Soru Doga mobil sorunsali

Medjerda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
??_?!_??
Cihazım
casper via 8
Konular
11
Resmi distribütörü olarak dunyanin haberi yapıldı. Yalniz internet sitesi bile yok. Nerede satilacak bu telefon? On siparis mi vereyim anlamadim

Setry

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Mi 6
Konular
59
Şimdiye kadar hiç bir cihazımı garantiye gönderme gereği olmadı... Sadece bu yılın başlarında kendi hatam sonucu Mi4'te oluşan problem için elden Delta'ya götürdüm ve 15 dakika içinde sıkıntıyı giderip teslim ettiler. Dolayısıyla şu firma iyi veya bu firma kötü demem kişisel tecrübelerimle mümkün değil ama yıllardan beri forumları takip ederim ve KVK hep en iyi servis olarak geçer. Mağduriyetler maalesef ki her serviste yaşanıyor ancak kişisel düşüncem Tüketici Hakem Heyetleri müşteri odaklı kararlar veriyor ve yaşanan mağduriyetler bir şekilde THH'ler vasıtasıyla gideriliyor. KVK olması bence avantaj yani eğer fiyat farkı olmayacaksa veya az olacaksa KVK tercih edilmeli ama diğer konuda yazıldığı şekilde arada 400 lira fark olması gereksiz abartı... Serviste sorun yaşansa bile THH bir şekilde sıkıntıyı gideriyor.

Distribütorlük için ise Xiaomi'den gelen her hangi bir teyit yok. Doğa mobil sadece linkedn sayfasında böyle bir şey yazmış ve başka bir açıklaması yok. Her hangi bir belge yayınlanmış değil. Sadece alınan duyumlar üzerine forumda açılmış bir konu ve bu konu baz alınarak web sitelerinin yapmış oldukları haberler var. Xiaomi'nin daha önce distribütörle girmiş olduğu ülkelerdeki eylemleri ile kıyaslayınca sadece bu kadar emare ile birileri resmi distribütör oldu demek son derece gereksiz...

Hocam biraz çılgınca ama bu distribütör nasil olunuyor siz olamazmisiniz

Başvuru nasil yapiliyor

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam biraz çılgınca ama bu distribütör nasil olunuyor siz olamazmisiniz

Başvuru nasil yapiliyor

Hocam çok ağır şartları var... Öyle 50.000 - 100.000 cihaz alımına vermiyorlar. Ciddi bir tecrübe istiyorlar. Farklı bölgelerde tanıtım ve satış ofisleri olması lazım. Başka firma garantisini (Delta, Evo, KVK vs) kabul etmiyorlar kendi servis ağımızın kurulması gerekir. İlk aklıma gelenler bunlar ama toplamda istedikleri kriter sayısı yarım sayfayı geçiyor sonra da kriterlerin detayları neredeyse küçük boyutlu bir kitap. Ülkemizdeki hemen hemen tüm büyük firmalar teklif etti ama yetersiz görüldüler, bizi fazlasıyla aşar maalesef :(

Oyla:

Setry

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Mi 6
Konular
59
Hocam çok ağır şartları var... Öyle 50.000 - 100.000 cihaz alımına vermiyorlar. Ciddi bir tecrübe istiyorlar. Farklı bölgelerde tanıtım ve satış ofisleri olması lazım. Başka firma garantisini (Delta, Evo, KVK vs) kabul etmiyorlar kendi servis ağımızın kurulması gerekir. İlk aklıma gelenler bunlar ama toplamda istedikleri kriter sayısı yarım sayfayı geçiyor sonra da kriterlerin detayları neredeyse küçük boyutlu bir kitap. Ülkemizdeki hemen hemen tüm büyük firmalar teklif etti ama yetersiz görüldüler, bizi fazlasıyla aşar maalesef :(
Hocam o zaman 10 kişilik doğa mobil nasıl distribütör olduğunu iddia ediyor
Distribütör olsa xiaomi açıklama yapardı yalan ya punch~~

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam o zaman 10 kişilik doğa mobil nasıl distribütör olduğunu iddia ediyor
Distribütör olsa xiaomi açıklama yapardı yalan ya punch~~

Yani hocam... Benim de anlatmaya çalıştığım şey bu. 10 kişi ile olacak olsa yıllardır bizler beklemezdik herhalde :)

Oyla:
Üst Alt