Rehber Custom ROM GetApps sistem uygulamaları güncelleme çözümü (Deneyseldir! K20 MIUI 13'de denendi)

memolideko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
C Y L E X™
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
2
Herkese merhaba öncelikle. Elimde Xiaomi Mi 9T (K20 Davinci) modeli var ve XTB UI v22.6.5.0 (Exclusive Version) ROM kurulu. GetApps uygulaması kurulu olarak gelmediği için forumda bulduğum bir kaç yolu denedim fakat ya hiç açılmadı ya da GetApps internete bağlanmadı. Son olarak deneme yanılma yolu ile bir çözüm buldum. Şöyle:

1- Bu üzerinden Google packageinstaller'ı indirip kuruyoruz. (Benim cihazımda telefonun kendi paket yükleme uygulaması ile yükleyince çalışmıyordu ayrıca sistem uygulamalarını güncellememe izin vermiyordu)
2- Bu forumda paylaşılan eski sürüm GetApps'i indirip yukarıda yüklediğimiz yeni paket yükleyicisi ile yüklüyoruz. (Tek başına muhtemelen açılmayacaktır)
3- Bu üzerinden ise şuan için en güncel GetApps sümünü indirerek kuruyoruz.

İşlem bu kadar. Ben bu yol ile uzun uğraşlar sonucu sorunu çözüm ve artık rahat rahat sistem uygulamalarını güncelleyebiliyorum. Deneyen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim çünkü dediğim gibi kesin bir bilgim yok deneme yanılma yolu ile böyle bir çözüme ulaştım ben.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-06-27-17-25-35-751_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-06-27-17-25-35-751_com.android.settings.jpg
    203,9 KB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot_2022-06-27-17-25-56-004_com.xiaomi.mipicks.jpg
    Screenshot_2022-06-27-17-25-56-004_com.xiaomi.mipicks.jpg
    215,2 KB · Görüntüleme: 86

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Ben MIUI rom kullandığım zamanda Miui Downloader uygulamasından sistem uygulamalarının apklarını indirip Lucky Patcher ile yüklüyordum. Alternatif yöntemlerin de ortaya çıkması güzel. Elinize sağlık

legaltr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali İNANIR
Cihazım
MI 10
Konular
11
Mi 10 eu romda çalışmadı maalesef getapps uygulamasını açamıyorum hiç

Uqrbhcvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uqr
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
Herkese merhaba öncelikle. Elimde Xiaomi Mi 9T (K20 Davinci) modeli var ve XTB UI v22.6.5.0 (Exclusive Version) ROM kurulu. GetApps uygulaması kurulu olarak gelmediği için forumda bulduğum bir kaç yolu denedim fakat ya hiç açılmadı ya da GetApps internete bağlanmadı. Son olarak deneme yanılma yolu ile bir çözüm buldum. Şöyle:

1- Bu üzerinden Google packageinstaller'ı indirip kuruyoruz. (Benim cihazımda telefonun kendi paket yükleme uygulaması ile yükleyince çalışmıyordu ayrıca sistem uygulamalarını güncellememe izin vermiyordu)
2- Bu forumda paylaşılan eski sürüm GetApps'i indirip yukarıda yüklediğimiz yeni paket yükleyicisi ile yüklüyoruz. (Tek başına muhtemelen açılmayacaktır)
3- Bu üzerinden ise şuan için en güncel GetApps sümünü indirerek kuruyoruz.

İşlem bu kadar. Ben bu yol ile uzun uğraşlar sonucu sorunu çözüm ve artık rahat rahat sistem uygulamalarını güncelleyebiliyorum. Deneyen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim çünkü dediğim gibi kesin bir bilgim yok deneme yanılma yolu ile böyle bir çözüme ulaştım ben.
Mi 11 ultra MIUI 13 eu rom İşlem başarılı hocam emeğinize sağlık

Uqrbhcvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uqr
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
Getappstan system apps updateri güncelleyince ayarlarda ki kısım da açılıyor