini çıkarın

İstikrar
Optimum pil ve performansla iyileştirin

Güçlü​

Oyun oynamak için iyi performans
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Liste,zaman zaman güncellenecekdir

rastalgun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
25
Emeğinize sağlık hocam, DerpFest de iyi gibi ama hiç deneyimim olmadı

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
EvolutionX ' de bu kategori içinde öne çıkan bir dağıtımdır. Böylece adı geçen bu dağıtımlara sıralama yapılmaksızın ilk 5' de yer alan, öne çıkan dağıtımlar diyebiliriz sanırım...

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
Emeğinize sağlık hocam, DerpFest de iyi gibi ama hiç deneyimim olmadı
Hocam Derpfest bence bu listede yer alması gerektiğini düşünmüyorum.Çünkü bu listedeki romlar kararlılık açısından ve performans olarak kurdum,Derpfest bana göre pek stabil gelmedi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

EvolutionX ' de bu kategori içinde öne çıkan bir dağıtımdır. Böylece adı geçen bu dağıtımlara sıralama yapılmaksızın ilk 5' de yer alan, öne çıkan dağıtımlar diyebiliriz sanırım...
Bu listeyi hazırlarken EvolationX'de yaşadığım bir facia yüzünden eklemedim😅.Ama yerine göre stabil olduğu yerler var.

rastalgun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
25
Anladım hocam MIUI için de böyle bir konu mevcut mu eğer yoksa beklerim

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
LineageOs 7 yılllık MiMax 2 telefonumda istikrarlı bir şekilde çalışıyor, şu anda LineageOs 20 ( android 13 ) sürümünü kullanıyorum. O kadar uyumlular ki ! Telefonum ve LineageOs...Aşıklar birlikte el ele...

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
LineageOs 7 yılllık MiMax 2 telefonumda istikrarlı bir şekilde çalışıyor, şu anda LineageOs 20 ( android 13 ) sürümünü kullanıyorum. O kadar uyumlular ki ! Telefonum ve LineageOs...Aşıklar birlikte el ele...
LineageOS yapımcısı bile romu bu kadar övmüyor hocam :D

Üst Alt