Eksik 800MHz nasıl açılıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enemy1980

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
redmi note3p
Konular
2
Arkadaşlar4G deki eksik 800MHz frekansının açıldıgına dair yabancı forumlarda yazılar gördüm ama çok açıklayıcı değil bunu yapan varmı ?

enemy1980

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
redmi note3p
Konular
2
Açılmıyor, açılabilse konusunu açardım :)

bu frekans olmadan da 4G kullanmak merkezler dışında pek olası değil telefon asli görevini yapamıyor bence.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

bu frekans olmadan da 4G kullanmak merkezler dışında pek olası değil telefon asli görevini yapamıyor bence.
Anladığım kadarıyla bir xiaomi cihaz alacaksınız 4G nin çalışmadığından korkuyorsunuz :) Merak etmeyin sorunsuz 4G ye bağlanıyor. Eğer hattınız Turkcell ise hiçbir sorun yaşamazsınız.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

blueshadow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
sanane
Cihazım
snane
Konular
5
Vodafone anlik 4 g gormuslugum var ama salata

enemy1980

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
redmi note3p
Konular
2

Anladığım kadarıyla bir xiaomi cihaz alacaksınız 4G nin çalışmadığından korkuyorsunuz :) Merak etmeyin sorunsuz 4G ye bağlanıyor. Eğer hattınız Turkcell ise hiçbir sorun yaşamazsınız.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
hocam 4G çalışıyor ama 800 MHz çalışmıyor yani en geniş 4G kapsaması sağlayan frekans yok 2600 ve 1800 kullanabiliyoruz.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bu 800mhz bandı neden bu kadar önemli sizin için, yukarıda hız testim var, düşük mü? Yokluğunu hissetmeyeceğini birşey arıyorsunuz :) Bu kadar iyi cihazları neredeyse su fiyatına buluyorsunuz birde 800mhz lisini istiyorsunuz :D iphone samsung gibi markaların cihazlarında var onları alabilirsiniz 3bin civarına :)

enemy1980

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
redmi note3p
Konular
2
Bu 800mhz bandı neden bu kadar önemli sizin için, yukarıda hız testim var, düşük mü? Yokluğunu hissetmeyeceğini birşey arıyorsunuz :) Bu kadar iyi cihazları neredeyse su fiyatına buluyorsunuz birde 800mhz lisini istiyorsunuz :D iphone samsung gibi markaların cihazlarında var onları alabilirsiniz 3bin civarına :)

hocam teknolojiyi bilmediğinizden olayı makaraya vermişsiniz olay tam da yokluk hissetmekle ilgili , sizin ilginizi çekmiyorsa sorgulamayabilirsiniz 800Mhz geniş kapsama alanı sunuyor yani şehir merkezinde 4G görebilirsiniz 1800-2100-2600mhz kullanıldığı için , ama 800 mhz 2600den 3 kat geniş alanda etki eder bu nedenle operatörlerin en çok kullandıkları frekansta budur örneğin benim evimde sinyal olmasına ragmen 3G hizmeti alıyorum , siz 4G göremediğiniz yerde aslında 4G var zaten cihaz 800mhz destekliyor normalde ama kapalı çinde kullanılmadığı için hindistan versiyonunda var mesela.

iyi günler.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
hocam teknolojiyi bilmediğinizden olayı makaraya vermişsiniz olay tam da yokluk hissetmekle ilgili , sizin ilginizi çekmiyorsa sorgulamayabilirsiniz 800Mhz geniş kapsama alanı sunuyor yani şehir merkezinde 4G görebilirsiniz 1800-2100-2600mhz kullanıldığı için , ama 800 mhz 2600den 3 kat geniş alanda etki eder bu nedenle operatörlerin en çok kullandıkları frekansta budur örneğin benim evimde sinyal olmasına ragmen 3G hizmeti alıyorum , siz 4G göremediğiniz yerde aslında 4G var zaten cihaz 800mhz destekliyor normalde ama kapalı çinde kullanılmadığı için hindistan versiyonunda var mesela.

iyi günler.

''hocam teknolojiyi bilmediğinizden olayı makaraya vermişsiniz'' Bilmediğimi nereden çıkardınız? Sizin bildiğiniz şeyleri bende biliyorum hatta bazı konularda daha fazlasını. Makaraya vermemin nedenine gelirsek dağda bayırda 3g çekmeyen yerler varken 4g aramamız bence abes. 4g yi ne için kullanacağız? 100 kat hızlı tweet mi atacaksınız, whatsapp tan 100 kat hızlı mesaj mı göndereceksiniz? Dosya indireceğim derseniz tamam sesimi çıkarmam ama gb ları indiremeyeceksiniz operatör mobil veri ücretleri gözümüzün önünde, tabi zenginseniz olay değişiyor.

''olay tam da yokluk hissetmekle ilgili'' Neyin yokluğu? İnternetin mi, adım başı wifi varken, evimizde iş yerimizde dilediğimiz kadar internet kullanabilirken yokluk mu çekeceğiz. Ha bakın sizde diyorsunuz ''şehir merkezinde 4G görebilirsiniz'' iş yerimiz ve evimiz arasında geçen sürede internetsiz, sizin deyiminizle 4G siz, kalmayacağımızı siz de diyorsunuz bu da demektir ki birşeyin yokluğu yok ortada.

''cihaz 800mhz destekliyor normalde ama kapalı çinde kullanılmadığı için hindistan versiyonunda var mesela.'' Eğer teknolojiyi bilseydiniz hindistan versiyonundaki donanım ile bizdeki cihazların donanımlarının farklı olduğunu bilirdiniz. 2 cihazdaki sinyalleri işleyen çip farklı, bizimkinde kullanılan çip band20 yi desteklemiyor. Siz bana bilgisiz derken ben kendi redmi note 3 ümü deneme tahtası yaparak o band 20 yi açmak için her yolu denedim. Redmi note 3 snap. cihazın kod adı kenzo, hindistanda satışa çıkan special edition cihazınki kate, eğer elimde bir kate olsaydı belkide biraz daha şanslı olabilirdim, qcn ve modem partisyonlarını yedekleyip kenzoya atmayı deneyebilirdim.

Yukarıdaki bir mesajınızda ''telefon asli görevini yapamıyor bence'' demişsiniz. Telefonun asli görevi internete girmek mi yoksa birini aramak mıdır?

Velhasıl karşınızdaki insanın bilgi düzeyini bilmiyorsunuz, biliyor olsanız ve sizden düşük olsa bile bu şekilde bir şey yazarak ben biliyorum sen bilmiyorsun havasına girmeniz çok yanlış. Buyurun yukarıda yazdıklarımı özellikle son bölümü okuyun da kim biliyor kim bilmiyor görelim ve lütfen bir daha internet sitelerinden okuduğunuz bilgileri gelip buraya yazarak bilmişlik taslamayın.

İyi günler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt