Soru En az pil harcayan tarayıcı?

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 10 EEA (stok)
Telefon Modeli
Xiaomi Mi A3
Bootloader Kilidi
Kapalı
Pil kullanım istatistiklerine baktığımda Google Chrome'un neredeyse ekran paneli kadar pil harcadığını gördüm. Üstelik Chrome'la birlikte Google Play Hizmetleri de pil tüketiyor. Google Play Hizmetlerini devre dışı bıraktığımda Chrome çalışmıyor. Google Play Hizmetleri ve Chrome'un pil harcama yüzdeleri toplamı, ekran panelinin pil tüketim yüzdesinden fazla.

En az pil harcayan güvenilir bir tarayıcı önerir misiniz? Microsoft Edge'nin bu konuda başarılı olduğunu okudum ancak testler dizüstü bilgisayar üzerinde yapılmış. Android platformunda yapılmış bir test görmedim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Kullandığınız Samsung Beta tarayıcıyı Brave ile nesnel bir şekilde karşılaştırmak için pil istatistiklerinizi sıfırladıktan sonra iki tarayıcı da birer saat kullanıp pil istatistiklerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.
Arayista olan sizsiniz hocam. Bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Kullandığınız Samsung Beta tarayıcıyı Brave ile nesnel bir şekilde karşılaştırmak için pil istatistiklerinizi sıfırladıktan sonra iki tarayıcı da birer saat kullanıp pil istatistiklerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.
Samsung tarayıcı çok kullanışlı ama biraz fazla şarj yiyor, özellikle video izlerken (kendi ayrı video oynatıcısı var, onda). Brave kullandıklarım arasında en az şarj yiyen tarayıcı.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Eh hocam bir zahmet :)
Foruma ihtiyaç yok o halde? Ben kendim deneyip bulurum cevabı. Sırayla denerim hepsini, ne olacak. Herkes "sevdiği" tarayıcının ismini yazsın bu başlığa. Ben deneye deneye "en az pil tüketen" tarayıcıyı bulacağım. Forum dayanışması budur.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Foruma ihtiyaç yok o halde? Ben kendim deneyip bulurum cevabı. Sırayla denerim hepsini, ne olacak. Herkes "sevdiği" tarayıcının ismini yazsın bu başlığa. Ben deneye deneye "en az pil tüketen" tarayıcıyı bulacağım. Forum dayanışması budur.
En az pil harcayan güvenilir bir tarayıcı önerir misiniz
Öneri istemişsiniz önerdim. Bana forum dayanışması muhabbeti yapmayın lütfen, bunu yapabileceğınız son insanlardan biriyim. Zamanında kac kişilere hem forumdan hemde özelden yardım ettiğimi tahmin bile edemezsiniz. Ama GERÇEKTEN yardıma muhtaç kişilere. Siz kendinize ayakçı arıyorsunuz. Yardım değil

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Öneri istemişsiniz önerdim. Bana forum dayanışması muhabbeti yapmayın lütfen, bunu yapabileceğınız son insanlardan biriyim. Zamanında kac kişilere hem forumdan hemde özelden yardım ettiğimi tahmin bile edemezsiniz. Ama GERÇEKTEN yardıma muhtaç kişilere. Siz kendinize ayakçı arıyorsunuz. Yardım değil
Mesnetsiz önerilere ihtiyaç duymuyorum. Teşekkürler.

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
mint hastasıyım ve mint kullanıyorum, memnunum. mintten önce via kullanıyordum o da efsaneydi ama o zamanlar 500kb değil de 200kb idi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aralarından viayı seçin gitsin, aslında ben de bu sorunun cevabını öğrenmek için bi' çok tarayıcı denedim, size başka şeyler de önerebilirim fakat sizin test ettiğiniz 5 tarayıcı arasından via derim

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
mint hastasıyım ve mint kullanıyorum, memnunum. mintten önce via kullanıyordum o da efsaneydi ama o zamanlar 500kb değil de 200kb idi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aralarından viayı seçin gitsin, aslında ben de bu sorunun cevabını öğrenmek için bi' çok tarayıcı denedim, size başka şeyler de önerebilirim fakat sizin test ettiğiniz 5 tarayıcı arasından via derim
Brave daha iyi görünüyor. Birkaç özelliğini kapatarak işlemci yükünü biraz daha hafiflettim. Şöyle ki:

- Brave Ödülleri: Devre dışı.
- Her yerde HTTPS: Devre dışı.
- Parmak izi kontrolü koruması: Devre dışı. (Özellik aktifken de "panopticlick" testinden geçemediğinden işlemciyi boşuna yormamasını istedim.)

Pil yüzde 1'e düştüğünden Edge kullanım süresini 2 saate çıkaramadım ama birebir karşılaştırmalarda Brave öndeydi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt