Yardım Direnç kayıtlı xiaomi 13 otomatik güncelleme alır mı?

nickfury27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 14.0.9.0
Telefon Modeli
Xiaomi 13
Bootloader Kilidi
Kapalı
Ahmet mardinden global rom yüklü çin cihazı alıp direnç kaydı yaptırdım. Bootloader kilitli. Onlara sorduğumda otomatik güncelleme alır dediler ama cihaz hala Ağustos çıkışlı 14.0.9.0 kullanıyor. Ayrıca güncelleme kısmında yeniliklere basınca şu şekilde bir uyarı veriyor "Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok. Oturum açmış olduğunuz hesabın gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun".

Cihaz güncelleme alır mı yoksa rom yüklemek mi gerekiyor?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-11-24 at 20.22.00_d77ca9f5.jpg
    WhatsApp Image 2023-11-24 at 20.22.00_d77ca9f5.jpg
    32,4 KB · Görüntüleme: 31

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Ahmet mardinden global rom yüklü çin cihazı alıp direnç kaydı yaptırdım. Bootloader kilitli. Onlara sorduğumda otomatik güncelleme alır dediler ama cihaz hala Ağustos çıkışlı 14.0.9.0 kullanıyor. Ayrıca güncelleme kısmında yeniliklere basınca şu şekilde bir uyarı veriyor "Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok. Oturum açmış olduğunuz hesabın gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun".

Cihaz güncelleme alır mı yoksa rom yüklemek mi gerekiyor?
hocam hayırlı olsun cihaz. direnç işlemini mardinli mi yaptı. şu an cihaz da bir sorun vs var mı? bende çin versiyon mi 13 kullanıyorum da

Oyla:

nickfury27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
3
hocam hayırlı olsun cihaz. direnç işlemini mardinli mi yaptı. şu an cihaz da bir sorun vs var mı? bende çin versiyon mi 13 kullanıyorum da
Evet direç işlemini onlara yaptırdım, cihazda sorun yok şebeke, wifi, bluetooth parmak izi, kamera vs hepsi sorunsuz çalışıyor. Henüz NFC kullanmadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

alır , neden almasın , direnç ile alakası yok.
Yeniliklere basınca verdiği uyarıdan dolayı emin olamadım

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
IMEI işlemi yapılmış bir cihazda Bootloader kapatmak kumardır. İlk firsatta açmanızı öneririm.

Oyla:

Elturko67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 13
Konular
0
Arkadaşlar aynı durumdayım ben de. Çok araştırdım en sonunda çözdüm. Bizim telefonlara rom atanlar bile bile bize fake rom dedikleri romu atıyorlar. Nasıl anlarız fake rom olduğunu derseniz mi romlarının hemen hemen hepsi XM diye biter. Bizdeki sürüm 14.0.9.0 TCMIXN böyle aratın resmi sitede böyle bir rom yok. Son iki harfi kilit XM değil bizdeki XN. Güncelleme almayınca sorun yaşanmıyor imei atanlara göre. Kendileri için bilerek yapıyorlar.

Bootloader kilidi kapalı açmak istedim 358 saat verdi. Açılsın resmi global sürümü atacağım herkes android 14 e geçti bizde Ağustos yamalı 13 var. Sorsan merak etmeyin güncelleme geliyor diyorlar gelmiyor boşuna

Oyla:

nickfury27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
3
Arkadaşlar aynı durumdayım ben de. Çok araştırdım en sonunda çözdüm. Bizim telefonlara rom atanlar bile bile bize fake rom dedikleri romu atıyorlar. Nasıl anlarız fake rom olduğunu derseniz mi romlarının hemen hemen hepsi XM diye biter. Bizdeki sürüm 14.0.9.0 TCMIXN böyle aratın resmi sitede böyle bir rom yok. Son iki harfi kilit XM değil bizdeki XN. Güncelleme almayınca sorun yaşanmıyor imei atanlara göre. Kendileri için bilerek yapıyorlar.

Bootloader kilidi kapalı açmak istedim 358 saat verdi. Açılsın resmi global sürümü atacağım herkes android 14 e geçti bizde Ağustos yamalı 13 var. Sorsan merak etmeyin güncelleme geliyor diyorlar gelmiyor boşuna
Xiaomi eu romunu attım güzel çalışıyor ama bootloader açınca bazı yüksek güvenlik gerektiren uygulamalar kullanılmıyor.

Oyla:

Elturko67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 13
Konular
0
Xiaomi eu romunu attım güzel çalışıyor ama bootloader açınca bazı yüksek güvenlik gerektiren uygulamalar kullanılmıyor.
Hocam bootloader açtınız ve eu sürüm mü attınız? Ben de aynı işlemleri yapacağım ama bootloader için 15 gün süre verdi. Bootloader kapalıyken bu sahte romdan çıkma şansımız yok herhalde? :) Cevap için şimdiden teşekkür ederim

Oyla:

nickfury27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
3
Hocam bootloader açtınız ve eu sürüm mü attınız? Ben de aynı işlemleri yapacağım ama bootloader için 15 gün süre verdi. Bootloader kapalıyken bu sahte romdan çıkma şansımız yok herhalde? :) Cevap için şimdiden teşekkür ederim
Eu sürümü değil, romun ismi öyle. Çin versiyonu üzerine yapılmış ama global rom özellikleri var gapps vs. Bootloader açmadan rom değiştirmiyor.

Oyla:

Elturko67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Mi 13
Konular
0
Eu sürümü değil, romun ismi öyle. Çin versiyonu üzerine yapılmış ama global rom özellikleri var gapps vs. Bootloader açmadan rom değiştirmiyor.
Son olarak peki rom yükleme sonrası bootloader kapatmak mümkün değil mi? Global rom yükleyip kapatmak mümkün değil mi?

Oyla:
Üst Alt