Rehber Dinamik Yenileme Hızını Kapatma [120Hz Sabitleme]

enes7ctn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
0
Android 11 in tüm romlarında çalışıyor mu bilgim yok ama miui global 12.5 te çalışıyordu. Magiski kuramadıysan burdan referans alarak kurabilirsin.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
dfps kapatma işini Vendor klasöründeki Buildprop ile yapmıştım ama yine her uygulama 120 hz olmuyordu.

settings put system user_refresh_rate 0 kodu tamamlayıcı oldu. Her şey 120 hz çalışıyor şu an.

Hseyincolak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Konular
1
Android 10 üzerinde çalışıyor şuan ama android 11 MIUI 12.5 çalışmadi malesef nasıl yapabilirim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bu yöntem çalışıyor ancak hiçbir pozitif faydası yok maalesef. Örneğin bir YouTube uygulaması max 60 fps verebiliyor ve telefon YouTube uygulaması açıldığında otomatik olarak buna uygun ekran yenileme hızına geçiyor. 60 fps videoyu 120 hz ile izlemek ile 60 hz ile izlemek arasında hiçbir fark yok. 120 hz bu noktada israfa dönüşüyor. ki doğru düzgün 60 fps video da yok 30 fps film izlerken 120 hz ekran tamamen pil israfı.
Uzun süreli kullanım ile test ettim ve gördüğüm tek şey pil israfı.

Edit: Oyunlarda epey faydası da oluyor ama.

Son düzenleme:

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
Bu yöntem çalışıyor ancak hiçbir pozitif faydası yok maalesef. Örneğin bir YouTube uygulaması max 60 fps verebiliyor ve telefon YouTube uygulaması açıldığında otomatik olarak buna uygun ekran yenileme hızına geçiyor. 60 fps videoyu 120 hz ile izlemek ile 60 hz ile izlemek arasında hiçbir fark yok. 120 hz bu noktada israfa dönüşüyor. ki doğru düzgün 60 fps video da yok 30 fps film izlerken 120 hz ekran tamamen pil israfı.
Uzun süreli kullanım ile test ettim ve gördüğüm tek şey pil israfı.
En azından gözlemleyebildiniz. Ben 1 aydır hala bootloader açmaya çalışıyorum ama nafile.

LejyonerisT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
POCO x3
Konular
10
Tam olarak sorun ne neden açamadınız?
Hiç bir detayı atlamadım. Bütün talimatlara harfiyen uydum. "168 saat" paradoksuna sıkışıp kaldım. 7 gün süre veriyorsa ben 8 gün, 10 gün bekledim garanti olsun diye ama yok. Az evvel kriz geçirdim, monitöre yazık olacaktı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tam olarak sorun ne neden açamadınız?
USB hata ayıklama açık, MI hesabı doğrulanmış ve eklenmiş, OEM kilit ayarı aktif, son sürüm "Mi Unlock" ile talimatlar arası uyum. Ama sonuç? Kanser.

Üst Alt