Rom En İyi ve Hızlı Miui 12/ Android 11 Romu ve Ayarları

cemaliche

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemali
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Meslek
Kamu
Konular
6
Merhaba, forumda bulunan onlarca romu test etmiş birisi olarak bence en iyi rom ve özelleştürmeyi bulduğumu düşünüyorum.
Bu özelleştirmeyle :
°MIUI 13 Widgetları
°MIUI 13 Launcherı
°IOS tarzı son kullanılan uygulamalar
°Stabil çalışan bir arayüze sahip olacaksınız.
Konudaki adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki gibi bir arayüze sahip olacaksınız.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yapacağınız her şey sizin sorumluluğunuzda şahsım ve MIUI Türkiye forumu sorumlu tutulamaz.

Konu biraz uzun olabilir okumanızı ve uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim.

İlk olarak kuracağımız rom :V12.1.4.0 Global
Romu kurduktan sonra TWRP : TWRP
TWRP'den sonra magisk kuracağız
TWRP'de giriş yapıyoruz, linkten indireceğiniz "Magisk.25.2.apk dosyasının uzantısını zip yapıp bilgisayardan telefona atıp flashlıyoruz. (Flaşladıktan sonra format data yapmanız tavsiyemdir. )
Telefon açıldıktan sonra linkten indirdiğiniz (Files - MIUI Mod Launcher) dosyası magisk modül kısımından kuruyoruz.
Artık elimizde MIUI 14 Launcherı olan bir arayüzümüz bulunmakta, çeşitli ayarları kendiniz yapabilirsiniz ben animasyonu yavaşta kullanıyorum.

Şimdi MIUI 13 Widgetlarını kuracağız.

linkten MIUI 13 App Vaultu indirip cihazımıza kuruyoruz.
Eğer hava durumu widgetını kullanmak istiyorsanız linkten Weather 12.5.8.1. Sürümünü indirip kuruyoruz.
Ardından Google Play Storedan Activity Launcherı indiriyoruz (Gereken tüm izinşere erişim vermezseniz çalışmayabilir)
Activity Launcherı açıp arama kısımına "pickerhom" yazıp kısayol oluşturuyoruz.

Ana sayfaya geri dönüp oluşturduğumuz kısayola tıkladığımızda istediğimiz widgeti ana sayfamıza ekleyebiliriz.

Son notlar :
Arkadaşlar dediğim gibi tonlarca Aosp ve MIUI rom denedim lakin kendimi her zaman bu ayarlarla kullandığım global romda buluyorum 😃 yeni MIUI launcjer ile telefon başka bir boyutta çalışıyor.
Ek olarak isteyen spillo camera çalışıyor.
Hidden Settings For MIUI uygulaması ile kullanmadığınız uygulamaları dondurursanız Ram kullanımı 2.2 Gb üzerine çıkmıyor.
Oyunlarda kullanmak için Game mode kendiliğinden güncelleniyor ve gayet güzel performans veriyor.
Bu ayarlamalar ile 6-8 saat arası ekran süresi alıyorum.
Ekran görüntüleri ekte sunulmuştur. Zaten widgetlar ve launcher harici global resmi rom.
Yardımcı olabileceğim bir konu olursa bana yazabilirsiniz, sabrınız için teşekkürler iyi forumlar ☺️

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-06-15-28-31-049_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-01-06-15-28-31-049_com.miui.home.jpg
    501,4 KB · Görüntüleme: 121

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Elinize sağlık hocam, güzel bir anlatım olmuş.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Teşekkür ederim hocam mentorum sizsiniz 👏🏻
Estağfurullah hocam.

Miui 12.5'te Kontrol merkezine MIUI 13'te ki gibi müzik oynatici eklemek için yansıt uygulamasını guncelliyordum belki MIUI 12'de olur. Deneyebilirseniz ve çalışırsa belki birileri onu da kullanabilir.

Met.in

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi9t
Konular
3
Ana sayfaya geri dönüp oluşturduğumuz kısayola tıkladığımızda istediğimiz widgeti ana sayfamıza ekleyebiliriz.

merhaba. Activity Launcher ilk çalışmada hiçbir izin istemedi, kısayolu açarken root yetkisi ile açıp widget eklemeye çalışıyorum ama mavi ekle düğmesi tepkisiz bende, bir çözüm var mı? şimdiden teşekkürler

cemaliche

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemali
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Meslek
Kamu
Konular
6
merhaba. Activity Launcher ilk çalışmada hiçbir izin istemedi, kısayolu açarken root yetkisi ile açıp widget eklemeye çalışıyorum ama mavi ekle düğmesi tepkisiz bende, bir çözüm var mı? şimdiden teşekkürler
Activity Launcher'ın üzerine basıp uygulama ayarlarına gelip tüm izinleri verip tekrar dener misiniz?
Aynı ayarları uygulama kasası ve hava durunu widgeti içinde verin.

Ekli dosyalar

• IMG_20230109_003326.jpg
    IMG_20230109_003326.jpg
    199,4 KB · Görüntüleme: 106
Üst Alt