Yardım Emmc tamiri yapan var mı ???

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Mıuı 10
Telefon Modeli
Mi 4 lte
Bootloader Kilidi
Açık
Mi4 lte telefon var elimde sürekli mi yazısına gelip kapanıp açıllıyor..Fastboot moda geçiyor ama recovery malesef geçmiyor.mi flasdan rom yiyor..

Tahminimce emmc çip arızası..tavsiye edeceğiniz tamirci var mı ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
BahadirHan Cihaz Snapdragon işlemcili ise QFIL ile bootloader kilidi kapalı olsa bile stock rom yükleyebilirsin. Bu program ile hemen hemen 100 kez rom yüklemişimdir. Programın ve driverın en güncel sürümlerini indir ondan sonra videodaki adımları takip et. Ortalama 10-15 dakika içinde rom yüklenmiş olur.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Verdiğiniz bilgi yanlış... Mi8 modelinde cihaz bu durumdayken QFIL ile de yükleme yapılamaz.

Oyla:

greenbird

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enis
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Verdiğiniz bilgi yanlış... Mi8 modelinde cihaz bu durumdayken QFIL ile de yükleme yapılamaz.
cantara Ben İstanbul Zeytinburnu'nda android yazılım tamiri yaparak geçimimi sağlıyorum. Konuyu tam olarak okumamışsınız çünkü cevap yazdığım arkadaşın telefonu Redmi Note 6 Pro ve zaten sizin bahsettiğiniz telefonun en büyük sorunu olan komutla veya komutsuz EDL moda girememe durumuna da sahip değil çünkü zaten EDL modunda.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara Ben İstanbul Zeytinburnu'nda android yazılım tamiri yaparak geçimimi sağlıyorum. Konuyu tam olarak okumamışsınız çünkü cevap yazdığım arkadaşın telefonu Redmi Note 6 Pro ve zaten sizin bahsettiğiniz telefonun en büyük sorunu olan komutla veya komutsuz EDL moda girememe durumuna da sahip değil çünkü zaten EDL modunda.

greenbird zannediyorum daha önce elinize bu model bir cihaz gelmedi. Eski modellerde oem edl ile geçmese bile en kötü ihtimalle testpoint ile EDL moda alarak işlem yapabiliyorduk fakat Xiaomi içerisinde Note 6 Pro'nun da bulunduğu yeni modellerinde EDL moduna erişimi kısıtladı. EDL üzerinden işlem yapılabilmesi için Xiaomi genel merkezi tarafından yetkilendirilmiş bir Mi Hesabı ile işlem yapılması gerekiyor.

Yani cihazın sorunu EDL moda geçmemesi değil EDL modda işlem yapılamaması. Mi Flash veya QFIL fark etmiyor, EDL moddayken cihaz üzerinde işlem yapılabilmesi için mutlaka yetkili hesap ihtiyacı var.

Oyla:

tamer227

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
TAMER
Cihazım
Xaomi mi5 64
Konular
1
Yapan bir süru isim var neden olmasın ki siz hiç duymamışsınız.Serhat dal,hüseyin baki alkan (zenex),androman,sezer şimşek,hamit pulgir,enes xiaomi budak,hsr muhammed ışık bunları facebook ta aratınvirtibata geçin yaptırın.Kesinlikle geri pas yok yüzde yüz tamir garantili.Cihaz gönderin pazartesi gönderirseniz Perşembe cuma elinizde.Yok yapılmıyor,yok çok zor,yok xiaomiden anlayan usta yok siz nerde yaşıyorsunuz?Bu adamlar yetkili servisin olmaz yapılmaz diye iade ettiği cihazları yapıyorlar.Gözünüz kapalı gönderin hangi marka model olursa olsun içinden geçerler gözünüz arkada kalmasin.Güven konusunda sıkıntınız olmasın.Herkese iyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

necm23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Necmeddin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
BahadirHan Cihaz Snapdragon işlemcili ise QFIL ile bootloader kilidi kapalı olsa bile stock rom yükleyebilirsin. Bu program ile hemen hemen 100 kez rom yüklemişimdir. Programın ve driverın en güncel sürümlerini indir ondan sonra videodaki adımları takip et. Ortalama 10-15 dakika içinde rom yüklenmiş olur.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Her şey güzelde peki telefon unlock değilse dolayısı ile "oem edl" komunutu alamıyorsa ve telefon logoda takılı kalma durumunda ise yalnızca fastboot erişimi varsa (dediğim üzere edl'siz) böyle bir durumda nasıl ROM atılabilir ?

Oyla:

ortagedik8335

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi note 9
Konular
0
Mi4 lte telefon var elimde sürekli mi yazısına gelip kapanıp açıllıyor..Fastboot moda geçiyor ama recovery malesef geçmiyor.mi flasdan rom yiyor..

Tahminimce emmc çip arızası..tavsiye edeceğiniz tamirci var mı ?
dosyayı flash bellek ıle flashla terp yuklemen lazım

Oyla:
Üst Alt