Yardım Ekran Süresi Hakkında

ufuksey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Merhabalar,
Cihazı yeni aldım, şu an 3. veya 4. şarjında.
İnternette pek çok kullanıcı 9-10 saat ekran süresinden bahsediyor ve ekran görüntüleri paylaşıyor.
Benim cihazım 5-6 saat arasında bir ekran süresi alıyor. (Wifi, mobil veri, konum, bluetooth sürekli açık, akıllı saatim ile sürekli bağlı)
Sim kart yuvasını değiştirmek, uygulamaların batarya kullanımını optimize etmek gibi öneriler gelmiş ama bu önerilerin ekran süresini %50 arttırması bana pek mümkün gelmiyor.
Benden başka 5-6 saat ekran süresi alan var mı? 9-10 saat ekran süresi alanlar mobil veri, bt ve konum bilgilerini sürekli kapalı mı tutuyor? MIUI'da bilinen batarya problemleri var mı?
Teşekkürler.

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
Gayet normal hocam. Benim de ortalamam 5-9 saat arası. Yoğun kullanımda 5 saat, normal kullanımda 7 saat, hafif kullanımda 9 saat.

Oyla:

ufuksey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Yanıt için teşekkürler. Ancak ben oyun vs oynamıyorum, ekran kullanımı genelde whatsapp, chrome ve sosyal medya. Yani ekran süresi açısından pek yoğun kullanım sayılmaz.

Dün tatili fırsat bilip; sabah tam şarj yapıp akşama kadar biraz fazla sosyal medya kullandım ve ekran süresi 6 saat oldu ki daha fazlası pek mümkün görünmüyor.

Oyla:

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
Yanıt için teşekkürler. Ancak ben oyun vs oynamıyorum, ekran kullanımı genelde whatsapp, chrome ve sosyal medya. Yani ekran süresi açısından pek yoğun kullanım sayılmaz.

Dün tatili fırsat bilip; sabah tam şarj yapıp akşama kadar biraz fazla sosyal medya kullandım ve ekran süresi 6 saat oldu ki daha fazlası pek mümkün görünmüyor.
Normal hocam merak etmeyin.

Oyla:

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19

Arkadaşım öncelikle GPS kullanmıyorsanız kapatın. İnternet sürekli açık olsun sorun yok ancak wifi açıksa Mobil kapatın mobil açıksa wifi kapatın. Ekran parlaklığı otomatik kullanın, ve tam şarj edip %10 a kadar kullanın ve batarya ekran ss atarsanız karşılaştırma yapabiliriz. Burada İnceleme - Batarya performansı Benim cihazın ekran ss leri var bir bakın. Bana sizin ekran süreniz çok az geldi.

Oyla:

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Hocam neden bu kadar takılıyorsunuz 1 günü çıkarıyor ise bunu düşünemenize pek gerek yok bence

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Oyla:

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
4 binlik batarya, bahsedilen kullanım şartları ile 8-10 saat ekran süresi verir... Ya bahsi geçen kriterler yanlış veriliyor ya da anormal bir durum var.
Hocam bende de 3300 batarya var. 8-9 saati gördüğüm de oluyor ama şu an durum bu. Oranlarsak normal görünüyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Hocam neden bu kadar takılıyorsunuz 1 günü çıkarıyor ise bunu düşünemenize pek gerek yok bence
Bunun 1-2 yıl sonrası da var, batarya performans düşünce daha kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam bende de 3300 batarya var. 8-9 saati gördüğüm de oluyor ama şu an durum bu. Oranlarsak normal görünüyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
4 binlik batarya o kullanım verileri ile 6 saat ekran süresi veriyorsa normal değildir... İşlemcisi mtk değilse tabi.

Oyla:
Üst Alt