Soru Durum çubuğundaki bildirimi kapatmak / engellemek

Dub

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dub
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
6
Durum çubuğunda çıkan "güncellemeler yüklemeye hazır, cihazınızı yeniden başlatmak için dokunun" bildirimini kapatmanın bir yolu var mıdır?

Son çıkan 9.5.8.0 güncellemesini şu anda yüklemek istemiyorum, fakat telefon kendi kendine "downloaded_rom" klasörüne zip dosyasını indiriyor, sonra da durum çubuğunda yukarıdaki bildirim çıkıyor.

Hiçbir şekilde de kapatamadım, diğer bildirimlere tıklarken yanlışlıkla üzerine basma riski var. Bildirim 3-5 gün sonra kendi kendine gidiyor fakat bir iki gün sonra tekrar çıkıyor.

Çözüm olarak "downloaded_rom" klasöründeki zip dosyasını sildim, fakat bu sefer de aynı dosyayı birkaç gün sonra otomatik olarak tekrar indirdi.

Güncellemeyi otomatik olarak indirmesini engelleyecek bir ayar da bulamadım.

Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Not: Güncelleme dışındaki bildirimler sorunsuz kapanıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20180428_151133.jpg
    IMG_20180428_151133.jpg
    107,9 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:

Dub

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dub
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
6
bildirimin üstüne basılı tutun, bir köşesinde diğer ayarlar şeklinde bir yazı çıkacak, ona tıklayın ve bildirimleri göster'i deaktif edin hocam

Bildirimin üstüne tıklayınca açılan pencerede "bildirimleri göster" seçeneğine müdahale edilemiyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Altında kalan tüm seçenekleri kapatınız. Bir bakıma bildirimi kapatmış olursunuz zaten. Sistem uygulaması olduğundan en üstteki sekme soluk kalmış diğer bazı uygulamalarda da bu şekilde zaten.
Bildirimin üstüne tıklayınca açılan pencerede "bildirimleri göster" seçeneğine müdahale edilemiyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Dub

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dub
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
6
Altında kalan tüm seçenekleri kapatınız. Bir bakıma bildirimi kapatmış olursunuz zaten. Sistem uygulaması olduğundan en üstteki sekme soluk kalmış diğer bazı uygulamalarda da bu şekilde zaten.

Mi 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne yazık ki bu çözüm de işe yaramadı.
Bildirim yine aynı şekilde çıkmaya devam ediyor.

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Bunların haricinde nasıl bir yol izlemek gerekir bilemedim. Tüm olası durumları söyledik gibi.
Söylenen şekillerde ben de yapıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Oyla:

tatarusame

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İ.
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Wifi ve mobil veriyi kapattıktan sonra ayarlardan güncellemeyi denetleyince bağlantı hatası verip bildirim kayboluyordu hatırladığım kadarıyla

Oyla:

Dub

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dub
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
6
merhaba eski bir konu ama global romda bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sürekli bildirim var güncelleme mevcut diye. Siz ne yaptınız nasıl çözdünüz? Yada çözebildiniz mi?

Şimdiye kadar bulduğum tek çözüm; çıkan bildirime tık'layıp açtıktan sonra bende geri "<" tuşuna tanımlı olan ve üzerine uzun süre basınca uygulamayı zorlayarak kapatan "kapatmaya zorla" yoluyla bildirimi kapatmak.

Ancak bu şekilde bildirim çubuğundan bildirimi kaldırabiliyorum fakat bir gün sonra bildirim tekrar çıkıyor.

Kısacası henüz kalıcı bir çözüm bulabilmiş değilim.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Şimdiye kadar bulduğum tek çözüm; çıkan bildirime tık'layıp açtıktan sonra bende geri "<" tuşuna tanımlı olan ve üzerine uzun süre basınca uygulamayı zorlayarak kapatan "kapatmaya zorla" yoluyla bildirimi kapatmak.

Ancak bu şekilde bildirim çubuğundan bildirimi kaldırabiliyorum fakat bir gün sonra bildirim tekrar çıkıyor.

Kısacası henüz kalıcı bir çözüm bulabilmiş değilim.
Bildirimin üstüne uzun basıp tüm kategoriler ve ardından bildirimi kapat diyerek kapanmasına gerekiyor denedinizmi?

Ekli dosyalar

• IMG_20190821_145011.jpg
    IMG_20190821_145011.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20190821_144934.jpg
    IMG_20190821_144934.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 24
Oyla:

Ofsayt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Redmi 7a
Konular
1
Uygulamalar / güncelleyici / bildirimler/ güncelleyici / önemlilik /basit yapın.

Oyla:

mrt3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
xiaomi
Konular
0
"Güncelleyici" uygulama ayarlarına girip veriyi sil/Durmaya zorla yapıp sorunu çözmüştüm (MiMax3) ama böyle olmazsa;

2.yol:

Sorun: Android Sistemi bildirimleri bildirim ayarlarından kapatılamıyor.
Çözüm:
Linkteki AutoNotification uygulaması ile bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.
Uygulamaya girdikten sonra; "Notification Blocking" seçip gerekli bildirim erişimi iznini verdikten sonra "Do you need help setting up this block filter?" =>Yes diyin, "Which to Block?" kısmı çıkıyor, görüntülenmesini istemediğiniz bildirmi seçip sorunu sözebilirsiniz.

Not: Her yeni bildirim blocklama işleminde bu yukarıda bahsettiğim izini kaldırıp tekrar izin vermek gerekiyor.

Uygulama :

Kaynak :

Oyla:

Dub

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dub
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
6
Bildirimin üstüne uzun basıp tüm kategoriler ve ardından bildirimi kapat diyerek kapanmasına gerekiyor denedinizmi?

Denedim, ne yazık ki sonuç olumsuz.

Uygulamalar / güncelleyici / bildirimler/ güncelleyici / önemlilik /basit yapın.

Güncelleyici ayarlarında "önemlilik" diye bir seçenek çıkmıyor.

MIUI Global Kararlı 9.2.2.0 (NCFMIEK) sürümünü kullanıyorum, belki o yüzden o seçenek çıkmıyordur, bilemiyorum.

"Güncelleyici" uygulama ayarlarına girip veriyi sil/Durmaya zorla yapıp sorunu çözmüştüm (MiMax3) ama böyle olmazsa;

2.yol:

Sorun: Android Sistemi bildirimleri bildirim ayarlarından kapatılamıyor.
Çözüm:
Linkteki AutoNotification uygulaması ile bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.
Uygulamaya girdikten sonra; "Notification Blocking" seçip gerekli bildirim erişimi iznini verdikten sonra "Do you need help setting up this block filter?" =>Yes diyin, "Which to Block?" kısmı çıkıyor, görüntülenmesini istemediğiniz bildirmi seçip sorunu sözebilirsiniz.

Not: Her yeni bildirim blocklama işleminde bu yukarıda bahsettiğim izini kaldırıp tekrar izin vermek gerekiyor.

Uygulama :

Kaynak :

"Güncelleyici" uygulama ayarlarına girip veriyi sildim. "Durmaya zorla" zaten pasif olduğu için ona bir şey yapmadım.

Bakalım bir de böyle deneyim. Umarım işe yarar.

Oyla:
Üst Alt