Rehber Dinamik Yenileme Hızını Kapatma [120Hz Sabitleme]

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hiç bir detayı atlamadım. Bütün talimatlara harfiyen uydum. "168 saat" paradoksuna sıkışıp kaldım. 7 gün süre veriyorsa ben 8 gün, 10 gün bekledim garanti olsun diye ama yok. Az evvel kriz geçirdim, monitöre yazık olacaktı.
Sorun güncelleme kaynaklı olabilir bence. Ben de kilit açarken bir kaç sorun yaşadım ama farklı sürümler deneyerek aştım tabi hiçbirinde süre sıfırlaması olmamıştı. Bence siz farklı bir Mi hesabı ile tekrar başvuru yapın. Hiçbir şekilde güncelleme vs yapmayın. Geliştirici seçeneklerine müdahale etmeyin.

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
Sorun güncelleme kaynaklı olabilir bence. Ben de kilit açarken bir kaç sorun yaşadım ama farklı sürümler deneyerek aştım tabi hiçbirinde süre sıfırlaması olmamıştı. Bence siz farklı bir Mi hesabı ile tekrar başvuru yapın. Hiçbir şekilde güncelleme vs yapmayın. Geliştirici seçeneklerine müdahale etmeyin.
Yok hocam ben pes ettim. Bu dediğiniz detayların üzerinden de geçtim ama yok. 120Hz zevkini yaşayalım istedik, telefonu aldık, "Dynamic Switch" dediler, ağzımıza vurdular. O da yetmedi bir umut şu metodu deneyelim dedik, kursağımızda kaldı. Onu da istedik, o da çok geldi. Merak ediyorum acaba Poco x3 Pro modelinde "Dynamic" safsatası var mı diye.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Yok hocam ben pes ettim. Bu dediğiniz detayların üzerinden de geçtim ama yok. 120Hz zevkini yaşayalım istedik, telefonu aldık, "Dynamic Switch" dediler, ağzımıza vurdular. O da yetmedi bir umut şu metodu deneyelim dedik, kursağımızda kaldı. Onu da istedik, o da çok geldi. Merak ediyorum acaba Poco x3 Pro modelinde "Dynamic" safsatası var mı diye.
Hepsinde var. Bir çoğunda kapanmıyor da. Bu özellik aksine faydalı aslında.

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
Hepsinde var. Bir çoğunda kapanmıyor da. Bu özellik aksine faydalı aslında.
Amaca göre değişir. Benim amacıma hizmet eden faktör akıcılıksa ve sözde "Youtube 60Hz destekliyormuş" söylentilerine inat, Samsung'un üst segment akıllı telefonlarında Youtube'un 120Hz kare işleyişi gerçeğinin varoluşu beni muazzam rahatsız etti. Sen bana bu telefonu "120Hz" desteğiyle öve öve pazarlıyorsan ve kullanıcılar da bu toz-pembe (!) yalana (ki kendileri bir de uyarmış alıcıları, Hz geçişlerini yepyeni bir teknolojik dehaymış gibi insanlara anlatmaya çalıştılar, bu da toz-pembe yalanlarının bir kılıfıydı haliyle) inanıp balıklama atladık ve bu ürüne bir şekilde sahip olduk. Başkalarını bilemem fakat kendimi fena dolandırılmış hissettiğim 3 aylık bir süre diliminden sonra bu durumu takmamaya başladım. Ama işte hayat, umut ettikçe suratına suratına gerçekliği geçiriyor insana saçma bir şekilde. Bir kere umut ettik 120Hz sabitlemeyi, ama yok. Hep bir engel, hep bir safsata.

emreeuulu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Pc Teknisyeni
Konular
1
Selamünaleyküm Üstadlar ya Allah rızası için biri net bi şekilde adım adım tarif edebilir mi nasıl yapicaz bu ayarı termuxtan
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İlk sayfada üstadım tarif etmiş gerçi ama 2. aşamayı yapamıyorum bir türlü ps olan kısmı

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bu yöntem çalışıyor ancak hiçbir pozitif faydası yok maalesef. Örneğin bir YouTube uygulaması max 60 fps verebiliyor ve telefon YouTube uygulaması açıldığında otomatik olarak buna uygun ekran yenileme hızına geçiyor. 60 fps videoyu 120 hz ile izlemek ile 60 hz ile izlemek arasında hiçbir fark yok. 120 hz bu noktada israfa dönüşüyor. ki doğru düzgün 60 fps video da yok 30 fps film izlerken 120 hz ekran tamamen pil israfı.
Uzun süreli kullanım ile test ettim ve gördüğüm tek şey pil israfı.

Edit: Oyunlarda epey faydası da oluyor ama.
Yorumumu geri alıyorum. COD MOBİLE 120 FPS unlock modülü ile 120 hz sabitleme birlikte kullanılırsa mükemmel bir oyun performansı ortaya çıkıyor. Tabi burada StormBreaker kernelin payı da büyük.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
R/W rom kullananlar için modülle prop düzenlemek şart değil.
Kök/Vendor klasöründeki build.prop dosyasını açıp oradan elle de ro.vendor.smart_dfps.enable ve ro.vendor.dfps.enable kısımlarında true yazısını silip false yazarak işlemi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Can1gulle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren can
Cihazım
Mİ9-Mİ9T-Mİ9SE
Konular
29
Merhaba K40 Gaming kullanıyorum 60hz ve 120hz seçenekleri mevcut 90hz'ye sabitleme in yolu var mıdır¿?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Merhaba K40 Gaming kullanıyorum 60hz ve 120hz seçenekleri mevcut 90hz'ye sabitleme in yolu var mıdır¿?
Marketten setedit indirin.
Uygulamayı açın.
Çıkan ayar listesinden user_reflesh_rate kısmını bulun. Üzerinde dokunup edit value dedikten sonra 90 yazın.

Ayarlarda ekran yenileme hızı ayarı 120 görünse de geliştirici seçeneklerinden güç monitörü kısmını açarsanız 90 hzde çalıştığını görürsünüz. Ayarlardan yenileme hızı ayarına müdahale etmediğini sürece kalıcı olur.

Can1gulle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren can
Cihazım
Mİ9-Mİ9T-Mİ9SE
Konular
29
Uygulamayı açın.
Çıkan ayar listesinden user_reflesh_rate kısmını bulun. Üzerinde dokunup edit value dedikten sonra 90 yazın.

Ayarlarda ekran yenileme hızı ayarı 120 görünse de geliştirici seçeneklerinden güç monitörü kısmını açarsanız 90 hzde çalıştığını görürsünüz. Ayarlardan yenileme hızı ayarına müdahale etmediğini sürece kalıcı olur.
Hemen deneyip geri dönüş yapacağım

Uygulamayı açın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Uygulamayı açın.

Uygulamayı açın.

Yaptım ayarlar da 90hz olarak gözüküyor ama 60 da çalışıyor

Son düzenleme:
Üst Alt