Haber Dikkatli Olun!

rastalgun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
25
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Modül içeriğine bakın bu kodlardan herhangi birini görüyorsanız kesinlikle yüklemeyin.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Kişi bu şekilde art niyetli olduktan sonra güvenilir sanılan modüllere ekleme yapabilir.
Özellikle "tek tıkla recovery" kurma dosyaları daha da tehlikeli.

Çözüm ise belli güvenilir kaynak dışından modül vb hiçbir indirme yapılmamalı.

Bazı insanlar kullandığı cihazın modelini bile bilmeden bu işlere kalkışıyor bu tarz insanları hedef alıyor bu şahıslar.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353

c_gkmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökmen Çelik
Cihazım
Samsung A52 4G
Konular
2
Anlamadığım bir şey var root işlemlerinden sonra farklı farklı modül neden yükleyesiniz ki github ve kendi işinize yarayan olumlu uygulama apk vs yükledikten sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum ( root var veya yok kişisel kullanım vs bellidir )

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46
Bu yüzden herkese resmi romda kalmalarını rom root işlerinden uzak durmalarını söylüyorum piyasa bunlar gibi yaratıklarla dolmuş bu gruptaki ergenleri bir elime geçirirsem...
Eu rom yüklerken bile komut dosyalarını oturup inceledim böyle birşey olamaz ya. Herkes çok dikkatli olsun öyle internette her gördüğünüz apkları romları deniyim ıvır zıvır modülleri yükleyeyim demeyin bunların hiç birisine ihtiyacınız yok benim gibi çat diye herşeyi bırakabilirsiniz arkadaşlar aldığınız riske değmez gerçekten. Cihazlarınızı başkalarına emanet etmeyin ya elinizdeki telefondan olursunuz yada banka borsadaki paranızdan eski bir bilgisayar korsanı olarak söyliyim zararlı kodları gizlemeleri mümkün. Ben gerçekten hayret ediyorum bu kadar insanın telefonuna rahat rahat custom rom veya modül dosyalarını kurmalarını telegram gruplarından rastgele dosyaları indirip nasıl yüklüyorsunuz arkadaş aklım almıyor.

Sizede geçmiş olsun telefonunuzu kurtarabilirseniz burada konuya yazarsanız sevinirim.
Eu romda ne gibi sıkıntı var hocam

theworker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
SWEET
Konular
6
Merhaba arkadaşlar. Telefonum EDL yöntemi kullanılarak yetkili hesap ile içerisine stock rom yüklenerek açıldı.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Eu romda ne gibi sıkıntı var hocam
Eu romda sıkıntı yok. Biraz fazla şüphe yapmış sadece. Kendi kaynaklarından indirdiğiniz sürece sorun olmaz romları.

Zaten bu işlemleri romlardan ziyade modullere yapıyorlar. Modülleri github üzerinden indirmeniz elzem. Sürekli kullandığınız modülleri gdrive vb. yerlere yedekleyip başka yerden indirmek zorunda kalmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Güvenmediğiniz yerlerden bu tarz modülleri indirmeyi, içini kontrol etmeniz hcibir şey değiştirmiyor. Kodları başka dosyalara saklayabilirler. Kendi başınızı agritmayin boşuna.

romenox9999

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erdalcan
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
Emekli
Konular
3
Eu romda sıkıntı yok. Biraz fazla şüphe yapmış sadece. Kendi kaynaklarından indirdiğiniz sürece sorun olmaz romları.

Zaten bu işlemleri romlardan ziyade modullere yapıyorlar. Modülleri github üzerinden indirmeniz elzem. Sürekli kullandığınız modülleri gdrive vb. yerlere yedekleyip başka yerden indirmek zorunda kalmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Güvenmediğiniz yerlerden bu tarz modülleri indirmeyi, içini kontrol etmeniz hcibir şey değiştirmiyor. Kodları başka dosyalara saklayabilirler. Kendi başınızı agritmayin boşuna.
Hocam iyi geceler, ben bugün Eu Rom kurdum poco x3 nfc telefonuma tabi google hesabımla giriş yaptım, hani bilirsiniz maile mesaj gelir işte şu telefondan giriş yapıldı diye. Benim orda aklıma takılan konu, giriş yapılan telefon poco x3 benim telefon değilde ''Nokia 8 cihazında yeni oturum açma işlemi'' diye yazıyordu. Sizce bu normalmi.

Aliimran7

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
X3 Pro
Meslek
BT Öğretmeni
Konular
14
Hocam iyi geceler, ben bugün Eu Rom kurdum poco x3 nfc telefonuma tabi google hesabımla giriş yaptım, hani bilirsiniz maile mesaj gelir işte şu telefondan giriş yapıldı diye. Benim orda aklıma takılan konu, giriş yapılan telefon poco x3 benim telefon değilde ''Nokia 8 cihazında yeni oturum açma işlemi'' diye yazıyordu. Sizce bu normalmi.
Normal hocam, bende çeşitli EU Rom sürümleri kullandım hepsinde bu şekilde idi.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Normal hocam.

Üst Alt