Yardım Dengesiz pil tüketimi

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 7 kullanıyorum. Telefonu alalı iki hafta civarı oldu.Telefonu tamamen şarj edip prizden cikardiktan sonra 2 dk içinde 99a düşüyor sonrada 5 dk içinde 97ye.Telefonu kullanmiyorum bile durdugu yerde gidiyor. Bunu benden baska yaşayan var mı yoksa anormal bi durum mu? Telefonu guncelledikten sonra sıfırladım sonuç yine aynı. 80lere kadar cok gidiyor gibi sonrasında normal gitmeye başlıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan veya aynı durumu yasayaniniz var mı?

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 7 kullanıyorum. Telefonu alalı iki hafta civarı oldu.Telefonu tamamen şarj edip prizden cikardiktan sonra 2 dk içinde 99a düşüyor sonrada 5 dk içinde 97ye.Telefonu kullanmiyorum bile durdugu yerde gidiyor. Bunu benden baska yaşayan var mı yoksa anormal bi durum mu? Telefonu guncelledikten sonra sıfırladım sonuç yine aynı. 80lere kadar cok gidiyor gibi sonrasında normal gitmeye başlıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan veya aynı durumu yasayaniniz var mı?
hocan bende mi9se var güncelleme öncesi aynen senin dediğin gibi hiç ellemeden akşama kendisi bitecek şekilde bekleme de şarj yerdi. şimdi 11 ile süper oldu saatte en fazla 1 gidiyor bekleme de iken. size tavsiyem costum rom kullanın. özellikle masik rom. akıllı ağ modu ile şebeke ayarlarını yapıp ardından da uygulama pil tüketimlerini ayarlardan kısıtlar ise çok fark eder...

Oyla:

melih97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Redmi note 8
Konular
84
Masik rom tavsiye ederim full navigasyon kullanıyorum masik olmazsa mi room tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-06-17-54-51-679_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-12-06-17-54-51-679_com.miui.securitycenter.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_2019-12-06-17-54-49-132_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-12-06-17-54-49-132_com.miui.securitycenter.jpg
    266,9 KB · Görüntüleme: 14
Oyla:

aykuttgrl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Note 7
Konular
2
Genellikle Xiaomi cihazlarının çoğunluğunda %100 den 99-98- 95-94 civarlarına hızlı bir düşüş oluyor( ilk yarım saat içinde) bazen bir iki dk içinde 99-98 e düşüyor. Bu tamamen yazılımla alakalı.
İphoneden ilk Mi6 ya geçtiğimde çok garibime gitmişti. İphone de 100 den 99 a düşmesi minumum 30 dk da oluyordu. Sonradan zamanla alıştım, ne kadar rom değiştirdiysem değişen bir şey olmadı çünkü.
Burada önemli olan toplam ekran açık süresi. 6-7 saat alıyorsanız, normal demektir. Bunun aşağısı veya yukarısı da olabilir bu kullanımla alakalı ama iyi bir baratarya 5 saatten az süre vermemeli.
Teşekkür ederim hocam. Aciklamalarinizla içimi biraz rahattiniz. En azından herkeste boyle olduğunu anladım. Çünkü daha önce samsung ve iphone kullanmıştım böyle bisey olmuyordu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Videodanda görüleceği üzere genel bir sorun. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Güncelleme ile düzeltilebilir.
Videodaki gibi gidiyor aynı. Bu kadar hızlı gittiğini bilmiyordum

hocan bende mi9se var güncelleme öncesi aynen senin dediğin gibi hiç ellemeden akşama kendisi bitecek şekilde bekleme de şarj yerdi. şimdi 11 ile süper oldu saatte en fazla 1 gidiyor bekleme de iken. size tavsiyem costum rom kullanın. özellikle masik rom. akıllı ağ modu ile şebeke ayarlarını yapıp ardından da uygulama pil tüketimlerini ayarlardan kısıtlar ise çok fark eder...
Rom olayını araştırıp yapacağım sanırım sonunda.. farkı büyük.

Son düzenleme:
Oyla:

melih97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Redmi note 8
Konular
84
Teşekkür ederim hocam. Aciklamalarinizla içimi biraz rahattiniz. En azından herkeste boyle olduğunu anladım. Çünkü daha önce samsung ve iphone kullanmıştım böyle bisey olmuyordu.

Videodaki gibi gidiyor aynı. Bu kadar hızlı gittiğini bilmiyordum

Rom olayını araştırıp yapacağım sanırım sonunda.. farkı büyük.
Aynen o yüzden öncelik masik değilse mi room

Oyla:
Üst Alt