Rom Crdroid rom sagit 9.0 (pie) Official

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Evet pil ömrü için geçmek istiyorum, daha önce miui pro ile ilgili bi yorumun vardı ona nazaran geçtim miui pro ya, fena değil ama pil konusunda daha tatmin edici bir rom arıyorum.bu romu kurduktan sonra twrp yedeğime dönebilirmiyim. Yoksa sıfırdan kurulum yapıp o şekilde mi dönerim?
Malesef twrp yedegine direkt donemezsin once 4/wipe ve format data yapman lazm yedegi bilgisayara atarsan daha sonra bilgisayardan temiz depolamaya atip yedegine donersin ama
Pil olarak miuiprodan iyi oldugunu dusunuyorum. Skizo kernel veya vantom kernel ile de ozellestirebilirsin romu

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Hmm mi6 da amoled yok dostum rahatca kullanabilirsin lcd yanmaz :) neden yaniyo bilmiyorm tabi bu romlar gönüllülük esasli acik kaynak kodlu herkesin birseyler katarak olusturdugu calismalar. Bir firmanin uzman ekibinin cikardigi gibi stabil olmaz. Fakat aosp benim daha hosuma gidiyor. Hem pil suresi hemde hiz olarak miui dan daha iyi. Üstelik ram kullanimi cok iyi ve gereksiz hicbirsey yok cihazda.
Kullanmak isteyenlere oneririm ben bayadir bu arkadasin yaptigi romlardayim.
Sanırım rr gibi cdorid gibi romlar telefonu tam performans kullandırıyor fazla bi sınırlama kalmıyor belkide telefon ısınıyor bu durumda ondan yapıyordur bu ekran yanmasını bilemiyorum tam olarak ama kuzenimin de telefonu amoled ekranlıydı ama o costum rom yüklemedi hiç ekran yanması da olmadı ben ard arda yaşadım bu problemi ikisinde de costum rom vardı telefonda şansmı rastlantı mi yoksa romlardan mi kaynaklanıyor bilemiyorum, ama şuna dikkat ettim rr romlarda pixel ler yanmasın diye pixel lerin yerini değiştiren bi seçenek koymuşlardı muhtemelen böyle yanmaların olacağını biliyordu romun geliştiricileri.

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Frimware update yapmaya gerek varmı? Miui pro oreo dan geçerken

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Frimware update yapmaya gerek varmı? Miui pro oreo dan geçerken
Yinede 8.4.19fw ile deneyin bu fw en uyumlusu diyorlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sanırım rr gibi cdorid gibi romlar telefonu tam performans kullandırıyor fazla bi sınırlama kalmıyor belkide telefon ısınıyor bu durumda ondan yapıyordur bu ekran yanmasını bilemiyorum tam olarak ama kuzenimin de telefonu amoled ekranlıydı ama o costum rom yüklemedi hiç ekran yanması da olmadı ben ard arda yaşadım bu problemi ikisinde de costum rom vardı telefonda şansmı rastlantı mi yoksa romlardan mi kaynaklanıyor bilemiyorum, ama şuna dikkat ettim rr romlarda pixel ler yanmasın diye pixel lerin yerini değiştiren bi seçenek koymuşlardı muhtemelen böyle yanmaların olacağını biliyordu romun geliştiricileri.

Belkide ama sarj disinda miui dan daha serin calisiyor diyebilirim cunku kerneli undervolt :)

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Kamera uygulaması hangisi acaba? Bir de uygulama çekmecesini iptal etmek mümkün mü? Uygulama menüsünden pek haz etmiyorum da.

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Kamera uygulaması hangisi acaba? Bir de uygulama çekmecesini iptal etmek mümkün mü? Uygulama menüsünden pek haz etmiyorum da.
Mi kamera var google camera yukleyebilirsiniz ekstradan.
Onun icin normal launcherde ayar yok fakat baska launcherlerden yararlanip yapabilirsiniz

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Yinede 8.4.19fw ile deneyin bu fw en uyumlusu diyorlar

Belkide ama sarj disinda miui dan daha serin calisiyor diyebilirim cunku kerneli undervolt :)
Ya deneyeyim diyorum da indirme hızı çok düşük neden öyle bu arada sitede sürekli birilerinin online olması çok hoş yardımlaşma çok iyi :)

Şu romu daha hızlı indirebileceğimiz bi yere yükleyemezmisiniz? İndirme hızı kısıtlanmış romun 5 dakka da inecek şeyi akşamdan beri indiremedim ya

Son düzenleme:

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Dediğin frimware ile yükledim ama mi yazısına gelince reset atıp twrp moda giriyor.

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Ekran yanmasi derken? Romla alakasi nedir

Stock kerneli iyi memnun kalmazsaniz vantom deneyin vantomda daha cok ozellik var

Kernel de ne gibi özelleştirmeler var?

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Kernel de ne gibi özelleştirmeler var?
Vantom kernel

Dediğin frimware ile yükledim ama mi yazısına gelince reset atıp twrp moda giriyor.
Twrp degistirdiniz mi?

Ya deneyeyim diyorum da indirme hızı çok düşük neden öyle bu arada sitede sürekli birilerinin online olması çok hoş yardımlaşma çok iyi :)

Şu romu daha hızlı indirebileceğimiz bi yere yükleyemezmisiniz? İndirme hızı kısıtlanmış romun 5 dakka da inecek şeyi akşamdan beri indiremedim ya
Format data yapip yukledigm icin bende de suan rom dosyasi yok malesef

Romu normal twrp ile yuklemeye kalkmayin pie twrp var yazida anlattim o twrp ile yuklemeniz ve format data yapmaniz sart

Ekli dosyalar

• Screenshot_Chrome_Beta_20180929-160105.png
    Screenshot_Chrome_Beta_20180929-160105.png
    169 KB · Görüntüleme: 27
Üst Alt