Diğer Dünya markası Apple

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
İmzamda da yazdığı gibi Xiaomi macerasına Mi4 ile başlamıltım, sabit bir Xiaomi cihazının yanında mutlaka hep 2ci bir android yada ios cihaz oldu. Mi6 ve Mi note 3e kadar Xiaomi çok güzel gidiyordu, sonrasında ise kullandığım en stabil cihaz redmi note 5ti. Ondan sonra zaten gerek Türkiye'ye girmek çabaları gerekse Samsung, huawei ve appleı geçme çabaları ve sonrasında ise bu çabalar yüzünden neredeyse ayda 1-2 cihaz çıkarması ve bu yüzden yazılımın iyice berbat gelmesi. Yazılım iyice berbat hale geldiği için ve cihaz seçenekleri çok fazla olduğu için custom rom geliştirmeyi bırakan geliştiriciler (MiRoom, Masik vs) , Yok RW siydi, yok bilmem nesiydi, yok güvenlik kilidi yüzünden repair yapılamamalar... Vs Vs... Isırılmış elmaya benzemek ve geçmek için hem sistemi iyice hantallaştırdı ve hemde çok cihaz çıkartıp hatta bazı aynı cihazları farklı pazarlar için yeniden adlandırıp satış rakamını yükseltmeye çalıştı. Miui arayüzünü seviyorum, aosp yüzünden nefret ediyorum. Bu yüzden aosp rom hiç düşünmedim, zaten aosp rom kullanacak olsam gider bir gm cihazı alırdım. Miui arayüzünde de durumlar yukarıda anlattığım gibi. Ios'a gelecek olursak en son cihazım 7 plus'tı, ondan sonra herhangi bir ısırılmış elma cihazı kullanmadım. Zaten onları kullanırken de mutlaka jailbreak yapıpta kullanıyordum. (Bu kurcalama hastalığı hiçbir zaman bitmeyecek dedem :) ). E artık sadede gelecek olursam Xiaomiyi çok seviyorum ama artık ne eskisi gibi cihaz nede eskisi gibi yazılım çıkartıyor. Yaklaşık 2-3 aydır bende senin gibi ısırılmış elmaya geçmeyi ciddi ciddi düşünüyorum yukarıdaki sebeplerden dolayı. Bir yandan da seni düşünüyorum Skorpi dedem. Geçiş yaptıktan sonra ne kadar dayanabilirsin acaba kurcalamadan

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Evet Apple kaliteli iş çıkarıyor. Az ve öz cihaz piyasaya sunarak kalitesini koruyor. Xiaomi önce gereğinden fazla cihaz çıkarmaya başladı ve yazılımıyla başa çıkamadı. Daha sonra da fiyat politikasını değiştirdi ve iPhone'dan daha pahalı hale geldi. Türkiye'den iPhone almam da yurtdışında yaşasam tercih edeceğim tek cihaz iPhone olur.

Zaten o fiyat bandında kimse iphone harici cihaza bakmaz. Şuan biraz araştırsan avrupa piyasasında İphone 11 Pro modelini, Mi 11 modelinden ucuza alabilirsin. Şimdi hal böyleyken kim neden gidip *Çin malına* o fiyatı verir. Helede cimri avrupalılar düşüncesini bile düşünmezler.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Kapalı kutu sıkmaz mı hocam? En azından saçma bir hata heyecan katıyor hayata :D.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
Teşekkürler hocam, yakışır mı, yakışmaz mı, ondan tam emin değilim, Max3 öldüğünde, iPhone alacak param olur inşallah

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk
Rahat birikir hocam da Max 3 biter mi bilemedim giggle~~

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
Skorpi hocam, yaşımız hakikaten ilerlemiş. Ama bu yastan sonra bize pahalı değil eski tuşlu nokialardan gerekir.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Skorpi hocam, yaşımız hakikaten ilerlemiş. Ama bu yastan sonra bize pahalı değil eski tuşlu nokialardan gerekir.

Katılıyorum hocam ama en başta da dediğim gibi, torunlar la görüntülü konuşma nedeniyle, mutlaka bir akıllı telefon gerekli, oldumu da kurcalamayacağım en iyisi olsun diye düşünüyorum

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
Katılıyorum hocam ama en başta da dediğim gibi, torunlar la görüntülü konuşma nedeniyle, mutlaka bir akıllı telefon gerekli, oldumu da kurcalamayacağım en iyisi olsun diye düşünüyorum

Bence cok uzak degil diye düşünüyorum ama herhalde artik elimizde telefon bile taşıma ihtiyacimiz kalmayacak nasılsa. Evimizde torunlarimizla 3 boyutlu hologram ile görüşmeye başlarız, eee zaten kolunuzda da bir akilli bileklik tamam her işimizi akilli bileklikle konuşarak yaptirmaya baslanir. Demem oki siz elinizdeki mi max3'e bizde artik elimizdekilere iyi bakalimda artik masraftan gereksiz pahalı telefonlardan uzaklasalim kaçalım. Afiyetler ve esenlikler sizin olsun.

Üst Alt