Yardım Delta Servis Telefon Arızası 5.Kattan Düşen Telefon

matillakoc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
RedmiNote6Pro+4
Konular
28
Telefonum 5. kattan betona düştü. Üstünde kutudan çıkan ince plastik kılıf vardı telefonun sadece iç ekranı kırıldı ve kasası çok ama çok ufak yamuldu gözle görülmeyecek şekilde. Bu gün Delta Servis Ankara şubesine götürdüm sadece ekranın değişmesini istedim. Ama bana telefonun kasasınıda değiştirmezsek garantiden çıkar dediler garanti süresinin bitmesine daha 19 ay var. Ekrana 650 tl kasaya 200-300 tl civarı olur dediler. 850-950 tl arası fiyat verdiler zaten telefonun fiyatı 1700 civarı. Bende internette araştırdım xiaomiteknikservisi diye bir yer var ekran 300 tl ve orjinal olduğunu söylüyorlar kasası ile ilgili bir bilgi almadım ama o da çok pahalı değildir diye düşünüyorum en fazla 200 tl felandır. Delta da ekran değiştirirsem 650 para alıcaklar ve garinti dışı olucak onun yerine xiaomiteknikservisinden yaptırırsam garantiden çıkmış olcam ama yarı yarıya fiyat düşücek. orda sadece ekran yaptıracağım paranın daha ucuzuna hem ekran hem kasasını yaptıra bilirim sizce ne yapmalıyım.

Telefon: Redmi Note 6 Pro 64 GB

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
*Servisteki ekranları bilemiyorum ancak, piyasadaki ekranların hiç birisi orijinal değil, 4 kez ekran değişimi yapmış birisi olarak bunu net olarak biliyorum. ;)

*Yerinde olsam, bu telefonu parça niyetine kaç paraya satabilirsem satar, yerine garantisiz aynı telefonu alırdım. Piyasa sıfır fiyatı 1200 liraya kadar düştü çünkü.

* * *

Başına gelen bu olaydan dolayı, özellikle ve özellikle bu markalarda garantili telefon tavsiye etmiyorum. Kim bilir garantili diye kaç paraya aldın bu telefonu? :( Fakat garantinin G'si kadar faydası yok... :)

Oyla:

matillakoc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
RedmiNote6Pro+4
Konular
28
*Servisteki ekranları bilemiyorum ancak, piyasadaki ekranların hiç birisi orijinal değil, 4 kez ekran değişimi yapmış birisi olarak bunu net olarak biliyorum. ;)

*Yerinde olsam, bu telefonu parça niyetine kaç paraya satabilirsem satar, yerine garantisiz aynı telefonu alırdım. Piyasa sıfır fiyatı 1200 liraya kadar düştü çünkü.

* * *

Başına gelen bu olaydan dolayı, özellikle ve özellikle bu markalarda garantili telefon tavsiye etmiyorum. Kim bilir garantili diye kaç paraya aldın bu telefonu? :( Fakat garantinin G'si kadar faydası yok... :)

garantisiz modelini nerden bulucam peki

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Hocam siz zaten telefonu garanti dışı bırakmışsınız telefonu 5. Kattan düşürerek..
Geçmiş olsun.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

matillakoc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atilla
Cihazım
RedmiNote6Pro+4
Konular
28
Hocam siz zaten telefonu garanti dışı bırakmışsınız telefonu 5. Kattan düşürerek..
Geçmiş olsun.

Garintisi olması önemli değil zaten. Telefonu ben Kırdım ama ekran değiştirince niye garantiden çıkıyor. Ekranla kasayı değiştirince niye çıkmıyor.

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Garintisi olması önemli değil zaten. Telefonu ben Kırdım ama ekran değiştirince niye garantiden çıkıyor. Ekranla kasayı değiştirince niye çıkmıyor.
Delta saçmalamış..
Kullanıcı hatası olduğu için telefon artık garanti dışıdır..
Bu saatten sonra neyin değiştiği / değişmediği önem arz etmez.
Delta her zaman ki gibi kafasına göre takılıyor uzak durun hocam.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bunu çözebilen henüz olmadı bu alemde... :D Güvenilir satıcıdan, garantisiz alırsan, vereceğin fark cebinde kalır, herhangi bir olumsuzlukta da, fark ile telefonunu tamir yaptırabilirsin...

Örneğin; almış olduğun telefon garantili olarak atıyorum 1600 liraya satın alındı, oysa garantisiz olarak 1200 liraya kadar bulunabiliyor, aradaki fark nedir? 400 lira

Şu haliyle ekranı ve kasayı ortalama 400 liraya rahatlıkla değiştirebilirsin... ;)

Ama başamı bir şey gelince muhattam olacağım yetkili bir yer var peki bunu güvenelimiyim
Sefa hocama, her türlü her şartta güvenebilirsiniz. Yazılım garantisi ömürlük zaten, parça konusunda da yardımcı oluyor, bir nevi özel servis diyelim ama çok uygun fiyata... ;)

Oyla:
Üst Alt