Haber Dikkatli Olun!

theworker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
SWEET
Konular
6
Son zamanlarda, safetynet ve performans modülleri gibi diğer şeyleri geçmek için olduğunu iddia eden magisk modülleri gönderen birçok kötü niyetli kişi oldu, ancak gerçekte bu modüller kötü niyetli ve içlerinde cihazın ölümüne yol açan komut dosyaları var (hardbrick). Topluluğun iyiliği için, "şüpheli" modülleri yüklememenizi ve bilinen bir modül olsa bile, olağandışı bir şey olup olmadığını görmek için komut dosyalarını kontrol etmenizi öneririm. Ne yazık benim başıma geldi sizinde başınıza gelmesi arkadaşlar.

Vicdan,merhamet bilmeyen dinimize ve yüce ALLAH'a küfür ederek,benim gibi cihazlarını brick eden yani bozan kişiler ile gruplarında dalga geçen kişilerin gruplarını aşağıya bırakıyor ve onları rabbime havale ediyorum.

Saygılarımla;
FATİH CİHAN/PSİKOLOG

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu yüzden herkese resmi romda kalmalarını rom root işlerinden uzak durmalarını söylüyorum piyasa bunlar gibi yaratıklarla dolmuş bu gruptaki ergenleri bir elime geçirirsem...
Eu rom yüklerken bile komut dosyalarını oturup inceledim böyle birşey olamaz ya. Herkes çok dikkatli olsun öyle internette her gördüğünüz apkları romları deniyim ıvır zıvır modülleri yükleyeyim demeyin bunların hiç birisine ihtiyacınız yok benim gibi çat diye herşeyi bırakabilirsiniz arkadaşlar aldığınız riske değmez gerçekten. Cihazlarınızı başkalarına emanet etmeyin ya elinizdeki telefondan olursunuz yada banka borsadaki paranızdan eski bir bilgisayar korsanı olarak söyliyim zararlı kodları gizlemeleri mümkün. Ben gerçekten hayret ediyorum bu kadar insanın telefonuna rahat rahat custom rom veya modül dosyalarını kurmalarını telegram gruplarından rastgele dosyaları indirip nasıl yüklüyorsunuz arkadaş aklım almıyor.

Sizede geçmiş olsun telefonunuzu kurtarabilirseniz burada konuya yazarsanız sevinirim.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Forum kurallarına aykırı olması nedeniyle telegram linki konudan kaldırılmıştır, iyi forumlar.

romenox9999

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erdalcan
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
Emekli
Konular
3
Son zamanlarda, safetynet ve performans modülleri gibi diğer şeyleri geçmek için olduğunu iddia eden magisk modülleri gönderen birçok kötü niyetli kişi oldu, ancak gerçekte bu modüller kötü niyetli ve içlerinde cihazın ölümüne yol açan komut dosyaları var (hardbrick). Topluluğun iyiliği için, "şüpheli" modülleri yüklememenizi ve bilinen bir modül olsa bile, olağandışı bir şey olup olmadığını görmek için komut dosyalarını kontrol etmenizi öneririm. Ne yazık benim başıma geldi sizinde başınıza gelmesi arkadaşlar.

Vicdan,merhamet bilmeyen dinimize ve yüce ALLAH'a küfür ederek,benim gibi cihazlarını brick eden yani bozan kişiler ile gruplarında dalga geçen kişilerin gruplarını aşağıya bırakıyor ve onları rabbime havale ediyorum.

Saygılarımla;
FATİH CİHAN/PSİKOLOG
Geçmiş olsun hocam.

SelimAK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim AK
Cihazım
Mi 11T Pro
Meslek
Paramedik
Konular
39
Hocam forum içerisinde gördüyseniz linkini atın indirmeyelim o halde. Bende modül ve mod paylaşıyorum ancak kullanmadığım modül ve modları paylaşmıyorum.

romenox9999

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erdalcan
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
Emekli
Konular
3
Bu yüzden herkese resmi romda kalmalarını rom root işlerinden uzak durmalarını söylüyorum piyasa bunlar gibi yaratıklarla dolmuş bu gruptaki ergenleri bir elime geçirirsem...
Eu rom yüklerken bile komut dosyalarını oturup inceledim böyle birşey olamaz ya. Herkes çok dikkatli olsun öyle internette her gördüğünüz apkları romları deniyim ıvır zıvır modülleri yükleyeyim demeyin bunların hiç birisine ihtiyacınız yok benim gibi çat diye herşeyi bırakabilirsiniz arkadaşlar aldığınız riske değmez gerçekten. Cihazlarınızı başkalarına emanet etmeyin ya elinizdeki telefondan olursunuz yada banka borsadaki paranızdan eski bir bilgisayar korsanı olarak söyliyim zararlı kodları gizlemeleri mümkün. Ben gerçekten hayret ediyorum bu kadar insanın telefonuna rahat rahat custom rom veya modül dosyalarını kurmalarını telegram gruplarından rastgele dosyaları indirip nasıl yüklüyorsunuz arkadaş aklım almıyor.

Sizede geçmiş olsun telefonunuzu kurtarabilirseniz burada konuya yazarsanız sevinirim.
Hocam size kesinlikle katılıyorum 3 yıldır poco x3 kullanıyorum bugüne kadar ne rot, nede başka bir rom kurmadım. O yüzden kafam rahat.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Çok şey söylerim de, insanların borç harcla aldığı cihazlarla uğraşacak kadar düşmüş bazı mahlukatlar

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Bence konu sabitlenmeli modüller kısmına...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Daha önce aynı nedenle uyarınız olmasına rağmen konu başlığınızı tekrar tamamen büyük harflerden oluşacak şekilde oluşturmuşsunuz...

Konuyu hiç ilgisi olmamasına rağmen magisk modüller bölümüne açmışsınız...

Konu içeriğinde telegram linki paylaşmışsınız...

Forumumuzu kullanmaya devam edebilmek için lütfen forum kurallarımız ı dikkatlice okuyunuz.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16

Senin dediğin de çok abartı hocam. Bilindik yerlerden indirildiği sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Böyle olaylar oluyor diye komple rom, root işlerini bırakacak değiliz :D

Üst Alt