Kernel Custom roma Kernel tavsiyesi

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
27
Arkadaşlar 1 hafta önce cihazıma mi Globe 12.0.1 sürümünü yükledim. Globalden sıkıldığım için rom denemek istedim. Romu çok beğendim ama aklımda takılan bir soru var. Forumda dolaşırken Kernelden bahseden bir çok arkadaş gördüm. Stormbreaker kernel, ElementalX vs. Hızlı şarj, optimize edilmiş CPU,gpu kullanımı yazınca benim baya ilgimi çekti. Cihazıma kernel kurmalı mıyım? Kurmalıysam ne kurmalıyım? Bootloop riski taşıyor mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Not: BL kilidi açık, root ve orangefox yüklü

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Arkadaşlar 1 hafta önce cihazıma mi Globe 12.0.1 sürümünü yükledim. Globalden sıkıldığım için rom denemek istedim. Romu çok beğendim ama aklımda takılan bir soru var. Forumda dolaşırken Kernelden bahseden bir çok arkadaş gördüm. Stormbreaker kernel, ElementalX vs. Hızlı şarj, optimize edilmiş CPU,gpu kullanımı yazınca benim baya ilgimi çekti. Cihazıma kernel kurmalı mıyım? Kurmalıysam ne kurmalıyım? Bootloop riski taşıyor mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Not: BL kilidi açık, root ve orangefox yüklü
Gerçekten mi globe yükledinizmi? Hiç bir recovery ile yüklenmiyor diye biliyordum. Hangi recovery ile yüklediniz. Yukleme esnasında son etapta kırmızı birkac satır gördünüzmü?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazım + hakkında bölümünün ekran resmini atarmısınız.

Son düzenleme:

Fataldose

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergin
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Mobile Software
Konular
0
Kernel işi biraz karışık hocam kendin test edip sana uygun olanı belirlemen lazım. Cihazın için ElemantalX varsa dene derim ama.

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
27
Gerçekten mi globe yükledinizmi? Hiç bir recovery ile yüklenmiyor diye biliyordum. Hangi recovery ile yüklediniz. Yukleme esnasında son etapta kırmızı birkac satır gördünüzmü?

Kernel işi biraz karışık hocam kendin test edip sana uygun olanı belirlemen lazım. Cihazın için ElemantalX varsa dene derim ama.
Hocam agni kernel önerdiler forumdakiler. Bende şuan yükledim yukarıda resmi var 7.7 sürümünü kurdum

Orangefox ile yükledim hiç bir kırmızı satır ve sektör hatası görmedim. Sadece This device is unlock bölümü karşıma çıktı. O da büyütülecek bir problem değildi. Custom romlar twrp ile yükleniyor hocam hiç mi flash ile yükleyen görmedim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-04-23-18-10-059_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-05-04-23-18-10-059_com.android.settings.jpg
    231,7 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2021-05-04-23-18-01-669_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-05-04-23-18-01-669_com.android.settings.jpg
    193,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
DarkLegion, tahmin ettiğim gibi. Globe rom yükleyememişsiniz. Eu rom kurmuşsunuz hocam globe değil.
Globe rom eu romu kurar kurulumu bitirince bir scriptle globe romu kurar. 9s için globe romun scriptini çalistirabilecek bir twrp recovery olmadığından yükleyemez ve hata verip kurulumdan çıkar ama eu rom kurulmuştur ve telefon açılır.
9s teki super partition yüzünden globe rom kurmak imkansiz gibi bir şey. Zaten artık destekte vermiyorlar 9s için.
Agni kernel bir kez denedim. Telefon derin uykuya doze kipine giremedi. Batarya su gibi akınca derhal başka roma geçtim.
Sizinde göreceğiz üzere kernel değiştirmek ile en azından miui tabanlı romlarda elde edebileceginiz, farkedebileceginiz tek değişiklik bataryanin hızlı bitmesi olacaktır.

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
27
DarkLegion, tahmin ettiğim gibi. Globe rom yükleyememişsiniz. Eu rom kurmuşsunuz hocam globe değil.
Globe rom eu romu kurar kurulumu bitirince bir scriptle globe romu kurar. 9s için globe romun scriptini çalistirabilecek bir twrp recovery olmadığından yükleyemez ve hata verip kurulumdan çıkar ama eu rom kurulmuştur ve telefon açılır.
9s teki super partition yüzünden globe rom kurmak imkansiz gibi bir şey. Zaten artık destekte vermiyorlar 9s için.
Agni kernel bir kez denedim. Telefon derin uykuya doze kipine giremedi. Batarya su gibi akınca derhal başka roma geçtim.
Sizinde göreceğiz üzere kernel değiştirmek ile en azından miui tabanlı romlarda elde edebileceginiz, farkedebileceginiz tek değişiklik bataryanin hızlı bitmesi olacaktır.
Buradan aldım???

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-04-23-33-18-660_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-05-04-23-33-18-660_com.android.chrome.jpg
    265,5 KB · Görüntüleme: 28

Fataldose

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergin
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Mobile Software
Konular
0
solanercan Globe rom zaten EU yu modifiye edip veriyor.
Kendin listeden seçiyorsun rootlu olsun, şunlar olsun diğerleri olmasın vs.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
27
solanercan Globe rom zaten EU yu modifiye edip veriyor.
Kendin listeden seçiyorsun rootlu olsun, şunlar olsun diğerleri olmasın vs.
Hocam bir sorum olacak stable sürümü çıkmış bende işe beta kurulu. Kerneli nasıl güncellerim?

Fataldose

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergin
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Mobile Software
Konular
0
Hocam bir sorum olacak stable sürümü çıkmış bende işe beta kurulu. Kerneli nasıl güncellerim?
Kernel uygulaması varsa verilerini silip kaldırın.
Daha sonra recoveryden kerneli flaşlayın.

Üst Alt