Soru CrDroid Romu kimler neden kullanıyor?

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
14
AOSP değilde miui kernel mi lazım .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam CrDroid de kernel kaynaklı galiba. Miui port kamera açılmıyor. Bazı oyunlar ve programlarda açılmıyor girip siyah ekranda kalıyor diğer aosplerde bu sorun yok. Diğerleri lineage kerneli kullanmıyor. Bu olanaklımı eğer kernelle düzelecekse kesinlikle crdroid e döneceğim.
Sleepy kernel için öyle hocam. Diğer kerneller için nasıldır bilemiyorum.

AAliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
5
AOSP değilde miui kernel mi lazım .

Hocam CrDroid de kernel kaynaklı galiba. Miui port kamera açılmıyor. Bazı oyunlar ve programlarda açılmıyor girip siyah ekranda kalıyor diğer aosplerde bu sorun yok. Diğerleri lineage kerneli kullanmıyor. Bu olanaklımı eğer kernelle düzelecekse kesinlikle crdroid e döneceğim.
Peki sizce NFC problemi de kernel kaynaklı olabilir mi? Bir de crdroid rom miui tabanlı kernelleri destekler mi sizce? İleride bir problem çıkarma olasılığı nedir sizce?

acerhizm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bedirhan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
15
Peki sizce NFC problemi de kernel kaynaklı olabilir mi? Bir de crdroid rom miui tabanlı kernelleri destekler mi sizce? İleride bir problem çıkarma olasılığı nedir sizce?
Hocam kernel ilk açılışta sorun çıkarmazsa ilerde zaten çıkarmaz bende öyle oldu . NFC problemini ben sadece RiceDroid de yaşadım fw kurmayı deneyin. Romların telegram gruplarına yazın.

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
6
Merhaba, bende Crdroid v8.12 kullanıyorum. VoWifi benim için çok önemli şebeke problemi var. o yüzden telefonu uaçk moduna alıp vowifi kullanıyorum. benim sorunum şu , telefonu yeniden başlattığımda pdc tool üzerinden yapmış olduğum değişiklik eski haline dönüyor ve vowifi çalışmıyor. her seferinde pdc tool ile tekrar tele2 sweeden seçip aktif etmem gerekiyor. mi.eu rom kullanırken pdc tool ile bir kere değiştirmem yeterli olmuştu yeniden başlatsamda ayarı değişmiyordu. Crdroid romda bu sorunu nasıl çözebilirim. Skorpi hocam daha önce mi Max 3 kullanirken vowifi sorununu çözmemde yardımcı olmuştunuz. Sizin bu konuda bilginiz var mı
Cihazı değiştirdiğim için CrDroid kullanmıyorum uzun zamandır. V7 Android 11 de sorun çıkarmıyordu. V8-A12 üzerinde bahsettiğiniz sorunu ben de yaşamıştım. Vodafone Commercial seçeneğini aktif edip Default SW yi siliyordum ve yeniden başlatma değil de tamamen kapatıp açınca VoWiFi dediğiniz gibi devre dışı kalıyordu. PDC Tool a tekrar giriş yaptığımda da aktif bir seçenek olmadığını yani boşta olduğunu görüyordum. VoWiFi çalıştıran hangi seçeneği seçersem seçeyim kapatıp açınca hep devre dışı kaldığını gördüm. CrDroid'in zamanlanmış kapanma/açılma seçeneği olmadığı için VoWiFi sorununun üzerine düşmeden MIUI tabanlı ROM lara geri dönmüştüm.​

acerhizm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bedirhan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
15
Cihazı değiştirdiğim için CrDroid kullanmıyorum uzun zamandır. V7 Android 11 de sorun çıkarmıyordu. V8-A12 üzerinde bahsettiğiniz sorunu ben de yaşamıştım. Vodafone Commercial seçeneğini aktif edip Default SW yi siliyordum ve yeniden başlatma değil de tamamen kapatıp açınca VoWiFi dediğiniz gibi devre dışı kalıyordu. PDC Tool a tekrar giriş yaptığımda da aktif bir seçenek olmadığını yani boşta olduğunu görüyordum. VoWiFi çalıştıran hangi seçeneği seçersem seçeyim kapatıp açınca hep devre dışı kaldığını gördüm. CrDroid'in zamanlanmış kapanma/açılma seçeneği olmadığı için VoWiFi sorununun üzerine düşmeden MIUI tabanlı ROM lara geri dönmüştüm.​
Son sürümlerde sorunsuz aktif ediliyor. Ama kullandınmı derseniz aktif ettim ama bakmadım.

Memotmac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memo
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
1
Son sürümlerde sorunsuz aktif ediliyor. Ama kullandınmı derseniz aktif ettim ama bakmadım.
Hocam crdroid V8 A12 de sorunsuz çalışıyor vowifi sorun dediğim gibi telefonu yeniden başlatınca PDC tool ile yapılan ayar gidiyor. Bunu çözmek için ne yapmam gerekiyor. QPST ile yapılabilir mi.

acerhizm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bedirhan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
15
Hocam crdroid V8 A12 de sorunsuz çalışıyor vowifi sorun dediğim gibi telefonu yeniden başlatınca PDC tool ile yapılan ayar gidiyor. Bunu çözmek için ne yapmam gerekiyor. QPST ile yapılabilir mi.
Hiç yapmadım bilmiyorum

Memotmac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memo
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
1
Crdroid çok iyi stabil uzun süre mi.eu kullanmıştım. Bu vowifi sorunu can sıkıcı telefonu yeniden başlatmaya korkuyorum hemen yaptığım ayar gidiyor

Hiç yapmadım bilmiyorum
Teşekkür ederim hocam, varmıdır acaba yardımcı olabilecek birisi

ilkeraslantas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
K20 Pro
Konular
2
Bende 3 gündür crdroid v9a13 versiyonunu kullanıyorum. Herşey çok güzel gerçetken kasma donma takılma vs hiçbir şey yok aşırı akıcı tek bir sıkıntım var şarj. Telefonum mi 11 ultra ekran süresi ile ilgili bir problemim yok. Geceleri yüzde 30 civarında sarja takmadan uyuyorum sabah kalktıgımda yüzde 3-5 şarjım kalıyor. Pil kullanımına baktığımda mobil veri yüzdelik kısmın en çoğunu götürmüş. Anlayamadığım mobil veri kullanmıyorum zaten işyerinde wifi var evde wifi var çok anlamsız geldi bana büyük ihtimalle rom değiştiricem böyle giderse.

Üst Alt