Yardım Delta Servis tarafından talebim dikkate alınmıyor!

emre38

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi4
Konular
12
Mi 6 cihazımın ekranında yaşadığım problem dolayısıyla cihazımı forum üzerinden de bağlantı kurarak servise yolladım. Cihaz servise ulaştıktan sonra takip sayfasında cihaz durumu "parça bekliyor" şeklinde idi sonra "onarım işlemleri devam ediyor" şeklinde görünüyordu. Cihazı yollarken içerisine eklediğim notta problemi detaylı anlattım ve görsel ekledim. Ayrıca özellikle cihazımda ekran değişimi/onarımı istemediğimi de belirttim. Konu ile ilgili müşteri temsilcisi ile görüştüğümde cihazımın ne zaman alındığı sorulunca 4 ay kadar önce dediğimde tarafıma 1 aylık cihazlarda ekran değişimi/onarımı yapmıyoruz diğerlerinde oluyor dendi. Fakat Valilikte çalışan biri olarak bu konulara hakim olduğumu, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'un 10. ve 11. maddelerine dayanarak 6 ay içinde tüketici ürünle ilgili onarım,değişim yada iade hakkından istediğini seçebildiğini söylediğim zaman değişim onarım durumu hakkında bilgilendirileceğim söylendi. Bu ısrara anlam veremedim. Ben kanuni hakkım olan iadeyi kullanmak istiyorum durum bu kadar basit. Kaldı ki talebimin dışında bir durum olursa Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım. Servis müşteri temsilcisinin tavrı ve isteğime duyarsız kalınması beni rahatsız etti.

sozkiray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERKAN
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
0
hepsiburada.com dan temmuz ayında mi 5 s telefon aldım. telefon 5 ay sonra dokunmatiği çalışmamaya başladı. delta teknik servise gönderdim. telefon yapılamayacak bir cihaz dedi baskıya maruz kalmış dedi ve çöpe atın dedi. biz size yenisini gönderelim dedi. ondan sonra mitürkiye sitesine delta teknik servisin söylediklerini anlatınca tekrar kontrol edelim cihazı dediler ve sonunda bana 825 lira ödeme çıkardılar. telefonu cebinizde taşıdığınızdan dolayı baskıya maruz kalmış olabilir dediler. hepsiburadayı aradım biz yardımcı olalım dediler 22.02 tarihinde kod vereceklerdi ancak on gün sonra kod alabildim ve telefonu hepsiburada aracılığıyla gönderdim. 06.04 tarihine kadar telefon serviste kaldı ve benden gene 825 lira istediler ve onaylamadım. telefonu hiçbir işlem yapmadan geri gönderdiler. hepsiburadayı aradığımda servise 825 lira için onay vermediğiniz için geri gönderdik diyorlar. kısaca hepsiburada hiçbir konuda yardımcı olmuyor ve delta teknik servis sizden para koparmak için telefonu garanti dışı bırakıyor.

emre38

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi4
Konular
12
Bence kimse telefonum garantili diye düşünmesin. Delta Servisi övmeye kalkmasın. Kanuni haklarımı söylememe rağmen gereken yapılmadı.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Bence kimse telefonum garantili diye düşünmesin. Delta Servisi övmeye kalkmasın. Kanuni haklarımı söylememe rağmen gereken yapılmadı.
Baktınız servis saçmalıyor, En iyisi hiç uğraşmadan tüketici hakem heyetine gitmek. Zaman kaybetmeye gerek yok.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emre38

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi4
Konular
12
Baktınız servis saçmalıyor, En iyisi hiç uğraşmadan tüketici hakem heyetine gitmek. Zaman kaybetmeye gerek yok.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Öyle yaptım zaten şuan tüketici de.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SessizFirtina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sero
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
7
Öyle yaptım zaten şuan tüketici de.

Hepsiburada'yı mı şikayet ettiniz yoksa Delta Servisi mi? Xiaomi Mi 6 var bende de Hayalet Ekran (Ghost Screen) sorunu oldu. Telefon bana teslim edileli 4 ay oldu. Bende değişim istiyorum. Telefonu Hepsiburada'ya yolladım onlarda servise yolladılar. Ancak servis hiçbir şey yapmadan telefonu bana geri yolladı. Benim servis EvoBT bu arada. Bende şikayet etmek istiyorum THH'ye.

emre38

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi4
Konular
12
Hepsiburada'yı mı şikayet ettiniz yoksa Delta Servisi mi? Xiaomi Mi 6 var bende de Hayalet Ekran (Ghost Screen) sorunu oldu. Telefon bana teslim edileli 4 ay oldu. Bende değişim istiyorum. Telefonu Hepsiburada'ya yolladım onlarda servise yolladılar. Ancak servis hiçbir şey yapmadan telefonu bana geri yolladı. Benim servis EvoBT bu arada. Bende şikayet etmek istiyorum THH'ye.
Sen aldığın yeri ver. İthalatçı veya servisle hiç uğraşma onlar uğraşsın alsın.

SessizFirtina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sero
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
7
Sen aldığın yeri ver. İthalatçı veya servisle hiç uğraşma onlar uğraşsın alsın.

Acaba Hepsiburada'ya telefonu tekrar mı yollasam yoksa direk THH'ye mi başvurayım?
[doublepost=1523731686,1523730974][/doublepost]Birde THH'de adres bölümüne Hepsiburada'nın hangi adresini yazmalıyım iki adresi var:

Genel Müdürlük
Kuştepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. Trump Towers Kule 2 Kat:2 No:12 34387 Şişli/İstanbul
Operasyon Merkezi
İnönü Mah. Mimar Sinan Cad. No: 3 Gebze Güzeller OSB Gebze/Kocaeli

emre38

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi4
Konular
12
Acaba Hepsiburada'ya telefonu tekrar mı yollasam yoksa direk THH'ye mi başvurayım?
[doublepost=1523731686,1523730974][/doublepost]Birde THH'de adres bölümüne Hepsiburada'nın hangi adresini yazmalıyım iki adresi var:

Genel Müdürlük
Kuştepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. Trump Towers Kule 2 Kat:2 No:12 34387 Şişli/İstanbul
Operasyon Merkezi
İnönü Mah. Mimar Sinan Cad. No: 3 Gebze Güzeller OSB Gebze/Kocaeli
Farketmez onlar ilgili yere gönderir. Faruradaki adresi yaz

SessizFirtina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sero
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
7
Farketmez onlar ilgili yere gönderir. Faruradaki adresi yaz

Uyuşmazlık fiyatı ve Uyuşmazlık belgesi bölümünde ne yapmam gerekiyor?

Ayrıca Hakem Heyeti Seçiminde İkamet Adresine Göre'yi mi yoksa Tüketici İşleminin Yapıldığı Yere Göre'yi mi seçmeliyim?
[doublepost=1524041501,1523739858][/doublepost]1 ay içinde belli olur mu acaba? Sonuç ne olur?
[doublepost=1524065407][/doublepost]Son İşlemi: SAVUNMASI İSTENDİ yazıyor ne oluyor şimdi bu hepsiburada dan savunma mı istiyorlar?

Üst Alt