Yardım Custom Rom Kurduktan Sonra Hoparlör Ve Ahize Sesi Azaldı

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
Mi note 3 kullanıyorum. Mi Room dan çok memnunum. Dün 9.6.20 olan android pie sürümüne gectim. Bugun de 9.6.27 ye guncelledim fakat iki versiyonda da ses düşük cikiyor. Videolarda, yaptığım telefon gorusmelerinde , hem hoparlör hem kulağımda iken ses az geliyor. Sorun nedir ve bir çözümü var mıdır?

(Not: Donanımsal bir problem degil cunku daha dune kadar mi room 10.3 Android oreo kullandim ses problemi yoktu. Baska romlarda da ses sorunu yaşamadım ama sunu fark ettim bazi romlarda sesler cok yuksek bazilari standart ve bazılarında da boyle kısık cikiyor.)

hasanyangel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan Yangel
Cihazım
xiaomi mi5
Meslek
Erkek Hemşire :)
Konular
2
Arkadaşlar ekranın üst orta kısmında ahize boşluğu var oraya diş fırçasıyla güzelce temizlik yapın. Bende inanmıyordum yazılımsal sanıyordum. Ha bire programlar, root, rom deneyip duruyordum meğerse toz kaçmış. Diş fırçasıyla fırçaladım ahizeyi düzeldi. Şu anda felaket ses geliyor. Teşekkürler herkese bu konuda. <3

Oyla:

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
Arkadaşlar ekranın üst orta kısmında ahize boşluğu var oraya diş fırçasıyla güzelce temizlik yapın. Bende inanmıyordum yazılımsal sanıyordum. Ha bire programlar, root, rom deneyip duruyordum meğerse toz kaçmış. Diş fırçasıyla fırçaladım ahizeyi düzeldi. Şu anda felaket ses geliyor. Teşekkürler herkese bu konuda. <3
Firca yoksa ayni islemi elektrik bandi yapistirim ahize kismina iyice yerleştirip çekerseniz ses muthis artiyor.

Oyla:
Üst Alt