Soru Developer rom 7.5.25

frknkpn1051

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
4
Merhaba arkadaşlar mı 5s plus için developer global rom 7.5.25 kullanan var mı bu romun eksiklerini söyleyebilir mi lütfen bir de bu romu kurmak istesem şu an global kararlı sürüm kullanıyorum güncelleme kısmına dosyayı indirip atsam ve o şekilde yüklesem bir sorun olur mu?

frknkpn1051

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
4
Arkadaşlar sizlere bir sorum daha olacak mazur görün beni ben bootloader kilidini açmak istiyorum her işlemi forumdan takip anladım fakat bir şey takıldı aklıma çin romu yüklü olması lazım deniyor gerçekten öyle mi bir de çin global developer farkeder mi bu işlem için hangisini yüklemeliyim ?

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Çok teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi bi kurulum yapacağım mi cloud hesabını yedekleme için kullansam sıkıntı yaşar mıyım daha önce hiç kullanmadım güvenilir bi yedekleme olur mu mi cloud ?
Sorun olmaz hocam yedekleyebilirsiniz.
Arkadaşlar sizlere bir sorum daha olacak mazur görün beni ben bootloader kilidini açmak istiyorum her işlemi forumdan takip anladım fakat bir şey takıldı aklıma çin romu yüklü olması lazım deniyor gerçekten öyle mi bir de çin global developer farkeder mi bu işlem için hangisini yüklemeliyim ?
Öncelikle kilidi açmayı üstündeki kurulu Romla deneyin %50 takılırsa EDL modda Çin Developer romu kurup tekrar deneyin.

Oyla:

frknkpn1051

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
4
Hocam çin developer kurmadan olmuyor ben de öyle yapıcam güncelleyici ile yüklesem sorun olmaz sanırım.

Oyla:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Hocam çin developer kurmadan olmuyor ben de öyle yapıcam güncelleyici ile yüklesem sorun olmaz sanırım.
güncelleyici uygulamsıyla çin developer romunu kuracağını sanmıyorum ama kuranlar olmuş deneyebilirsiniz hata alırsanız EDL modda kuracaksınız artık. :)

Oyla:

frknkpn1051

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
4
güncelleyici uygulamsıyla çin developer romunu kuracağını sanmıyorum ama kuranlar olmuş deneyebilirsiniz hata alırsanız EDL modda kuracaksınız artık. :)
Evet olmadı hocam zaten edl modla alakalı forumda bilgi alabileceğim bir konu var mı bu konuyla ilgili bir link atabilir misiniz ya da antalabilirseniz biraz çok sevinirim.

Oyla:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Evet olmadı hocam zaten edl modla alakalı forumda bilgi alabileceğim bir konu var mı bu konuyla ilgili bir link atabilir misiniz ya da antalabilirseniz biraz çok sevinirim.

cihazın üstünde güncel rom varsa bu komutlar işe yaramıyor olabiliyor minimal adb fastboot programını kurup ilk iki maddedeki komutları yazıp deneyin.

1.cihaz normal açıkkken adb reboot edl komutu verilerek cihaz edl moda geçer.

2.cihaz fastboot moddayken fastboot oem edl komutu verilerek edl moda geçer.

3.cihazın ses açma + ses kısma + güç tuşuna aynı anda uzun bir süre basınca edl moda geçer

Oyla:

frknkpn1051

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
4
cihazın üstünde güncel rom varsa bu komutlar işe yaramıyor olabiliyor minimal adb fastboot programını kurup ilk iki maddedeki komutları yazın.

1.cihaz normal açıkkken adb reboot edl komutu verilerek cihaz edl moda geçer.

2.cihaz fastboot moddayken fastboot oem edl komutu verilerek edl moda geçer.

3.cihazın ses açma + ses kısma + güç tuşuna aynı anda uzun bir süre basınca edl moda geçer
Teşekkürler hocam.

Oyla:

frknkpn1051

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
4
Hocam yaptıklarınızı denedim ama olmadı bootloader kilidiyle ilgili bi hata aldım 3 maddeyi de denedim edl modun başka bi yolu yok mu ?

Oyla:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek