Yardım Custom romdan MIUI a dönüş

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Aosp extended pie
Telefon Modeli
Mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar mi 6 telefonuma kurduğum android pie tabanlı aex romdan pil konusunda memnun değilim ve xiaomi.eu rom kurmak istiyorum, beta son sürümünü indirdim twrp den 4 wipe yaptım kurdum fakat boot ekranında yarım saat bekledi açılmadı, acaba treble twrp den dolayı mıdır diye normal twrp ye geri döndüğümde ise twrp depolama birimini şifreledi ve veriyi biçimlendirerek anca çözebildim. Şuan hâlâ eu roma geçmek istiyorum ve twrp nin dosyaları tekrar şifrelemesinden korkuyorum temiz bir şekilde eu roma nasıl geçebilirim?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Global romun fastboot (tgz) dosyasını indirip Mi Flash 64 bit ile temiz kurulum yapın daha sonra, twrp yükleyip eu roma buradan flash yaparsınız hocam. En garantili ve sağlam yöntem bu şeklide :)

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Merhaba arkadaşlar mi 6 telefonuma kurduğum android pie tabanlı aex romdan pil konusunda memnun değilim ve xiaomi.eu rom kurmak istiyorum, beta son sürümünü indirdim twrp den 4 wipe yaptım kurdum fakat boot ekranında yarım saat bekledi açılmadı, acaba treble twrp den dolayı mıdır diye normal twrp ye geri döndüğümde ise twrp depolama birimini şifreledi ve veriyi biçimlendirerek anca çözebildim. Şuan hâlâ eu roma geçmek istiyorum ve twrp nin dosyaları tekrar şifrelemesinden korkuyorum temiz bir şekilde eu roma nasıl geçebilirim?
Şu aosp tarzı romlara çok uyuz oluyorum,kene gibi yapışıyorlar cihaza ve o romlardan başka romlara geçmek de maalesef kolay olmuyor.illa bi format data gerekiyor.ottoman hocam zaten sağlam çözümü sunmuş ama normal bi twrp yükleyip format data yaptıktan sonra eu rom sorunsuz bir şekilde kurulur bence

Oyla:

ssleqendss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Sarı
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
10
Aynen biraz zahmetli ama en temizi bu hocam. Kolay gelsin.

Hocam stok rom indirmeye aceleden imkan bulamadığım için treble twrp üzerinden normal twrp imajını yükledim tabi yine sd card şifrelendi ben de bunu göze göze alarak veriyi biçimlendirip şifrelemeyi çözdüm sonra pc ye aldığım eu rom yedeğini telefona atıp bi güzel kurdum twrp üzerinden ve sonuç, hoşgeldin xiaomi.eu.

Şu aosp tarzı romlara çok uyuz oluyorum,kene gibi yapışıyorlar cihaza ve o romlardan başka romlara geçmek de maalesef kolay olmuyor.illa bi format data gerekiyor.ottoman hocam zaten sağlam çözümü sunmuş ama normal bi twrp yükleyip format data yaptıktan sonra eu rom sorunsuz bir şekilde kurulur bence

Evet hocam normal twrp yükleyip kurmayı başardım, ayrıca dediğinize tamamen katılıyorum, başka roma geçmek çok zor ve bir kuruyosun stabil değil kamerası ikide bir donuyor pili yarım günü zor çıkarıyor günlük hayatta kullanmanıza fazlasıyla engel oluyor, tabi genel konuşmuyorum bu konuda benim başıma gelenler bunlar. O yüzden miui romdan şaşmayacağım bu vakitten sonra :)
(Bu arada ilk defa custom miui rom kullanıyorum ve ilk günümde pil açısından oldukça memnunum).

Oyla:
Üst Alt