Yardım Doğa Mobil Mİ 6 Hakkında Güncel Bilgi

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Tabloya baktımda ce belgesi aldığımız ürünlerde mevcut (cepporttan aldım) Çin romu yüklü yazılmış.Fakat global kararlı rom yüklü.Btk bilinmiyor demişler tel elime geçince direk sorguladım kayıtlı.Adaptör Avrupa uyumlu qc2 diye biliyorum bizdeki qc3 1 saat 10 dk. dolum süresi 1.5 gün kullanıyorum (yemişim Avrupa standartını yani) :)

scrooldream

TENGRİ BİZ MENEN!
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android
Cihazım
NOTE4x Mi6
Meslek
Toyota Robot Teknisyeni
Konular
12
Yahu kardeş şu fiyata olan cihazı kulaklık için 300-400 fazla verip alacaksınız Allah'ın gücüne gider günah başta ısraf ya.

En kötüsü şuan kullandığımız modeller kötülenmiş ulan onların satacağı modeller ile birebir aynı. Global pazara sunulacak cihazlar denmiş sunmasınlar istemiyoruz. Global satışı olacak diye bu kadar fiyat farkı olur mu, bizim kullandığımız telefonlar bu ülkeye kaçak girmiyor. Her türlü kaydı o su bu su var garanti konusunda Teknik servisteki adam gecesini mutlu geçirdiyse o gün işini güzel yapar. Ama o günü kötü geçiyorsa telefonu çizer kötü davranır ruhsal rahatlığına kişisel durumuna göre bu yetkili servis çalışanları şimdi KVK diye o kadar para mı verelim? Aldığımız cihaz global ve kayıtlı her türlü sorunda satıcı ve alıcı gerekirse yetkili servisi ilgileniyor. Satış patentini almamışlarsa onlarında diğerlerinden farkı yoktur almış olsalarda yok. Bu tarz işlere kanmayın kandırmayın.

Setry

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Mi 6
Konular
59
iyide bu durumda qc 3.0 özelliği olmaz Türkiye priziyle qc 2.0 oluyormuş veya olmuyormuş( xiaomi chazlar için geçerli )

o yüzden dönüştürücü daha mantıklı ....
(kaynak: cantara :D)

cepport

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cepport
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Konunun aslına bakarsanız bizle bir ilgisi yok ancak satıcının verdiği cevaplardan ötürü cevap hakkımız doğduğuna inanarak bu mesajı yazıyoruz.

- Xiaomi cihazların kutularında Çince yazı olmaması mümkün değil sadece Global modeli olan cihazların yazılarının tamamı İngilizcedir onun dışında geri kalan bütün modeller Çince yazıları bulundurur. Kutuda olmasa bile ekranın üzerindeki o mat fabrika jelatininde illa ki olacaktır o Çince yazılar ve ürün global bile olsa o Çince yazı O LA CAK ! Öte yandan Türkçe yazı bulundurur demişler doğrusu çok merak ettik hangi cihazın kutusunda Türkçe bir yazı görmüşler?

- Sattığımız bütün ürünlerin resmi olarak 2 yıl garantisi mevcuttur ve Delta servis garanti sunmaktadır. Servis ağı yaygın olmasa da ücretsiz kargoyla Türkiye'nin her yerinden ürününüzü servise gönderebiliyorsunuz.

- Eksik sayfa kılavuz demişler? Xiaomi kılavuz olarak ne verdiyse o çıkıyor, zaten biz Xiaomi kullanıcısının o kılavuza ihtiyaç duyduğunu hiç düşünmüyoruz, bugüne kadar sattığımız binlerce telefonda kılavuz soran en fazla 10 kişi olmuştur.

- Xiaomi şuana kadar global üretim olsun olmasın hiçbir üründe kulaklık bulundurmamıştır ve bu tutumuna yine devam edecektir.

- Global üretimli cihazların şarj aletleri Türkiye uyumludur ve bizim de sattığımız tüm global cihazlar Türkiye uyumlu orijinal şarj aleti ile gelmektedir.

- Yine sattığımız bütün ürünler Global stabil yazılım içermektedir ayrıca hangi akla hizmet Beta sürümüne "Deneme" şeklinde bir açıklama yapabilmişler?

- CE Standartı yok demişler ancak ülkemize CE standartı olmayan hiçbir ürünü yasal yollarla getirip satamazsınız yani CE belgesi olmayan ürün fatura edilerek satılamaz, bu ne tip karalamadır böyle?

- Bağlantı ile ilgili verilen cevap da yine teknik bilgisizlik ile dolu... Global olmayan cihazlarda sadece Band 20 (800 mhz) desteği yoktur ve bunun da 4G (LTE) çekimi dışında herhangi bir şeye etkisi yoktur. Volte olmadığı için görüşmeleriniz zaten 4G üzerinden yapılamaz ki söz konusu satıcının söylediği gibi cihazla konuşurken kopma kesilme olsun.

- Yedek parça noktasında yine aynı durum söz konusu Delta bu cihazların yedek parçalarını bulundurmadan zaten garanti hizmeti sağlayamaz, yeterlilik alabilmesi için bu cihzların gerekli tüm parçalarını bulundurması gerekiyor.

- Acil numaralar konusuna hiç girmiyoruz, o konunun cevabını siz verin hanginiz 155, 156, 112 gibi numaraları arayamıyorsunuz?

- Vergi konusuna gelecek olursak, hükümetin en dikkat ettiği nokta siz de biliyorsunuuz ki vergidir. Siz vergiyi ödemezseniz değil ürünü depoya almak ithalatını bile yapamazsınız. Yine burda da algı oluşturma çabaları mevcut.

msy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6 (Yknda)
Konular
13
Konunun aslına bakarsanız bizle bir ilgisi yok ancak satıcının verdiği cevaplardan ötürü cevap hakkımız doğduğuna inanarak bu mesajı yazıyoruz.

- Xiaomi cihazların kutularında Çince yazı olmaması mümkün değil sadece Global modeli olan cihazların yazılarının tamamı İngilizcedir onun dışında geri kalan bütün modeller Çince yazıları bulundurur. Kutuda olmasa bile ekranın üzerindeki o mat fabrika jelatininde illa ki olacaktır o Çince yazılar ve ürün global bile olsa o Çince yazı O LA CAK ! Öte yandan Türkçe yazı bulundurur demişler doğrusu çok merak ettik hangi cihazın kutusunda Türkçe bir yazı görmüşler?

- Sattığımız bütün ürünlerin resmi olarak 2 yıl garantisi mevcuttur ve Delta servis garanti sunmaktadır. Servis ağı yaygın olmasa da ücretsiz kargoyla Türkiye'nin her yerinden ürününüzü servise gönderebiliyorsunuz.

- Eksik sayfa kılavuz demişler? Xiaomi kılavuz olarak ne verdiyse o çıkıyor, zaten biz Xiaomi kullanıcısının o kılavuza ihtiyaç duyduğunu hiç düşünmüyoruz, bugüne kadar sattığımız binlerce telefonda kılavuz soran en fazla 10 kişi olmuştur.

- Xiaomi şuana kadar global üretim olsun olmasın hiçbir üründe kulaklık bulundurmamıştır ve bu tutumuna yine devam edecektir.

- Global üretimli cihazların şarj aletleri Türkiye uyumludur ve bizim de sattığımız tüm global cihazlar Türkiye uyumlu orijinal şarj aleti ile gelmektedir.

- Yine sattığımız bütün ürünler Global stabil yazılım içermektedir ayrıca hangi akla hizmet Beta sürümüne "Deneme" şeklinde bir açıklama yapabilmişler?

- CE Standartı yok demişler ancak ülkemize CE standartı olmayan hiçbir ürünü yasal yollarla getirip satamazsınız yani CE belgesi olmayan ürün fatura edilerek satılamaz, bu ne tip karalamadır böyle?

- Bağlantı ile ilgili verilen cevap da yine teknik bilgisizlik ile dolu... Global olmayan cihazlarda sadece Band 20 (800 mhz) desteği yoktur ve bunun da 4G (LTE) çekimi dışında herhangi bir şeye etkisi yoktur. Volte olmadığı için görüşmeleriniz zaten 4G üzerinden yapılamaz ki söz konusu satıcının söylediği gibi cihazla konuşurken kopma kesilme olsun.

- Yedek parça noktasında yine aynı durum söz konusu Delta bu cihazların yedek parçalarını bulundurmadan zaten garanti hizmeti sağlayamaz, yeterlilik alabilmesi için bu cihzların gerekli tüm parçalarını bulundurması gerekiyor.

- Acil numaralar konusuna hiç girmiyoruz, o konunun cevabını siz verin hanginiz 155, 156, 112 gibi numaraları arayamıyorsunuz?

- Vergi konusuna gelecek olursak, hükümetin en dikkat ettiği nokta siz de biliyorsunuuz ki vergidir. Siz vergiyi ödemezseniz değil ürünü depoya almak ithalatını bile yapamazsınız. Yine burda da algı oluşturma çabaları mevcut.
Sizde haklısınız ama bana gelen mesaj buydu bende paylaşmak istedim. Benimde sizi karalama gibi bir amacım yok bende bazı şeylere ne alaka dedim. Dikkat edelim kutu üzerinde bizim etiketlememiz dışında türkçe yazmayacak diyor yani kutu türkçe değil

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
cepport tüm açıklamaları fazlasıyla yapmış fazladan bir şey söylemeye gerek yok aslında ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim...

Bugün kadar Xiaomi ithalatı yapan en az 10 farklı firma ile tanıştım daha fazlasını ise satış ilanları, yorumları , geçmişleriyle inceleme fırsatım oldu. Bugüne kadar hiç biri bir diğer firmayı karalayan, kötüleyen ticari etik sınırlarını zorlayan bir tavır içerisine girmedi ancak Doğa Mobil'in yapmış olduğu bu açıklamalar ülkemizdeki Xiaomi topluluğunun seviyesine yakışmadı...

Öncelikle distribütör olduğu yalanı ile kullanıcıları dolandırmaya çalışması, arkasından bugüne kadar üslubunu asla bozmamış olan diğer ithalatçıları zan altında bırakan vergi ödenmediğine ve CE belgesi olmadığına dair beyanları (ki CE belgelerine dileyen herkes mi.com üzerinden ulaşabilir) açıkçası Doğa Mobil'e karşı olan tüm iyi niyetimi ve güvenimi sıfıra indirdi. Üzerine kulaktan doğma ve hatalı bilgilerle kullanıcılarımızı yanlış yönlendirmelerini de ekleyelim... Kimse kusura bakmasın ama bu saatten sonra böyle bir firmadan alışveriş yapan kullanıcının zeka seviyesinden şüphe ederim.

Setry hocam evet bugüne kadar QC3 uyumlu ve EU girişli orijinal şarj aleti üretilmedi ancak elbette ki yarın üretilmeyecek demek mümkün değil :) EDIT : Şimdi siz yazınca tekrar teyit istedim ve QC3 destekli cihazlar üretimine başlanmış hocam. Şimdilik sadece Note 2 128'lik Global versiyon ile gönderiliyormuş ancak diğer modeller için de üretilecek.

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Setry hemen bir güncelleme geçeyim. Şimdi siz yazınca tekrar teyit istedim ve EU girişli QC3 destekli adaptörlerin üretimine başlanmış hocam. Şimdilik sadece Note 2 128'lik Global versiyon ile gönderiliyormuş ancak diğer modeller için de üretilecek.

cepport

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cepport
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Sizde haklısınız ama bana gelen mesaj buydu bende paylaşmak istedim. Benimde sizi karalama gibi bir amacım yok bende bazı şeylere ne alaka dedim. Dikkat edelim kutu üzerinde bizim etiketlememiz dışında türkçe yazmayacak diyor yani kutu türkçe değil
Biz size karalıyorsunuz demedik zaten efendim yanlış anlaşılma için kusura bakmayın, biz sadece ilgili satıcıya cevap olarak yazdık mesajımızı. Üzerinize alınmayın lütfen.

lastreal55

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt tan
Cihazım
mi max
Konular
24
Doğa kusura bakmasında ben yine ithalatçı garantili alırım, onlardan alıp fazla para vermeye niyetim yok, ayrıca açıklamaları tatmin edici değil, yani şöyle gözle görülür, sağlam, elle tutulur bir farklarını göremedim, fiyat dışında :)

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt