Rehber [EDL Flash] Hard brick nasıl düzeltilir.? [Mi 9T Pro / K20 Pro]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Görünüşe göre bazılarınız cihazınızın engelini kaldırmak için yardıma ihtiyaç duyuyor - size rehberlik etmeme izin verin.
Bu benim ilk Xiaomi cihazım (K20 Pro) ve 30 saatlik kullanımdan sonra sert tuğla yapıyorum.
fastboot kilitli ve "sisteminiz yok edildi" mesajı - güzel!
Yani evet, bazı unbrick yöntemlerini araştırıyordum ve hiçbir şey bulamadım, bu yüzden biraz araştırdım ve birkaç saat sonra yapıldı.
Maalesef bu yöntem ücretsiz değil - ancak ihtiyaç duyulan randevu olmadan en ucuz çözüm. Aka tamamen otomatik.

Moderatörler için: Bu, EDL flaşlarını yetkilendiren mevcut servislerden biri, en ucuz ve tek otomatik servis.
Burada herhangi bir terfi yapmak niyetinde değilim. Ücretsiz bir yöntem veya daha ucuz bir hizmet mevcut olduğunda, konuyu buna göre güncelleyeceğim.

Adım 1: Telefonunuzu açın - arka panel ve ana kart siperini
çıkarın JerryRigEverything K20 Pro Teardown -
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Not:
yalnızca üst mobo ekranın çıkarılması gerekir, ince bir tabaka kullanabilirsiniz. jilet yerine gitar seçimi (hasarı önlemek için)

Adım 2: K20 Pro / Mi 9T Pro'nuzu EDL moduna alın
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

1. Her şeyden önce, pil konektörünü (mavi) telefondan çıkarın.
2. Şimdi 2 noktayı (kırmızı) kısaltın ve kısa tutun.
3. Son fakat en az değil, usb kablosunu usb 2.0 portunuza takın
(evet, pil bağlantısının kesilmiş olması gerekir, evet, bunu yaparken test noktalarının kısa devre yaptırması gerekir)
4. Telefonunuz şimdi cihaz yöneticisinde görünmelidir. "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008" veya "QHSUSB_BULK"

5. Telefonunuz "QHSUSB_BULK" olarak cihaz yöneticisinde görünüyorsa, devam etmeden önce doğru sürücüyü kurmanız gerekiyor,
lütfen bu eğitime göz atın :

Adım 3: Cihazınızı
flaşlayın 1.
bir hesap
2. Ana gezinme çubuğundaki "Fon ekle" ye basın

3. Hesabınıza 15 $ ekleyin, PayPal ile ödeme yapmayı tercih ederim - bu 0,98 $ ücret olurdu - bu yüzden ücretlerden sonra 15,98 $ ödersiniz

4. "+ Fon Ekle" yi tıkladıktan sonra
, "Şimdi Öde" düğmesini kullanarak paypal (ödeme ağ geçidi seçeneğinde seçilen paypal express'i seçerek) üzerinden ödeme yapabileceğiniz bir faturaya yönlendirileceksiniz

5. Artık gerekli kontörler ana gezinti çubuğundaki kontör bakiyesinde geçerli olacak

6. xiaomitool'ün en son sürümünü (şu anda v0.2) indirip yükleyin:
7. yükleme tamamlandıktan sonra programı açın ve "Giriş Alanı" bölümünden "Parmak İzi" ni kopyalayın.

8. edl flash için gerekli hizmeti sipariş edebileceğiniz siteyi açın
9. önceden kopyalanmış olan parmak izini xiaomitool'den parmak izi girişine yapıştırın web sitesinin alanı ve giriş miktarı 15 (ekran görüntüsünde gösterildiği gibi)

Not: Sipariş sitesindeki kullanıcı adı ve şifrenin s-unlock kullanıcı hesabınızla eşleşmesi gerekmez, farklı bir kullanıcı adı / şifre seçebilirsiniz - sadece bunları hatırlayın!
10. Basın bildirisi - s-unlock sitesindeki kredi bakiyeniz şimdi 0 gösteriyor olmalı - endişelenmeyin, kredileriniz xiaomitool hesabına aktarıldı
11. Xiaomitool'ü tekrar açın ve sipariş işlemi sırasında seçtiğiniz kimlik bilgileriyle giriş yapın ( 9. adıma bakın)
12. Oturum açtıktan sonra program sunucuya bağlanır ve mevcut 15 kredilik bakiyenizi gösterir

13. telefonunuzdan telefonunuz için doğru fastboot firmware dosyasını indirin
Not: Çin varyantı kilitli bootloader için çin üretici yazılımı gerektirir, aynı Hindistan, Rusya, eea için de geçerlidir (eu) ve küresel.
14. indirilen fastboot yerleşik yazılımını winrar aracılığıyla çıkartın
15. xiaomitools içinden çıkartılan firmware klasörünü seçin

16. Basın "EDL flaş" - bu "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 Cihaz" olarak telefonunuzu algılayıp 10 kredilik bir edl kimlik doğrulama talep etmelidir
17. onayla açılan - Eğer her şeyi doğru yapsam ve flaş süreci başlatır
18. Tebrikler , cihazınızın engelini kaldırdınız - ve tekrar kendiniz tekrar monte edebileceğinizden eminim.

Kaynak:

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Burada bizim icin tek sorun ulkemizde ebay olmamasi

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nuhcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi k20pro
Konular
0
Görünüşe göre bazılarınız cihazınızın engelini kaldırmak için yardıma ihtiyaç duyuyor - size rehberlik etmeme izin verin.
Bu benim ilk Xiaomi cihazım (K20 Pro) ve 30 saatlik kullanımdan sonra sert tuğla yapıyorum.
fastboot kilitli ve "sisteminiz yok edildi" mesajı - güzel!
Yani evet, bazı unbrick yöntemlerini araştırıyordum ve hiçbir şey bulamadım, bu yüzden biraz araştırdım ve birkaç saat sonra yapıldı.
Maalesef bu yöntem ücretsiz değil - ancak ihtiyaç duyulan randevu olmadan en ucuz çözüm. Aka tamamen otomatik.

Moderatörler için: Bu, EDL flaşlarını yetkilendiren mevcut servislerden biri, en ucuz ve tek otomatik servis.
Burada herhangi bir terfi yapmak niyetinde değilim. Ücretsiz bir yöntem veya daha ucuz bir hizmet mevcut olduğunda, konuyu buna göre güncelleyeceğim.

Adım 1: Telefonunuzu açın - arka panel ve ana kart siperini
çıkarın JerryRigEverything K20 Pro Teardown -
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Not:
yalnızca üst mobo ekranın çıkarılması gerekir, ince bir tabaka kullanabilirsiniz. jilet yerine gitar seçimi (hasarı önlemek için)

Adım 2: K20 Pro / Mi 9T Pro'nuzu EDL moduna alın

1. Her şeyden önce, pil konektörünü (mavi) telefondan çıkarın.
2. Şimdi 2 noktayı (kırmızı) kısaltın ve kısa tutun.
3. Son fakat en az değil, usb kablosunu usb 2.0 portunuza takın
(evet, pil bağlantısının kesilmiş olması gerekir, evet, bunu yaparken test noktalarının kısa devre yaptırması gerekir)
4. Telefonunuz şimdi cihaz yöneticisinde görünmelidir. "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008" veya "QHSUSB_BULK"

5. Telefonunuz "QHSUSB_BULK" olarak cihaz yöneticisinde görünüyorsa, devam etmeden önce doğru sürücüyü kurmanız gerekiyor,
lütfen bu eğitime göz atın :

Adım 3: Cihazınızı
flaşlayın 1.
bir hesap
2. Ana gezinme çubuğundaki "Fon ekle" ye basın

3. Hesabınıza 15 $ ekleyin, PayPal ile ödeme yapmayı tercih ederim - bu 0,98 $ ücret olurdu - bu yüzden ücretlerden sonra 15,98 $ ödersiniz

4. "+ Fon Ekle" yi tıkladıktan sonra
, "Şimdi Öde" düğmesini kullanarak paypal (ödeme ağ geçidi seçeneğinde seçilen paypal express'i seçerek) üzerinden ödeme yapabileceğiniz bir faturaya yönlendirileceksiniz

5. Artık gerekli kontörler ana gezinti çubuğundaki kontör bakiyesinde geçerli olacak

6. xiaomitool'ün en son sürümünü (şu anda v0.2) indirip yükleyin:
7. yükleme tamamlandıktan sonra programı açın ve "Giriş Alanı" bölümünden "Parmak İzi" ni kopyalayın.

8. edl flash için gerekli hizmeti sipariş edebileceğiniz siteyi açın
9. önceden kopyalanmış olan parmak izini xiaomitool'den parmak izi girişine yapıştırın web sitesinin alanı ve giriş miktarı 15 (ekran görüntüsünde gösterildiği gibi)

Not: Sipariş sitesindeki kullanıcı adı ve şifrenin s-unlock kullanıcı hesabınızla eşleşmesi gerekmez, farklı bir kullanıcı adı / şifre seçebilirsiniz - sadece bunları hatırlayın!
10. Basın bildirisi - s-unlock sitesindeki kredi bakiyeniz şimdi 0 gösteriyor olmalı - endişelenmeyin, kredileriniz xiaomitool hesabına aktarıldı
11. Xiaomitool'ü tekrar açın ve sipariş işlemi sırasında seçtiğiniz kimlik bilgileriyle giriş yapın ( 9. adıma bakın)
12. Oturum açtıktan sonra program sunucuya bağlanır ve mevcut 15 kredilik bakiyenizi gösterir

13. telefonunuzdan telefonunuz için doğru fastboot firmware dosyasını indirin
Not: Çin varyantı kilitli bootloader için çin üretici yazılımı gerektirir, aynı Hindistan, Rusya, eea için de geçerlidir (eu) ve küresel.
14. indirilen fastboot yerleşik yazılımını winrar aracılığıyla çıkartın
15. xiaomitools içinden çıkartılan firmware klasörünü seçin

16. Basın "EDL flaş" - bu "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 Cihaz" olarak telefonunuzu algılayıp 10 kredilik bir edl kimlik doğrulama talep etmelidir
17. onayla açılan - Eğer her şeyi doğru yapsam ve flaş süreci başlatır
18. Tebrikler , cihazınızın engelini kaldırdınız - ve tekrar kendiniz tekrar monte edebileceğinizden eminim.

Kaynak:
ustam emeginize saglık ama ben bu s unlock kaydını yapamadım ozelden yardımcı olurmusnuz

Nurullah6547

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NURULLAH
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
6
Yetkili hesap olmadan açılabilir mi ki Zenex hocamız yetkili hesap olmadan edl moddan rom yüklenmez telefon açılmaz diyor

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
S unlock uzak bağlantı ile hesapla yazılım atıyor fakat ülkemiziçin elverişsiz bir servis bu çünkü paypal kullanamıyoruz.

Not: Konu translate kopyala yapıştır gibi duruyor. Düzeltelim veya tr kullanımı olmadığından paypalın konuyu kaldıralım.

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Konu icin teşekkürler. Meşakkatli bir iş. O yüzden ücretini verip yaptırınca icim hic acımaz verdigim paraya. Helali hoş olsun derim :)

nuhcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi k20pro
Konular
0
hocam cuzum varmı s unlock işe yaramazsa ywtkili hesap nasıl ala bilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt