Soru Custom rom uzerinde oem kilidi (bootloader) kapatilir mi?

<FREEWiLL>

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Su an bu rom uzerindeyim Miui-Ricolino-Edition 12.5.9-RedmiNote7-A10
custom rom uzerinde oem kilidi kapamanin bir sakincasi var midir?

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Su an bu rom uzerindeyim Miui-Ricolino-Edition 12.5.9-RedmiNote7-A10
custom rom uzerinde oem kilidi kapamanin bir sakincasi var midir?
Cihaz bootlopa düşerse sıkıntı olabilir repair varsa IMEI düşerse sıkıntı olur eğer yetkili hesap bypass olayı cihazınızda yoksa boşuna kilitlemeyin cihaza hiç bir zararı olmaz. Banka işlemleri vs için root yetkisi sıkıntı olur boot kilidinin açık olduğunu hiç bir uygulama algılamayamaz bir nevi bios düşünün işte hocam boot kilidini açık kalması yararlı kapalı kalması genelde maddi zararlı olur

Oyla:

<FREEWiLL>

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Cihaz bootlopa düşerse sıkıntı olabilir repair varsa IMEI düşerse sıkıntı olur eğer yetkili hesap bypass olayı cihazınızda yoksa boşuna kilitlemeyin cihaza hiç bir zararı olmaz. Banka işlemleri vs için root yetkisi sıkıntı olur boot kilidinin açık olduğunu hiç bir uygulama algılamayamaz bir nevi bios düşünün işte hocam boot kilidini açık kalması yararlı kapalı kalması genelde maddi zararlı olur
Ben gecenlerde baska bi redmi aldim, bunu abime verecegim, ben bu telefona sim bile takmamistim hic, (oyun amacli kullandim) her seyi orijinal. Abim de bankacilik uygulamalari kullanacak telde, rootla falan isi olmaz. Rom da iyiymis o yuzden ben de tekrar stock rom a donmektense guvenlik icin daha iyi olur diyerekten oem kilidini kapayip vermeyi dusunuyordum, o yuzden sormustum. Sizin yazdiginizdan anladigim oem kilidini yeniden kapamanin tek riski bootloop a dusmesi. Peki google play nasil algiliyor? cihaz sertifikasiz demesinin nedeninin oem kilidinin acik olmasi saniyordum ben. Konu disinda, stock rom a donersem lavender icin tavsiye ettiginiz rom hangisi olur?

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Ben gecenlerde baska bi redmi aldim, bunu abime verecegim, ben bu telefona sim bile takmamistim hic, (oyun amacli kullandim) her seyi orijinal. Abim de bankacilik uygulamalari kullanacak telde, rootla falan isi olmaz. Rom da iyiymis o yuzden ben de tekrar stock rom a donmektense guvenlik icin daha iyi olur diyerekten oem kilidini kapayip vermeyi dusunuyordum, o yuzden sormustum. Sizin yazdiginizdan anladigim oem kilidini yeniden kapamanin tek riski bootloop a dusmesi. Peki google play nasil algiliyor? cihaz sertifikasiz demesinin nedeninin oem kilidinin acik olmasi saniyordum ben. Konu disinda, stock rom a donersem lavender icin tavsiye ettiginiz rom hangisi olur?
Soru - Custom Rom Kurup BL Kapatmak bu konuyu oku hocam custom rom ile bl kapatılmaz

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam o sertifika rom ile alakalı tamamen custom L1 sertifikası olan zamanında rom bile kullandığımız oldu mi10t cihazda root yediğinde gider l1 sertifikası veya baştan beri yoktur rom içinde ancak boot kilidi açık şekilde L1 sertifika kullanılır mı cihaz diye konu açın tam cevap olsun size 😅

Oyla:

<FREEWiLL>

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Soru - Custom Rom Kurup BL Kapatmak bu konuyu oku hocam custom rom ile bl kapatılmaz
Konuyu acmadan arama yaptigimda ilgili hicbir konu bulamamistim, (sonradan o konuyu tesadufen gordum) arkadas basliga "bl" yazdigi icin aramada cikmadi sanirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam o sertifika rom ile alakalı tamamen custom L1 sertifikası olan zamanında rom bile kullandığımız oldu mi10t cihazda root yediğinde gider l1 sertifikası veya baştan beri yoktur rom içinde ancak boot kilidi açık şekilde L1 sertifika kullanılır mı cihaz diye konu açın tam cevap olsun size 😅
Ben en iyisi cihaza stock rom yukleyip oyle teslim edeyim. Stock endonezya romun iyi oldugunu duymustum, peki onda bootloader geri kitleyebilir miyim, ypksa illa global mi olacak?

Son düzenleme:
Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Konuyu acmadan arama yaptigimda ilgili hicbir konu bulamamistim, (sonradan o konuyu tesadufen gordum) arkadas basliga "bl" yazdigi icin aramada cikmadi sanirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben en iyisi cihaza stock rom yukleyip oyle teslim edeyim. Stock endonezya romun iyi oldugunu duymustum, peki onda bootloader geri kitleyebilir miyim, ypksa illa global mi olacak?
stock rom yükleyin endonezya olur global olur fark etmez sonra kilitleyebilirsiniz ama bence mi flashla flash all seçili olsun kurun sonra manuel fastbootan bootloaderi kilitleyin"fastboot oem lock"

Oyla:

<FREEWiLL>

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
burhan0660, diger konuda (note 8) Emrespect soyle demis:
Bırakın custom rom kurmayı, başka bir bölgenin stock romunu bile kursaniz (bootloader kitleyince) cihaz yine kullanılmaz hale gelir.

Bu arada dun bu konuyu arastirirken soyle bir video cikmisti karsima, bu bir istisna mi? H.kadioglu, Emrespect

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Oyla:

ismailozses

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yok
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
25
Romdan memnun musunuz. Link atabilir misiniz? Teşekkürler...

Oyla:
Üst Alt