Yardım Ekranın kendi kendine tıklaması ve kilitlemesi

akanziii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Mi 11, Mi Note3
Konular
9
Merhabalar, geçen haftalarda xiaomi.eu beta MIUI 10 dan eu stable 11 e geçiş yapmıştım. İlk hafta her şey çok iyiyken bir anda telefonun bir anda ekranı kapandı ancak fiziksel tuşların verdiği geribildirimi devam ediyordu. Yaklaşık 3dk sonra ekran geldi. Geldikten sonra da ana ekranda kendi kendine bir sürü yere tıklıyordu. Ama sadece ana ekranda oluyor başka uygulamalarda sorun yok. Bende yazılımsal olduğunu düşünerek eu stable MIUI 10'a geçiş yaptım. Maalesef sorun hala devam etmekte. Nasıl çözebilirim? Telefon herhangi bir şekilde darbe almadı. Video boyutundan dolayı yüklenmiyor YouTube'a yükleyip linki bırakıyorum. Teşekkürler.

Video:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarakbumba

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Ben de EU kararlı 11.0.2 kullanıyorum. Bu sorunu yaşamadım ancak donanımsal olduğunu düşünüyorum. Acaba beta romdan geçerken temiz kurulum yaptınız mı? Data, system, cache wipe yaparak kurulum denediniz mi? Bu şekilde belki düzelir.

Mi Note 3 ve Mi Band 4 Kullanıcısı

Oyla:

akanziii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Mi 11, Mi Note3
Konular
9
Ben de EU kararlı 11.0.2 kullanıyorum. Bu sorunu yaşamadım ancak donanımsal olduğunu düşünüyorum. Acaba beta romdan geçerken temiz kurulum yaptınız mı? Data, system, cache wipe yaparak kurulum denediniz mi? Bu şekilde belki düzelir.

Evet her iki Roma geçerken de full temiz bir kurulum yaptım. İnternal storage dahil wipe işlemi yaptım.

Oyla:

tarakbumba

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Evet her iki Roma geçerken de full temiz bir kurulum yaptım. İnternal storage dahil wipe işlemi yaptım.

Sorumluluk alamam ama acaba bir de firmware yükleseniz nasıl olur? Yakınlık sensörü çalışmaması konularında bağlantısı vardı. Belki firmware sorunudur.

Oyla:

akanziii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Mi 11, Mi Note3
Konular
9
Sorumluluk alamam ama acaba bir de firmware yükleseniz nasıl olur? Yakınlık sensörü çalışmaması konularında bağlantısı vardı. Belki firmware sorunudur.

Benimde aklıma yakınlık sensörü geldi. Official roma geri dönüp devam ediyor mu diye kontrol etmek gerek. Teşekkür ederim ilginiz için.

Oyla:

tarakbumba

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Bir şey değil. Geçmiş olsun. Sorun çözülürse buraya yazar mısınız.? Biz de öğrenmiş oluruz.

Oyla:

akanziii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Mi 11, Mi Note3
Konular
9
Bir şey değil. Geçmiş olsun. Sorun çözülürse buraya yazar mısınız.? Biz de öğrenmiş oluruz.

Teşekkür ederim. Büyük ihtimalle cumartesiden önce deneyemeyeceğim ama deneyince sonucu tabi ki yazarım buraya.

Oyla:

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Şöyle bir şey var. Donanımsal bir sorun olsa sadece ana menüde değil diğer tüm menülerde aynı sorunla karşılaşırsınız. Wipw işlemi yaparken farkında olmadan vendor ya da persist wipe yapmış olabilir misiniz? Şayet yaptıysanız bu tarz sorunlarla karşılaşmanız doğal. Stock roma dönüp persist yüklemeyi deneyin.

Oyla:

akanziii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Mi 11, Mi Note3
Konular
9
Şöyle bir şey var. Donanımsal bir sorun olsa sadece ana menüde değil diğer tüm menülerde aynı sorunla karşılaşırsınız. Wipw işlemi yaparken farkında olmadan vendor ya da persist wipe yapmış olabilir misiniz? Şayet yaptıysanız bu tarz sorunlarla karşılaşmanız doğal. Stock roma dönüp persist yüklemeyi deneyin.
Yok hocam sadece ana ekranda yaşıyorum. Gerek twrp menüsünde gerek başka uygulamalarda olsun sorun olmuyor. Hoş dün geceden beri hiç olmadı aman nazar değmesin . Wipe işlemi yaparken sadece vendor ve persist kısımlarına hiç dokunmadım. Şu anlık sorun yok ama devam ederse stock roma dönüp bakacağım.

Oyla:

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Yok hocam sadece ana ekranda yaşıyorum. Gerek twrp menüsünde gerek başka uygulamalarda olsun sorun olmuyor. Hoş dün geceden beri hiç olmadı aman nazar değmesin . Wipe işlemi yaparken sadece vendor ve persist kısımlarına hiç dokunmadım. Şu anlık sorun yok ama devam ederse stock roma dönüp bakacağım.

Bazen ram yüklenmesinden dolayı istemsiz işlemler olabiliyor. Büyük ihtimal sizinki de o zamana denk geldi. Mesela benim telefon da geçen gece kendi kendine titremeye başladı bildirim gelir gibi. Uykumdan uyandırdı namussuz :D Arada oluyor böyle vakaalar

Oyla:
Üst Alt