Haber Daha Ucuzu Var mıdır? Sanmıyoruz! Redmi TV Modelleri Çok Uygun Fiyatlarla Satışta

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Tam hatırlamıyorum, ama Xiaomi'nin televizyon haberlerini ilk okumaya başlayalı 5-6 seneden fazla oldu.

Telefon işini bile yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Distribütör kazığı yemeden alamıyoruz.

Olmayan, olmayacak olan bir malın daha ucuzu var mı yok mu tartışması olmaz. Çinlileri ilgilendiren bir konu. Biz Çin'de yaşamıyoruz.

Gelirse geldiği zaman fiyatına bakarız. Böyle bedava reklamla çenemizi yoruyoruz. Dolar olmuş 7.65TL bunlar hala televizyon getirecek. Vergiler zaten yerinde durmuyor o ayrı. Bir de distrübütör çıkarmışlar başımıza.

Telefon çıkarıyorlar iPhone parasına geliyor neredeyse.

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
Tam hatırlamıyorum, ama Xiaomi'nin televizyon haberlerini ilk okumaya başlayalı 5-6 seneden fazla oldu.

Telefon işini bile yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Distribütör kazığı yemeden alamıyoruz.

Olmayan, olmayacak olan bir malın daha ucuzu var mı yok mu tartışması olmaz. Çinlileri ilgilendiren bir konu. Biz Çin'de yaşamıyoruz.

Gelirse geldiği zaman fiyatına bakarız. Böyle bedava reklamla çenemizi yoruyoruz. Dolar olmuş 7.65TL bunlar hala televizyon getirecek. Vergiler zaten yerinde durmuyor o ayrı. Bir de distrübütör çıkarmışlar başımıza.

Bu sorunlar evofonedan kaynaklaniyor malesef markanın tek suçu distribütörlüğü onlara vermiş olması ve bence ülkeye böyle gireceğine girmese daha iyiydi biz zaten alıyoruz her türlü.

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11

Dostum iyide örneğin mi10 un avrupa lansman fiyatı 799 euro. Burada şu anda 8600 lira. iPhone 11 699 euro, burda da 7400 lira. Fiyatlandırmaları göreceli olarak gayet doğal. Pahalı telefon iPhone parası normal. Onun için de daha uygun isteyenler için Redmi serisi var. Ama yinede genel olarak piyasayı düşünürsek haklısınız zamanında 1600 liraya mi6 almış biri olarak şu an telefon alacak olsam garantili alacağıma kayıtsız poco F2 Pro falan tercih ederdim herhalde.

Televizyon konusuna gelirsek Türkiyeye gelirse ki gelecek diyorsunuz, bir regal, sunny vs fiyatında olması muhtemel olduğu için oldukça tercih edilesi olur Yes~~

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Dostum iyide örneğin mi10 un avrupa lansman fiyatı 799 euro. Burada şu anda 8600 lira. iPhone 11 699 euro, burda da 7400 lira. Fiyatlandırmaları göreceli olarak gayet doğal. Pahalı telefon iPhone parası normal. Onun için de daha uygun isteyenler için Redmi serisi var. Ama yinede genel olarak piyasayı düşünürsek haklısınız zamanında 1600 liraya mi6 almış biri olarak şu an telefon alacak olsam garantili alacağıma kayıtsız poco F2 Pro falan tercih ederdim herhalde.

Televizyon konusuna gelirsek Türkiyeye gelirse ki gelecek diyorsunuz, bir regal, sunny vs fiyatında olması muhtemel olduğu için oldukça tercih edilesi olur Yes~~

Geleceğini zannetmiyorum.

Mi 10 Pro gelmedi, normal Mi 10 geldi. O da 8500TL'den giriş yapmıştı. Giriş yaptığında iPhone fiyatları ile makas azdı.

Yemeyince fiyatları ayarlıyorlar.

Türkiye'ye Avrupa fiyat tarifesi uyguluyor zaten. Bir de bunun üstüne vergilerimiz biniyor. Bir de paramız sürekli değer kaybediyor.

Poco F2 Pro 7000TL'den girdi, şimdi 5700'e kadar bulunuyor. Ki o zaman dolar daha değersizdi. Bu fiyattan distribütör kar ediyor, perakendeci kar ediyor, pazaryeri kar ediyor.

Mi 10 Ultra çıktı, Türkiye'de yok. Olsa bile fiyatının ne olacağı malum.

Mi 20 mi olur artık, seneye Şubat, Mart aylarında bir telefon çıkacak. Türkiye fiyatları yine şişmiş bir vaziyette gelecek.

Poco gelecek, yine aynı terane...

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Dipnot olarak bazı TV modellerinin Mi Shop'lar vasıtasıyla satıldığını belirteyim :)

Hocam ne modelleridir bilemiyorum.

İnternetten şöyle kısa bir araştırma yaptım. 3 tane model buldum. Bir tanesi Mi TV 4A 32". En ucuz fiyatı 1900TL görünüyor. HD Ready çözünürlükte. 2017'de tanıtılmış.

Xiaomi'nin kendi sitesine girip baktım Mi TV 4A 60" 4K LED TV 2300 yuandan satılıyor. Bire bir çevirirsek şu anki kurlarla 2650TL'ye denk geliyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam ne modelleridir bilemiyorum.

İnternetten şöyle kısa bir araştırma yaptım. 3 tane model buldum. Bir tanesi Mi TV 4A 32". En ucuz fiyatı 1900TL görünüyor. HD Ready çözünürlükte. 2017'de tanıtılmış.

Xiaomi'nin kendi sitesine girip baktım Mi TV 4A 60" 4K LED TV 2300 yuandan satılıyor. Bire bir çevirirsek şu anki kurlarla 2650TL'ye denk geliyor.

Bu yılın başında Mural 65", 4C, 4S modelleri satılmıştı hocam. Fiyatları da o dönem için çok aşırı yüksek değildi. Ancak şu anda satış var mı yok mu maalesef ben de bilemiyorum.

Marketimizden ise sadece 4c modelini satmıştık. Diğer 55" fiyatlarından biraz daha uygundu o dönem için. Samsung'un kavisli 55" olanlar 4700-4800 civarındaydı ve bizde bu model 4000 liradan satılmıştı.

Üst Alt