Soru En az pil harcayan tarayıcı?

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 10 EEA (stok)
Telefon Modeli
Xiaomi Mi A3
Bootloader Kilidi
Kapalı
Pil kullanım istatistiklerine baktığımda Google Chrome'un neredeyse ekran paneli kadar pil harcadığını gördüm. Üstelik Chrome'la birlikte Google Play Hizmetleri de pil tüketiyor. Google Play Hizmetlerini devre dışı bıraktığımda Chrome çalışmıyor. Google Play Hizmetleri ve Chrome'un pil harcama yüzdeleri toplamı, ekran panelinin pil tüketim yüzdesinden fazla.

En az pil harcayan güvenilir bir tarayıcı önerir misiniz? Microsoft Edge'nin bu konuda başarılı olduğunu okudum ancak testler dizüstü bilgisayar üzerinde yapılmış. Android platformunda yapılmış bir test görmedim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Kiwi'yi beğendim. Chromium tabanlı, Chrome'un kasmayan hali. Gece modu var. Dahili reklam engelleyicisi var. Adres çubuğu siyah ve sürekli sabit hale getirilebiliyor. Yumuşak kaydırma özelliği güzel çalışıyor.

Kasmıyor çünkü diğer chromium tabanlılar gibi direk son sürümü kullanmıyor 77. sürümü kullanıyor.En güzel yanıda chrome mağaza eklentilerini direk kurabiliyorsun firefox'da olduğu gibi.Ublock vb.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Kasmıyor çünkü diğer chromium tabanlılar gibi direk son sürümü kullanmıyor 77. sürümü kullanıyor.En güzel yanıda chrome mağaza eklentilerini direk kurabiliyorsun firefox'da olduğu gibi.Ublock vb.
Siz masaüstü sürümünü anlatıyorsunuz galiba. Mobil tarayıcısına da eklenti yüklenebiliyor mu yoksa? :)

Oyla:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Siz masaüstü sürümünü anlatıyorsunuz galiba. Mobil tarayıcısına da eklenti yüklenebiliyor mu yoksa? :)
Tamamen mobil sürüm hakkında konuşuyorum.Kesinlikle şuana kadar eklenti yüklenebilen 2 browser firefox ve kiwi android tarafında.Başka varsa bilmiyorum.Hatta en sağlam browserlardan birisi kiwi diyebilirim ağırlıklı olarak kiwi kullanıyorum.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Tamamen mobil sürüm hakkında konuşuyorum.Kesinlikle şuana kadar eklenti yüklenebilen 2 browser firefox ve kiwi android tarafında.Başka varsa bilmiyorum.Hatta en sağlam browserlardan birisi kiwi diyebilirim ağırlıklı olarak kiwi kullanıyorum.
Mobil tarayıcıya eklenti yüklenebildiğini bilmiyordum. Gerçekten de sitesinden eklenti eklenebiliyor. Özgür yazılım budur işte! Ublock Origin yükleyip dahili reklam engelleyiciyi devre dışı bıraktım. Dahili reklam engelleyiciden daha iyi olur değil mi?

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Kiwi vs. Brave

Kiwi daha akıcı ve keyifliydi. Chrome'un kopyası olduğundan hiç yabancılık çekmedim. Brave de Chrome'un bir kopyası ancak tasarımı biraz farklı. Bir de kasıyor nedense. Yine de az pil harcıyor. Test ettiklerim içinde pil şampiyonu hala o.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sleipnir de güzel. Dün uzun süre kullandım. Bazı eksikleri var. Örneğin upload yapılamıyor. Masaüstü sitesini istemek seçeneği yok. Link kopyalama yapılamıyor çünkü linke uzun dokununca o siteyi açıyor. Pratik özellikleri var ama alışageldik değil. Onun haricinde akıcılığı ve tasarımı güzel. Pil tüketimi makul.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kiwi'ye Ublock Origin yükledikten sonra ekşi sözlükte yaşadığım çift tıklama sorunu sona erdi. Artık tek tıklama ile sayfalarda gezinebiliyorum. Dahili reklam engelleyicisi açıkken ekşi sözlükte her linke iki defa tıklamam gerekiyordu sayfanın açılması için. Bu durum Kiwi'yi bir adım daha öne çıkardı

Son düzenleme:
Oyla:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Mobil tarayıcıya eklenti yüklenebildiğini bilmiyordum. Gerçekten de sitesinden eklenti eklenebiliyor. Özgür yazılım budur işte! Ublock Origin yükleyip dahili reklam engelleyiciyi devre dışı bıraktım. Dahili reklam engelleyiciden daha iyi olur değil mi?
Kesinlikle, masaüstündeki koruma nasılsa mobil tarafta da aynı şekilde.

Kiwi vs. Brave

Kiwi daha akıcı ve keyifliydi. Chrome'un kopyası olduğundan hiç yabancılık çekmedim. Brave de Chrome'un bir kopyası ancak tasarımı biraz farklı. Bir de kasıyor nedense. Yine de az pil harcıyor. Test ettiklerim içinde pil şampiyonu hala o.

Sleipnir de güzel. Dün uzun süre kullandım. Bazı eksikleri var. Örneğin upload yapılamıyor. Masaüstü sitesini istemek seçeneği yok. Link kopyalama yapılamıyor çünkü linke uzun dokununca o siteyi açıyor. Pratik özellikleri var ama alışageldik değil. Onun haricinde akıcılığı ve tasarımı güzel. Pil tüketimi makul.

Kiwi'ye Ublock Origin yükledikten sonra ekşi sözlükte yaşadığım çift tıklama sorunu sona erdi. Artık tek tıklama ile sayfalarda gezinebiliyorum. Dahili reklam engelleyicisi açıkken ekşi sözlükte her linke iki defa tıklamam gerekiyordu sayfanın açılması için. Bu durum Kiwi'yi bir adım daha öne çıkardı
Yardımcı olabildiysem ne mutlu.Tarayıcılardaki dahili reklam engelleyiciler ve dahili vpn'ler çöptür bu arada :D

Oyla:

1452536

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Kiwi vs. Brave

Bir çok taraycıyı denedim en az pil tüketen BRAVE İdi.

Oyla:
Üst Alt