Çözüldü Delta Servis Yalanı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Ufak bir anekdot aktarayım... Asgari ücretten biraz daha hallice bir maaşla çalışan bir servis teknikeri arkadaşımın başından geçmişti benzer olay... Kamera sorunu olan bir cihaz eline gelmiş ama alt hoparlör girişinde çok hafif bir ezik var. Müşteri de elden bırakmış cihazı ve sevimli, temiz görünen bir adammış bizimki de kamerayı değiştirip hemen teslim etmiş. Adam teşekkür etmiş, helallik almış ve gitmiş. Ama evine gitmemiş direk THH'ye. Arızalı cihazımı verdim ve onarılmadı demiş sadece. THH cihaz ücret iadesi vermiş ve bizimkinin iki maaşı ve işi elinden gitmiş. Şimdi kendisi 10 m2 dükkanda teknik servislik yapmaya çalışıyor.

alikoca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi a2 lite
Konular
1
Ufak bir anekdot aktarayım... Asgari ücretten biraz daha hallice bir maaşla çalışan bir servis teknikeri arkadaşımın başından geçmişti benzer olay... Kamera sorunu olan bir cihaz eline gelmiş ama alt hoparlör girişinde çok hafif bir ezik var. Müşteri de elden bırakmış cihazı ve sevimli, temiz görünen bir adammış bizimki de kamerayı değiştirip hemen teslim etmiş. Adam teşekkür etmiş, helallik almış ve gitmiş. Ama evine gitmemiş direk THH'ye. Arızalı cihazımı verdim ve onarılmadı demiş sadece. THH cihaz ücret iadesi vermiş ve bizimkinin iki maaşı ve işi elinden gitmiş. Şimdi kendisi 10 m2 dükkanda teknik servislik yapmaya çalışıyor.
Evet kötü bir durum hocam.

Delta Servis 1

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
28/08/2019 tarihinde 473381 numarası ile Xiaomi Mi a2 Lite telefonumu ekran sararması şikayeti ile delta servise yolladım telefonum garanti kapsamında ekranı değişti. 24/08/2020 tarihinde 517101 numarası ile aynı şikayet ile yolladım fakat kapakta ezilme var denilerek garanti kapsamına çıkarıldı. Tavsiyem sakin ama sakin bulaşmayın bu firmaya. Garantisi bu firma ise garantisi yok bilin. Garanti kapsamından çıkaran kapak ezikliği resimde. Telefonda düşme vs darbe yok

Merhaba,

Aslında siz konuya kendiniz açıklık getirmişsiniz. Cihazınızda kullanıcı hatası olmadığında bütün işlemleri garanti dahilinde yapılmış tarafınıza 06/09/2019 tarihinde teslim edilmiştir.

Araya pandemi girdiğini söylediğiniz süreçte bile firmamız sizlere hizmet vermeye devam etmiştir. Bu durumda cihazı servis noktasına erken veya geç göndermek sizlerin inisiyatifindedir. Ayrıca pandemi süreci Mart ayında başlamış cihazınız servise 5 ay sonra Ağustos 24 'te teslim edilmiştir.

Kasanın arka kısmı (kamera/parmak izi okuyucu/ anakart) bölgesinde ki ezikliğin ne şekilde oluştuğunu yada hangi durumda oluştuğunu tahmin etmemiz mümkün değildir.
Üründe kullanıcı hatası olduğunda garanti dışı bırakıldığı cihaz satın alma işlemi sağladığınızda tarafınıza yönlendirilen kutuların içinde ki garanti belgesinde açıkça beyan edilmiştir.

Cihazınızın ikinci servis kaydında cihazın kullanım kaynaklı zarar görmesi sebebi ile tarafınıza ücretli onarım teklifi sunulmuş ve onay vermediğiniz için cihaz onarımsız bir şekilde tarafınıza teslim edilecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt