Yardım Custom Rom Kurduktan Sonra Hoparlör Ve Ahize Sesi Azaldı

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
Mi note 3 kullanıyorum. Mi Room dan çok memnunum. Dün 9.6.20 olan android pie sürümüne gectim. Bugun de 9.6.27 ye guncelledim fakat iki versiyonda da ses düşük cikiyor. Videolarda, yaptığım telefon gorusmelerinde , hem hoparlör hem kulağımda iken ses az geliyor. Sorun nedir ve bir çözümü var mıdır?

(Not: Donanımsal bir problem degil cunku daha dune kadar mi room 10.3 Android oreo kullandim ses problemi yoktu. Baska romlarda da ses sorunu yaşamadım ama sunu fark ettim bazi romlarda sesler cok yuksek bazilari standart ve bazılarında da boyle kısık cikiyor.)

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Mi note 3 kullanıyorum. Mi Room dan çok memnunum. Dün 9.6.20 olan android pie sürümüne gectim. Bugun de 9.6.27 ye guncelledim fakat iki versiyonda da ses düşük cikiyor. Videolarda, yaptığım telefon gorusmelerinde , hem hoparlör hem kulağımda iken ses az geliyor. Sorun nedir ve bir çözümü var mıdır?

(Not: Donanımsal bir problem degil cunku daha dune kadar mi room 10.3 Android oreo kullandim ses problemi yoktu. Baska romlarda da ses sorunu yaşamadım ama sunu fark ettim bazi romlarda sesler cok yuksek bazilari standart ve bazılarında da boyle kısık cikiyor.)
Bölgeyi hindistan seçip denermisin. Çünkü ülkeye göre ses desibel standartları olduğunu öğrenmiştim.

Oyla:

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
Bölgeyi hindistan seçip denermisin. Çünkü ülkeye göre ses desibel standartları olduğunu öğrenmiştim.
Bolge seçeneğine girmeme izin vermiyor rom. Bu sorunu düzeltebilicegim baska yollar biliyor musunuz?

Oyla:

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
Höperlörde ciddi anlamda ahizeyi bilmiyorum tam :D magiskten flashlamak gerek
Peki son bir soru daha sorayim. Ben bu romdan memnun olmadim aynı romun android 8.1 versiyonuna twrp den dönebilir miyim wipe yapip. Bilgisayarim yok.

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Peki son bir soru daha sorayim. Ben bu romdan memnun olmadim aynı romun android 8.1 versiyonuna twrp den dönebilir miyim wipe yapip. Bilgisayarim yok.
Hocam romu atıp format data yaparak geçebilirsiniz

Oyla:
Üst Alt