Soru En az pil harcayan tarayıcı?

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 10 EEA (stok)
Telefon Modeli
Xiaomi Mi A3
Bootloader Kilidi
Kapalı
Pil kullanım istatistiklerine baktığımda Google Chrome'un neredeyse ekran paneli kadar pil harcadığını gördüm. Üstelik Chrome'la birlikte Google Play Hizmetleri de pil tüketiyor. Google Play Hizmetlerini devre dışı bıraktığımda Chrome çalışmıyor. Google Play Hizmetleri ve Chrome'un pil harcama yüzdeleri toplamı, ekran panelinin pil tüketim yüzdesinden fazla.

En az pil harcayan güvenilir bir tarayıcı önerir misiniz? Microsoft Edge'nin bu konuda başarılı olduğunu okudum ancak testler dizüstü bilgisayar üzerinde yapılmış. Android platformunda yapılmış bir test görmedim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Firefox preview storedan kaldırılmış yakında güncellenebilir. Twitter sayfasında bir rapor paylaşmışlardı pil konusu hakkında, en iyisi tarayıcının yeni hali çıkmıştı. Erken denemek isteyen firefox beta veya nightly sürümünü de deneyebilir. Eylül ekim gibi stabile düşer diye tahmin ediyorum.

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Firefox preview storedan kaldırılmış yakında güncellenebilir. Twitter sayfasında bir rapor paylaşmışlardı pil konusu hakkında, en iyisi tarayıcının yeni hali çıkmıştı. Erken denemek isteyen firefox beta veya nightly sürümünü de deneyebilir. Eylül ekim gibi stabile düşer diye tahmin ediyorum.
evet previewi önceden kullanıyordum ve çok seviyordum fakat kalktı maalesef. gelirse kurarım tekrar

Oyla:

rasitkasimoglu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raşit
Cihazım
xiaomi redmi 7
Konular
4
Cm browser hakında yorumu olan varsa arkadaşlar rica edebilir miyim

Oyla:

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
58
Xiaominin kendi tarayıcısını kullanıyorum hoş hızlı ekstra tarayıcı yükleyip sistemi yormaya gerek yok.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Firefox bariz yavaş hocam. Brave ile karşılaştırın. Birde ne hikmetse program üreticileri Firefox için sanki sınırlı bir destek veriyor. Belki Google baskısındandır diyorum.
Password manager programım chromium tabanlı her tarayıcıda aynı hız ve hatasız çalışırken Firefox ta sanki kerhen çalışıyor. Diğer eklentilerimde öyle. Webroot eklentisi bile takılıyor.
Yeni versiyon iyi olur inşallah.
Brave tarayıcıya "smooth scrolling" özelliği kazandırmanın yolu var mı? chrome://flags/ sayfasında bu ayarı "enabled" yapsam da faydası olmadı.

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
Firefox bariz yavaş hocam. Brave ile karşılaştırın. Birde ne hikmetse program üreticileri Firefox için sanki sınırlı bir destek veriyor. Belki Google baskısındandır diyorum.
Password manager programım chromium tabanlı her tarayıcıda aynı hız ve hatasız çalışırken Firefox ta sanki kerhen çalışıyor. Diğer eklentilerimde öyle. Webroot eklentisi bile takılıyor.
Yeni versiyon iyi olur inşallah.
telefon için haklısınız fakat bahsettiğim bilgisayar içindi zaten

Oyla:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
evet previewi önceden kullanıyordum ve çok seviyordum fakat kalktı maalesef. gelirse kurarım tekrar

Şuan firefox beta ve nightly'i indirirsen zaten preview haline geçmiş durumdalar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cm browser hakında yorumu olan varsa arkadaşlar rica edebilir miyim

Cheetah mobile'a ait olduğu için play store'dan kaldırıldı.Veri sızdırdığı iddia ediliyor.Taş gibi browserlardan biriydi.Çin browserları androiddeki en hızlı browserlar.Ama hepsinin de ajan olduğu söyleniyor.UC browser, cm browser, phx browser.

Sanki google kendisi veri toplamıyor.Huawei konusunda da aynısı oldu işte, amerika veri toplayacakmış telefonları ve yazılımları ile, çin toplayınca suç oluyor.Dünya garip bir yer.Gönül isterki hiç biri toplamasın.Güvenimiz firefox bile topluyor maalesef.

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
apks
Şuan firefox beta ve nightly'i indirirsen zaten preview haline geçmiş durumdalar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cheetah mobile'a ait olduğu için play store'dan kaldırıldı.Veri sızdırdığı iddia ediliyor.Taş gibi browserlardan biriydi.Çin browserları androiddeki en hızlı browserlar.Ama hepsinin de ajan olduğu söyleniyor.UC browser, cm browser, phx browser.

Sanki google kendisi veri toplamıyor.Huawei konusunda da aynısı oldu işte, amerika veri toplayacakmış telefonları ve yazılımları ile, çin toplayınca suç oluyor.Dünya garip bir yer.Gönül isterki hiç biri toplamasın.Güvenimiz firefox bile topluyor maalesef.
apskı vardır

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Kiwi yi deneyin benim kullandıklarım arasında en iyi sonucu verdi.
Kiwi'yi beğendim. Chromium tabanlı, Chrome'un kasmayan hali. Gece modu var. Dahili reklam engelleyicisi var. Adres çubuğu siyah ve sürekli sabit hale getirilebiliyor. Yumuşak kaydırma özelliği güzel çalışıyor.

Oyla:
Üst Alt