Soru CrDroid Romu kimler neden kullanıyor?

byks34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Musa
Cihazım
Mi 10i 5G 8/128
Meslek
Aşçı
Konular
13
Bende crdroid seven biriyim lakin beni miui'ya bağlı tutan tek özellik bu. Böyle bir seçenek aktif olsa bırakmam crdrodi.

Ekli dosyalar

• IMG_20220915_151937.jpg
    IMG_20220915_151937.jpg
    179,3 KB · Görüntüleme: 94

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Adb ile pm uninstall komutu ile sistem uygulamalarını kaldırınca rom da adı kalıyor ve etkinleştirme yapınca geri geliyor o sırada uygulama listesinde adı yer alıyor ve "Bu kullanıcı için yüklü değil" uyarısı çıkıyor bundan tamamen kurtulmak ya da silmek mümkün mü bilen varsa cevap yazarsa müteşekkir olurum.

Selametle.

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Adb ile pm uninstall komutu ile sistem uygulamalarını kaldırınca rom da adı kalıyor ve etkinleştirme yapınca geri geliyor o sırada uygulama listesinde adı yer alıyor ve "Bu kullanıcı için yüklü değil" uyarısı çıkıyor bundan tamamen kurtulmak ya da silmek mümkün mü bilen varsa cevap yazarsa müteşekkir olurum.

Selametle.
Sd Maid uygulamasına Root yetkisi vererek yapabilirsiniz.

AAliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
5
Sanırım POCO X3 PRO cihazım için yarın ilk iş bu rom'u denemek olacak. Fakat merak ettiğim şey, bu cihazım için en iyisi sürüm veya versiyonu hangisi? Android sürümüne pek takılmıyorum. Tek takıldığım nokta akıcılık ve şarjın uzun süre gitmesi. Pek oyun oynayan birisi de değilim. Herkese Brick'siz günler ...

ilkeraslantas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
K20 Pro
Konular
2
Merhaba . Bu romu kurarken miui rom un üzerine mi kuruyoruz yoksa format data dedikten sonra direk flashlasak oluyor mu twrpde ?

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Merhaba . Bu romu kurarken miui rom un üzerine mi kuruyoruz yoksa format data dedikten sonra direk flashlasak oluyor mu twrpde ?
Merhaba, formatlayarak kurmak gerekiyor ama cihaza göre adımlar değişiklik gösterebilir. Eğer Mıuı rom yüklüyse format şarttır her zaman. Crdorid romun telegram grubuna bakın kendi cihazınız için. Uygun twrp sürümü de gerekir genelde. Dfe ve mevcut twrp nin tekrar flaşlanması gerekiyor bazı cihazlarda.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ve romdan önce değil, romu flaşladıktan sonra format atmak gerekiyor.

acerhizm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bedirhan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
15
Konumdada belirttiğim gibi kullanıyordum. Kendisi en beğendiğim aosp romdur sadece kerneli yüzünden galiba emin değilim port miui kamera ve bazı oyunlar uygulamalar açılmıyor ve kernel değişince bootta kalıyor.

umutvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ümüt
Cihazım
mi max2
Konular
0
iyi akşamlar dün gece bu romu (CRDROİD 8.10) sürümü yülükledim miui eu romdan bu roma geçtim akşam saat 22de bütün yedeklemeleride yaptım sabah saat 7.30 gece yüzde 79 olan pil sıfırlamış tel kapanmıştı bütün romları denemiş birisi olarak çok şaşırdım hemen miui eu ya dönüş yaptım neden böyle oldu anlamadım

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
iyi akşamlar dün gece bu romu (CRDROİD 8.10) sürümü yülükledim miui eu romdan bu roma geçtim akşam saat 22de bütün yedeklemeleride yaptım sabah saat 7.30 gece yüzde 79 olan pil sıfırlamış tel kapanmıştı bütün romları denemiş birisi olarak çok şaşırdım hemen miui eu ya dönüş yaptım neden böyle oldu anlamadım
Çoğu aosp romda derin uyku sorunu olabiliyor ama geceden sabaha en fazla %20 şarj azalanı görmüştüm :)
Bu romun üzerine sleppy kernel yükleyip kullanın bence.

AAliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
5
Crdroid Rom'da NFC Sorunu yaşayan oldu mu? Google Pay ile alâkalı bir sorun sanırım. Nfc özelliği stabil çalışmıyor.
Örnek vermek gerekirse, İstanbulKart bakiye sorgulaması yapmak için kartımı uygulamayı açtıktan sonra telefonun arkasına tutuyorum. Bakiye göstermesi gerekirken "Kart Okundu" uyarısı veriyor. Miui tabanlı romlarda bu sorun yok. Bilgisi olan var mı acaba?

Üst Alt