Diğer Dünya markası Apple

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Strategy Analytics verilerine göre her ne kadar listenin başında Samsung ve üçüncü sırada gözümüzün nuru Xiaomi görünse de, bana göre her sene sadece çıkarılan 3 cihazla 2021 in ilk çeyreğinde 57 milyon cihaz satışı gerçekleştirmiş (tabiki daha eski modellerde bu satışa dahil sanırım ) olan Apple bana göre Dünya lideridir.
Xiaomi artık gerek yazılımın oturtulamaması, gerekse hala yeni sayılan cihazlara güncelleme vermemesi nedeniyle bir çoğumuzun maalesef gözünden düşmektedir.
Yeni çıkan Amiral modellerinin fiyatları ise el yakmaktadır.

O nedenle elimdeki Mi Max 3 e gözüm gibi bakıyorum ancak o da ilerki bir zamanda maalesef su koyverecek.

Max 3 sonrası, yaş da epeyce ilerledi, bir iPhone almayı ciddi ciddi düşünebilirim...

Siz çok değerli eski iPhone kullanıcı Forum üyelerine sorum şu: Bir çoğunuz iPhone kullanıyordunuz, ancak F/P nedeniyle Xiaomi ye döndünüz....herkes gerçekten de Xiaomi den memnun mu (iPhone sonrası), tekrar iPhone a dönen oldu mu ve benim gibi ileri yaşa sahip birisinin sorunsuz bir iPhone almasını önerirmisiniz? Teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Hastalığım devam ediyor derseniz iphone sizi deli eder :) yanlış hatırlamıyorsam iphone'a Android kurulmuş geçenlerde, sizde tecrübe edersiniz belki :)
Hastalık level atlar böyle bir durumda :)
Şaka bir yana, Yaşınızdan ziyade ne istediğiniz önemli güzel hocam, yoksa siz pek çoğumuza taş çıkartırsınız :)

Böyle rom, kernel, modül vs.. Uğraşmak istemiyorum sıktı artık diyorsanız tabi ki iphone düşünmek yerinde bir karar olur bence. .

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Strategy Analytics verilerine göre her ne kadar listenin başında Samsung ve üçüncü sırada gözümüzün nuru Xiaomi görünse de, bana göre her sene sadece çıkarılan 3 cihazla 2021 in ilk çeyreğinde 57 milyon cihaz satışı gerçekleştirmiş (tabiki daha eski modellerde bu satışa dahil sanırım ) olan Apple bana göre Dünya lideridir.
Xiaomi artık gerek yazılımın oturtulamaması, gerekse hala yeni sayılan cihazlara güncelleme vermemesi nedeniyle bir çoğumuzun maalesef gözünden düşmektedir.
Yeni çıkan Amiral modellerinin fiyatları ise el yakmaktadır.

O nedenle elimdeki Mi Max 3 e gözüm gibi bakıyorum ancak o da ilerki bir zamanda maalesef su koyverecek.

Max 3 sonrası, yaş da epeyce ilerledi, bir iPhone almayı ciddi ciddi düşünebilirim...

Siz çok değerli eski iPhone kullanıcı Forum üyelerine sorum şu: Bir çoğunuz iPhone kullanıyordunuz, ancak F/P nedeniyle Xiaomi ye döndünüz....herkes gerçekten de Xiaomi den memnun mu (iPhone sonrası), tekrar iPhone a dönen oldu mu ve benim gibi ileri yaşa sahip birisinin sorunsuz bir iPhone almasını önerirmisiniz? Teşekkürler

Para konusunda problem yaşamıyorsanız Iphone almanızı öneririm hocam. Kullanmadığı marka/model kalmayan biri olarak yazıyorum.

hasanandnexus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
0
Xiaomi çok iyi işler yaparak buralara geldi. Tamam mi6 ya kadar harika cihazlar çıkardılar çok ucuza şahane telefonlar kullandık. Sonra ülkeye resmi olarak giriş yapınca ucuza ithalatçı garantili aldığımız xiaomiler kayboldu. Yerini "pahalı marka" imajı oluşturmaya çalışan bir distribütör aldı. Bu pahalı marka imajının altını dolduranlar ise her yerde xiaomiyi öven (haklı olarak) tayfaydı.

Sonuç olarak cihaz başı daha fazla para kazanmak adına bütün çinli markalarda yüksek fiyat anlayışı var. Ancak tabii ki tek suçlu distribütör veya xiaomi değil. İşlemci fiyatlarını pazarda tekel olmasıyla birlikte deli gibi arttıran qualcomm da burda başrolde. Şuan çinli markalar hızlı bir şekilde mediatek tarafına hayat vermeye başladı. İşlemci tarafinda rekabet tekrar başladığında uygun fiyata amiral telefonlar alacak duruma gelir miyiz bilinmez ancak daha elle tutulur fiyatlar bulabileceğimize inanıyorum.

Konuyla ilgili olarak da, ben donanımı ve yazılımı mükemmel uyumla çalışan Apple cihazlarına karşı bir antipati besleniyorum. Ancak istedikleri para için sundukları donanımın çinli markalarla yarışamadığı da aşikar. Sırf bu yüzden belki de hiçbir zaman Apple cihaz kullanmayacağım. :)

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Şunu da unutmamak gerekiyor Xiaomi 200-300 dolarlık orta sınıf telefonlarla, Samsung 300-500 dolarlık orta sınıf telefonlarla o listede yer bulabiliyor.Apple ise 700-1200 dolarlık amiral gemileriyle o listede.Ayrıca en çok satan 10 amiral gemisi telefon listesinde Apple'dan 7 telefon olması da Apple'ın başarısını göstermeye yeter sanırım.Tüm sektör hala Apple ne yaparsa onu yapıyor.En öncü adımları Apple atmaya devam ediyor.Çinli firmalar atağa geçse de sundukları yenilikler hala yetersiz.Özellikle kamera konusunda çok yetersiz kalıyorlar ve ellerinden birşey gelmiyor gibi görünüyor.Sensor değişti, megapiksel arttı ama hala resim ve videoların kalitesi Apple'ın yanında çok düşük.Snapdragon'un 8 serisi işlemcilerinin A serisi işlemcilerin yanında oldukça zayıf kaldığını da düşünürsek hala Apple bu sektörü domine etmeye ve dünya markası olmaya devam edecek gibi duruyor.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hastalığım devam ediyor derseniz iphone sizi deli eder :) yanlış hatırlamıyorsam iphone'a Android kurulmuş geçenlerde, sizde tecrübe edersiniz belki :)
Hastalık level atlar böyle bir durumda :)
Şaka bir yana, Yaşınızdan ziyade ne istediğiniz önemli güzel hocam, yoksa siz pek çoğumuza taş çıkartırsınız :)

Böyle rom, kernel, modül vs.. Uğraşmak istemiyorum sıktı artık diyorsanız tabi ki iphone düşünmek yerinde bir karar olur bence. .
Sevgili hocam, şimdilik, eğer covidden ölmez isek, Max 3 ile gittiği yere kadar gideceğim inşallah...ORD den eser kalmadı çok şükür, EU kararlı kullanıyorum aylarca...AOSP Romları takip ediyorum, alayı bug'lu...Minovo Rom sonrası zaten hepden tırstım, EU dan global kararlıya mı dönsem diye de düşünmekteyim... Esasında eski tuşlu bir Nokia almak lazım ama torunlarımla görüntülü görüşme nedeniyle, akıllı bir cihaz almak durumundayım...O nedenle iPhone u çok ciddi olarak düşünmekteyim...aslında Xiaomi Ultra hedefimde ama o da ateş pahası, o nedenle Max 3 ile gittiği yere kadar devam...sonrasında zaten Mi 12/13 veya 14 de ateş pahası olacaktır, aynı fiyatın biraz üstüne ekleyerek, iPhone almak bana mantıklı geliyor...ilerlemiş yaşımda zaten artık bir şey de bozamam, anlamadığım konularda da, torunları devreye sokarım diye düşünmekteyim

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8

Hocam valla açıkçası eskiden olduğu gibi ciddi özelleştirmeler ve ciddi sistemsel değişiklikler yapmıyoruz telefonlarımıza. Eskiden aynı gün 3-4 5 rom denerdik, şimdi yeni rom denemek için cesaret toplayıp, beğenmezsek koşarak stabil yedeğimize veya stabil olduğumuz sürüme dönüyoruz. Ben IOS'u 13 döneminde tamamen bıraktım diye hatırlıyorum. Uzun süre çift cihaz kullandım (6s/6s+/7+/8) her zaman ilk tercihim Xiaomi oldu çünkü o dönemde en son model olan ios cihazını kullanmıyorduk. Haliyle batarya süreleri, özelleştirme durumları derken kazanan Xiaomi oluyordu. Geçenlerde hanımın canına tak etti, ben Apple geri dönmek istiyorum dedi yok da diyemedim açıkçası sebepleri geçerli çünkü. Yıllardır iCloud da biriktirdiği verilere (sadece fotoğraf veya sadece numara değil, notlar, şifreler, farklı uygulamaların verileri vb.) erişmek işkence oluyordu onun için. Tabi bir de kamera / fotoğraf kalitesi durumları söz konusu. Ben geçen yıldı sanırım bi 4-5 ay kadar SE kullanmak zorunda kaldım (eski SE 2020 değil) aslında forumdu, oyundu vs iş yoksa geçerli gelmişti. Foruma tekrar girmeye başlayınca otomatikman SE'yi emekli ettim ekran boyutundan dolayı. Allah var hanım kaç kez söyledi, aşırı fanatik Apple cı olmasına rağmen çok memnun olduğunu, tek sorununun kamera ve sensör sorunu olduğunu her seferinde dile getiriyor. Ben geçilir diyorum. Parasıyla nasıl olsa :)

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Ancak istedikleri para için sundukları donanımın çinli markalarla yarışamadığı da aşikar.
Size katılmıyorum.Bugün Mi 11 749 dolara satılıyor.iPhone 12 ise 719 dolar.iPhone 12'nin neredeyse tüm özellikleri Mi 11'den çok daha iyi ve daha ucuza satılıyor.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
İphone 4,5,6,7,8 kullandım. Gerçekten cihazlarda farklı birşey var anlatamıyorum.Android de baya cihaz eskittim. Çok farklı mecralar tabiki.Nacizane düşüncem kafam rahat olsun derseniz iphone uzun süre götürür sizi hocam bir aksilik olmazsa. Stabilitesi hiç bozulmuyor. Geçenlerde bi arkadaşımın 11 prosunu bir kaç saat kullandım. Neredeyse geri vermek istemedim o derece:) Ekran,kamera,ses, yazılım uçuyor neredeyse.

Üst Alt